Skocz do zawartości
pa.sko

Światła do jazdy dziennej + przeciw mgielne + czujnik światła

Rekomendowane odpowiedzi

niezła robota :)

A powiedzcie jeszcze jaka jest różnica mniej więcej między hellą za 750 a np takie [KLIK] za 280 zł.

 

Chodzi tu o trwałość ledów czy jakość świecenia...?

chyba nie za bardzo się opłaca zakładać tak drogie Ledy, chyba, że priorytetem jest nasza widoczność na drodze a nie oszczędzanie xenonów.

Edytowane przez pa.sko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej różnica jest w zastosowanych ledach.

W LedDayLine masz ledy mocy (HP LED x 5 sztuk/lampę)

Tutaj wygląda na zwykłe ledy ewentualnie z soczewkami.

LedDayLine masz również wbudowany układ PWM do regulacji mocy (nie wiem czy jest on wykorzystywany przy pełnej jasnosci świecenia). No i sam reflektor dla LED'ów, który jest bardzo przyzwoity w LedDayLine, a którego praktycznie nie ma w tych z linka. Dopytałbym się jeszcze o homologację, bo sprzedawca podaje, że mają oznaczenie RL, a wydaje mi się, że powinny mieć DRL (day-time runing light).

Co do wyglądu, gdy szukałem rozwiązania dla siebie, obejrzałem kilka takich na ulicy, a że najbardziej podobały mi się ledy z Audi S4 to wybrałem najbardziej zbliżone. Właściwie to byłem gotów zakupić oryginały do Audi ale w przypadku B6 z przeciwmgielnymi są dużo za duże. Gdybym zrezygnował z przeciwmgielnych to byłoby w sam raz miejsca w osłonie. Co do jasności i widoczności to te od Helli są dużo lepsze w porównaniu do tych wielo led-owych (IMO) - nie wiem czy akurat porównując do tych z linka - i na drodze naprawdę widoczne, nawet pod słońce. Co do estetyki ...rzecz gustu.

Podsumowując - wydaje mi się, ze chodzi tu o jakość świecenia i estetykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolege Jacczyk, ja do zasilania DRL wykorzystałem wolne gniazdo bezpiecznika w komorze silnika. W ten sposób oddzieliłem zasilanie DRL od bi-xenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK..no czytam uważnie już 3 raz ;) ...ale wydaje mi się, że problemem nie jest zasilanie i pobór prądu przez ledy tylko pobór prądu przez cewkę przekaźnika z obwodu postojowych....to prawdopodobnie ten obwód Ci miesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... czy ktoś może miał styczność ze światłami LED od Philipsa?

http://www.swiatla-do-jazdy-dziennej-drl.pl/

Ciekaw jestem opinii na ich temat, cena jest sporo niższa od produktu Helli, a Philips generalnie szajsu nie robi, więc wydaje mi się to kuszącą propozycją... co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś. Philips szajsu nie robi. Zawsze ich produkty to najwyższa półka. Tym bardziej nie ma sensu wspierać Helli- głównego orędownika wprowadzenia nakazu świecenia w dzień w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam lampy DRL PHILIPSa. Mają homologację RL oraz sterownik, który podpiołem bezpośrednio do skrzynki rozdzielczej w komorze silnika (oczywiście przez bezpiecznik będący w zestawie). Kabelek do sterowania podpięty mam do żarówki postojowej. Jeżdzę z przełącznikiem świateł włączonym w pozycji tunelu - czyli samochód sam włącza mi ksenony i wyłącza DRL. Montaż zajął ok 3 godzin bo trzeba było dorobić uchwyty do lamp (oryginały się do niczego się nie przydały). Dużo informacji na temat DRL znajdziecie na wikipedi wraz z rozporządzeniem ministra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę nad takim zestawem:

http://www.motoallegro.pl/item1074970247_swiatla_lampy_dzienne_hella_halogenowe_h16w.html

 

Sam nie mam halogenów, w sumie nie używałem w poprzednim samochodzie więc nawet gdybym miał byłyby włączane od święta. Myślałem nad kupnem kratek z miejscem na halogeny i zamontowanie tam właśnie świateł dziennych. Jaką średnicę mają otwory od halogenów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad taką opcją, jednak pojawia się jeden, ale za to poważny problem - nawet jak dostaniesz światła o odpowiedniej średnicy, to praktycznie niemożliwe będzie ich wpasowanie w kratki zamiast oryginalnych halogenów. W B6 przeciwmgielne od mają kształt ściętego walca (tak, że ich soczewka ma kształt elipsy) http://www.allegro.pl/item1051660728_vw_passat_b6_prawy_halogen_idealny.html

Wsadzenie dziennych w miejsce halogenów było by rozwiązaniem najmniej ingerującym w wygląd auta, jednak nie wydaje mi się ono możliwe do zrealizowania... niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może być z tym ciężko. Na razie się nie poddaję, mógłby mi ktoś zmierzyć wysokość i szerokość dziury na halogen w swoim pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja instalacji DLR Philipsa zaleca, aby podłączyć je bezpośrednio do akumulatora. W tym wątku padło stwierdzenie, że z powodzeniem można je podłączyć do skrzynki rozdzielczej. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć w tym zakresie ? Też zakupiłem te światełka i chce je zamontować tak aby nic nie popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już zamontuje te światełka Philipsa to poproszę o zdjęcia. Najlepiej też z bliska żeby zobaczyć jak się wpasowały w kratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wygląd super. Podziekowania za opis i schemat.

Dla mnie jedyny mankament to cena zestawu HELLA - ponad 800,00 zł.

Powoli dobijamy do ceny nowych lamp z LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy Philipsa na moim B6:

- zdjęcie robione z przodu z odległości 4m, bez lampy przy nędznym oświetleniu w garażu, widać jak rozkłada się świecenie do przodu

http://zapodaj.net/ce59aededc43.jpg.html

[url=http://zapodaj.net/d49b7ae7c674.jpg.html][/url]

 

- tutaj lampa w kratce halogena, niestety nie jest za równo, ale inaczej się nie do bo by świeciły na boki a nie do przodu

http://zapodaj.net/6d71b635fa59.jpg.html

 

- podłączenie do skrzynki rozdzielczej, jak ktoś to będzie robić to niech odłączy akumulator bo można zrobić zajebiste zwarcie

http://zapodaj.net/d49b7ae7c674.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,

Podłaczenie bezpośrednie, czy przez przekaźnik?

Czy jakieś dodatkowe elementy wchodzą w grę?

Świecą niczego sobie - gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRL Philipsa mają swój sterownik. Wejścia: +12V, masa, oraz pomarańczowy kabelek do sterowania ledami - podłączony do +12V lampy postojowej. Wyjścia: dwie kostki do podłączenia lamp. Sterownik jest zalany jakąś żywicą i jest nie rozbieralny. I chyba nie ma w nim cewki przekaźnika, tylko jest to rozwiązane na drodze elektronicznej. Nie obciąża obwodu postojówki i komputer nie sygnalizuje błędu. Poniżej zdjęcie sterownika w autku

http://zapodaj.net/ad2bf0ef891e.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dorobić uchwyty do lamp (oryginały się do niczego się nie przydały)

Uho, możesz coś więcej powiedzieć o tym jak zamocowałeś te lampki? Też sobie je kupiłem i w weekend będę się zabierał za montaż i tak mnie ciekawi jak to zrobiłeś, żeby ich po drodze nie pogubić ;)

A zastanawiałeś się co w przypadku potrzeby wkręcenia ucha holowniczego pod kratką z przodu? Przerabiałeś wiązkę lampy jakoś, żeby można było ją łatwo odłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się... 3h w sobotnie popołudnie i oto efekt. W przeciwieństwie do Uho, nie montowałem świateł idealnie na wprost, ale tak by jak najlepiej schowały się w kratkach (światło jest na tyle rozproszone, że takie ich ustawianie jest ok). Do idealnego wpasowania trochę brakuje, ale generalnie jest nieźle i jestem zadowolony z efektu :)

20100627028.jpg

20100627029.jpg

20100627030.jpg

20100627031.jpg

20100627034.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Jacku za efekt w tak krótkim czasie. Napisz jakie zastosowałeś LEDy oraz nieco na temat podłączenia i montażu. A może jakieś uwagi i spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Piotrek, założyłem LEDy od Philipsa. Podłączenie wykonałem z użyciem modułu dołączonego zestawu - to była tylko formalność, postępując zgodnie z instrukcją dołączoną do ledów zajęło mi to maks 30 min, łącznie z poprowadzeniem kabli. Najwięcej czasu zeszło mi na obrobienie prawej kratki zderzaka (jest ona pełna i trochę zajęło zanim ładnie ją sobie podocinałem).

Do przyczepienia lampek do kratek zderzaka użyłem uchwytów dołączonych do zestawu. Fakt trochę średnio one pasują, ale po chwili namysłu założyłem je "do góry nogami" i okazało się, że pasują całkiem nieźle ;) Na koniec użyłem kawałka miedzianego drutu, żeby poprawić mocowanie i w efekcie trzymają się super!

Ostatecznie wszystko śmiga idealnie, żadnych błędów od żarówek ani nic z tych rzeczy. Tak więc osobom, którym nie przeszkadza nie do końca idealna krzywizna lampki mogę śmiało LEDy od PHILIPSa polecić, montaż naprawdę jest banalny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności