Skocz do zawartości
Major

Podświetlane nawiewy

Rekomendowane odpowiedzi

A co za różnica? Porównaj ze starym, czy są jakieś różnice w kształcie.

Załóż stary i popatrz dokładnie jak pasuje, wtedy będziesz wiedział czy problem jest w nawiewie, czy desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić kratki z CC, Panowie pytanie: po czym rozpoznac czy kratka jest z anglika? A moze sa takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO w angliku prawy jest mniejszy lewy większy. W euro odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyodrębniony wątek do: Podświetlane przyciski w tylnej lampce sufitowej

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/67911-Podswietlenie-przyciskow-w-tylnej-lampie-sufitowej-wewnetrznej?p=1995056#post1995056

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za9eduza.jpg

 

Nie trzeba wyciągać schowka. Wystarczy kawałek patyka i tędy przeciągamy kabel do prawego nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, orientuje się ktoś, jakie żarówki są w nawiewach od B7 i jak się do nich dobrać? Kurde, wszystko gitara, poszło jak po maśle, ale pokrętła od środkowego nawiewu nie podświetlają się. Napięcie za kostką jest ok, podejrzewam, że żarówki popadały, ale nie mam pojęcia jak się do tego dobrać, żeby później z powrotem złożyć to do kupy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam zadnej zarowki. Jest czerwona dioda smd. Aby sie do niej dobrac nawiew musisz rozebrac w drobny mak. Wszystko osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz dobrze + i - podpiety. Jak sobie dobrze przypominam to u mnie cos bylo w srodkowej pomieszane i musialem kabelki pozamieniac tak by dzialalo prawidlowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie było. A to przez to, że zamieszałem kostki w instalacji, bo do tej która powinna być podłączona do nawiewu podałem napięcie z zapalniczki. Nie wiem w sumie jakie to ma znaczenie skoro to są tylko połączone przewody, ale tak rzeczywiście jest, że na jednym zamienia się polaryzacja.

Tomek grabotg dzięki za szybkie info co i jak, zamieniłem piny przy nawiewie i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio nawiewy z srebrnymi obwodkami i podświetleniem, wylicytowalem za 140zl z wysyłka. Wymieniłem juz sobie i doprowadziłem instalacje do puszek bezpiecznikow. Prawy nawiew mam kabel wypuszczony w prawej puszce bezpiecznikow, a lewy i środkowe nawiewy w lewej puszce. Nie mogę sie przekopac przez schematy z bezpiecznikami na forum jakoś nie znajduje nic sensownego. Macie może schematy obu puszek wraz z rozpiskami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podswietlenia nawiewow nie podlacza sie bezposrednio pod 12V. Tylko tak jak podswietlenie wszystkich pstryczkow pod bordnetz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej chyba poprowadzić kabel w dół od środkowego nawiewu do podświetlenia zapalniczki i będzie :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak musisz sobie pociągnąć jeszcze kawałek instalacji, pod 12V nie możesz się podpiąć, bo diody się popalą i na nic będzie cała robota. Jak już masz przewody w skrzynkach bezpieczników to doprowadź jeszcze kawałek do kostki drzwi w słupkach i odnajdź piny od oświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie dokladnie napiecie musi byc podane na podswietlenie LED ? 12v to za duzo rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda..sprawdzilem multimetrem, spokojnie mozna podpiac pod napiecie instalacji... jedynie czego nie bedzie to sciemniania podswietlenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec jestem szczęśliwym posiadaczem podświetlanych nawiewów, zasilanie z zapalniczki. Jedyne co mi zrobiło największy kłopot to zasilanie prawego nawiewu, plus był zamieniony z minusem. Niby instalacja oryginalna a było odwrotnie. Przełożyłem zasilanie i ok a oto efekt

b07974683d5f37a0098b8441038193f0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie ustalic jak wyglada oryginalna instalacja jesli chodzi o podpiecie kratek nawiewow? Rozumiem, ze nie jest wpieta pod zapalniczke tylko gdzie indziej podpieta. Zakladajac ze chce to poprowadzic zgodnie z ori to gdzie sie wpiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w B6 nigdy nie bylo podswietlanych kratek wiec nigdy nie zrobisz jak w oryginale.

W B7 jest wyprowadzone gniazdo za licznikiem i tam sie wpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie miałem pisać, że musiałbyś się podpiąć do kawałka instalacji, której nie masz ale Marcin mnie uprzedził. VW nie robi nigdy nic na zapas. Jak nie ma odbiornika to instalacji pod niego też nie będzie. Najbliższe prawdy będzie chyba wyprowadzenie zasilania z okolic włącznika świateł, ale to mało praktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności