Skocz do zawartości
rysiek25

oznaczenia pompy klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

witam , ma ktoś pojęcie czym się różni pompa o numerze 8D0 260 805 J od pompy 8D0 260 808 ? co oznaczają te numery i literka na końcu?

czy musze zamontować o takim samym numerze pompe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś pojęcie czym się różni pompa o numerze 8D0 260 805 J od pompy 8D0 260 808 ?

Ja bym sobie odpuścił pompę o numerze 8D0 260 808, jeśli już wymieniać to 8D0260805P, 8D0260805Q bądź 8D0260805R.

PS

Twoja sprężarka też nie jest oryginalna, ktoś już ją wymienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki ale co to wogóle za różnica jest z tymi literkami na końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale co to wogóle za różnica jest z tymi literkami na końcu?

Generalnie data/okres produkcji, ale co niektóre są dedykowane do innych silników. Te z mojego posta, im dalej w prawo, tym młodsza sprężarka.

 

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

 

Wszystkie pasują do Twojego auta.

 

---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

 

:hmm a czy masz założoną pompę/sprężarkę jedną z wymienionych przez Ciebie w pierwszy poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam założoną 8D0 260 805 J (odpadła mi część sprzęgła z takim numerem) ale nie moge znaleźć na ebayu takich są tylko 8D0 260 808 i nie wiem czy kupywać czy nie?? za miesiąc jade do polski 2000km i chciałbym mieć klime dziaqłającą

Edytowane przez rysiek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło ma inny nr niż sprężarka, są to dwie różne części.

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są tylko 8D0 260 808 i nie wiem czy kupywać

Te sprężarki były wycofane w 1996-tym roku wiec są 2 razy starsze niż Twoje auto. Jeśli jest nowa to możesz zaryzykować, a jak używana to daj sobie z nią spokój, bo może zdechnąć bardzo szybko.

A nie ma tam gdzieś w pobliżu żadnego szrotu? Na angielskim E bayu ciężko jest kupić części do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszędzie na szrotach są paski stare przed fl nie ma nic powyżej 2001 a te starsze diesele mają inne chyba pompy atu daje linka na to co na ebayu znalazłem

http://cgi.ebay.co.uk/vw-audi-skoda-seat-air-con-pump-part-8D0260808-/140405568807?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20b0d2f527

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te sprężarki były wycofane w 1996-tym roku wiec są 2 razy starsze niż Twoje auto

 

Czy na pewno? Przecież przedlifty miały inne sprężarki.

U siebie miałem 8D0 260 808 tylko bez sprzęgła i kupiłem taką samą z 2002r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już sam nie wiem co mam robić, poszperam jeszcze troche na forum może ktoś mi powie jaką kupić , a tak poza tym zdaje mie sie że miałem coś kombinowane z silinikiem (chyba dostał strzała z przodu) , bo wszystko co mam z przodu silnika zaczyna się sypać , najpierw wymieniłem napinacz paska wielorowkowego, wtym tygodniu wymienie pompe wspomagania bo ma krzywe koło pasowe i bije, teraz pompa klimy się rozleciała a zayważyłem przy okazji żę mam nie oryginalny pas przedni bo podobno oryginały mają aluminiowy , ja mam czarny metal - chyba czas na sprzedaż bedzie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na pewno? Przecież przedlifty miały inne sprężarki.

Sprawa ma się tak jak na fotce. i zarówno te numery z fotki jak i te z z mojego poprzedniego posta powinny pasować do auta kolegi rysiek25, chodzi tylko o to że ta sprężarka jest dość wiekowa i ile wytrzyma do padnięcia.

bwy1275220606c.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to gdzieś jest jakiś błąd bo zarówno jak i Rysiek mieliśmy sprężarki z numerem 8d0 260 808, a dodatkowo ja kupiłem z 2002 r i też ma taki numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam z numerem 8D0 260 805 J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś to 8D0 260 805 J pisało na sprzęgle a na kompresorze pewnie masz 8D0 260 808, ja tak mam ale widać do dopiero jak wyciągniesz sprężarkę.

 

Są to nr fabryczne VW, właściwe oznaczenie sprężarki to 7SBU16C.

 

Zobacz na tej aukcji że mam rację.

http://allegro.pl/item987659725_sprezarka_klimatyzacji_a4_vw_passat_8d0_260_808.html

 

A jeśli tak to wycofano ją dopiero w 2007r

 

przechwytywanieab.jpg

Edytowane przez mebelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności