Skocz do zawartości
Gość zmari

Drgania silnika TDI na niskich obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmari

Mam problem z drganiem silnika na wolnych obrotach (900 ~ 1300) niezależnie od tego czy jest on zimny czy rozgrzany. Drgania są wyraźnie odczuwalne na kierownicy i dźwigni zmiany biegów, a nawet w całej kabinie (drżą szyby i zagłówki). W maju wymieniane było łożysko stabilizujące w alternatorze (zatarło się), a kilka dni temu byłem u speca, który sprawdził silnik na WAG'u (wykrył uszkodzony czujnik temperatury płynu chłodzącego), wymienił sycząco-szeleszczący pasek od alternatora oraz na moje życzenie oczyścił kolektor dolotowy i zaślepił EGR'a. Nalegał na sprawdzenie silnika na WAG'u ponieważ podejrzewał źle ustawiony kąt wtrysku po wymianie rozrządu. Po sprawdzeniu stwierdził, że mechanicznie wszystko jest super, poduszki od silnika są OK, ale ma zastrzeżenia do poduszek skrzyni biegów (manualna 6-ka), podobno są od benzyniaka i skrzynia jest "za sztywna" . Dodatkowo znalazł luzy na środkowym tłumiku, ale wg niego są wynikiem a nie przyczyną wibracji. Proszę o info czy ktoś z Was miał może tego typu objawy i udało mu sie je wyeliminować, gdyż niezbyt uśmiecha mi się eksperymentowanie na moim samochodzie... :kwasny: za moje pieniądze. Najlepiej jakbyście podrzucili adres DOBREGO sprawdzonego warsztatu w W-wie lub okolicach.

Pozdrawiam

Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Pierwsze co proponuję to zmianę "speca" bo po tym co Ci mówił to nie wart on funta kłaków.

 

W silniku PD nie ma czegoś takiego jak źle ustawiony kąt wtrysku. Masz silnik na PD a nie na VP. Pozatym w silniku PD130 zaślepianie EGR jest całkowicie pozbawione sensu. Co innego w starszych silnikach TDI na pompie VP. No i bardzo jestem ciekaw jak możliwe jest zblokowanie skrzyni z benzyniaka z silnikiem TDI-PD. Jak to jest możliwe to ja niewiem bo łączenia są zupełnie inne.

 

Do dobrego warsztatu w Wawie wybierz się na Aleje pod nr. 228 tel. tel. (022) 8678234

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek

mi czasem drga jak nie zmienie biegu na nizszy, a rozpedzam auto na trojce z 20 km/h hihi ;) niektorzy mowia ze to normalne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

sprawdź napinacz paska wielorowkowego - coś takiego miałem(lekkie drgania kierownicy na wolnych obrotach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ma zastrzeżenia do poduszek skrzyni biegów (manualna 6-ka), podobno są od benzyniaka i skrzynia jest "za sztywna"

 

 

No i bardzo jestem ciekaw jak możliwe jest zblokowanie skrzyni z benzyniaka z silnikiem TDI-PD. Jak to jest możliwe to ja niewiem bo łączenia są zupełnie inne.

 

HHA

 

 

To poduszki skrzyni mają być od benzyniaka, a nie sama skrzynia

 

Pozdrawiam

 

Stefan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zmari
mi czasem drga jak nie zmienie biegu na nizszy, a rozpedzam auto na trojce z 20 km/h hihi ;) niektorzy mowia ze to normalne :P

 

Ale silnik drży nie tylko jak jadę - jeśli samochód stoi na luzie to również. Dodam że nie ma znaczenia czy sprzęglo jest wyciśniete czy nie.

 

Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

okresl sile drgania. w skali od 1-10. U mnie tez drzy ale ja swoje oceniam na 2. (wiem ze silnik jest wlaczony kiera troszke drzy a na siedzenia to tylko czasem sie przenosi)

 

Ja to bym tak powiedzial moze ze to przez padniete kolo dwumasowe(jak drzy juz tak wiecej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zmari

Drgania w skali 1-10 oceniam na 5 do 6. Im obroty są niższe tym drgania są większe. Powyżej 1300 silnik pracuje równiusieńko - można by postawić na nim szklankę z wodą i chyba nic by się nie wylało. Ale przy 900 obrotach nie tyle coś by się wylało, ile szklanka poprostu by spadła :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Może być koło dwumasowe. Koszt od 650zł do 1300zł w zależności czy regeneracja czy nowe.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zmari

Czy problem z kołem dwumasowym objawia się jeszcze w jakiś inny sposób? Znasz sposób na 100%-owe przetestowanie że to napewno koło, a nie np. pompowtryskiwacze albo układ wydechowy? Szperając na forum napotkałem 3 podstawowe przyczyny drgań silnika

1. Popmowtryskiwacze - podobno samochód kopci, w moim nie zauważyłem tego

2. Koło dwumasowe - ???

3. Luzy bądź zbyt ścisłe spasowanie elementów układu wydechowego

 

Niestety moja wiedza w tym temacie jest znikoma, dlatego szukam DOBREGO warsztatu, gdzie pracują doświadczeni mechanicy, a nie tacy co będą się dopiero uczyli na moim autku, wymieniając tyle części ile się da, w myśl zasady że "klient przecież musi zapłacić za robotę" :/

 

Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

kolo dwumasowe niestety lubi padac... Sprzeglo nie tlumi drgan tylko wlasnie dwumasa. Sam keidys mysallem ze moze cos z nim mam nie tak...ale jak narazie jezdze i sila nie wzrosla. A jestem prawie prekonany ze u mnie pada wlasnie kolo bo czasem drgania sa wieksze czasem mniejsze czasem zadne czasem czuc jakby silnik sie ustawial..takie ze drga strasznie i pol sekundy nie drga wogule. Nasila sie u mnie przy wl. klimie.

 

dozloz do swojej listy kolego zmari jeszcze te poduchy. Skoro mechanior byl nie teges moze sie pomylil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

Do dobrego warsztatu w Wawie wybierz się na Aleje pod nr. 228 tel. tel. (022) 8678234

HHA

To jest przecież Masters-Tuning. Czy oprócz tuningu zajmują się również mechaniką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zmari

Do dobrego warsztatu w Wawie wybierz się na Aleje pod nr. 228 tel. tel. (022) 8678234

HHA

To jest przecież Masters-Tuning. Czy oprócz tuningu zajmują się również mechaniką?

 

Jeden z moich znajomych, też powierdza że są nieźli :ok: więc w poniedziałek pukam do ich drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
To jest przecież Masters-Tuning. Czy oprócz tuningu zajmują się również mechaniką?

 

Mechanika to się nie zajmują ale bardzo dokładnie zdiagnozują co to jest i jaka jest przyczyna drgań. Bardzo prosimy kolegę aby podzielił się informacja co było przyczyną drgań jak już zdiagnozuje i usunie usterkę.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Mam pytanie do kolegów, czy prawidłowo jest tylko stan jeśli drżeń silnika w ogóle się nie odczuwa? Tyle było opisywane np. o fakcie nawet drżenia lewego reflektora. U mnie na wolnych obrotach również czuć na kierownicy i drążku skrzyni delikatnie że silnik pracuje, silnik równiez widac że drży gdy się maskę otworzy. Ale sądziłem że to przy tych silnikach normalne, a tu okazuje się że nie ? Jak to jest z tym drżeniem? Cisza jak w benzynce być powinna? Czy silnik na wolnych obrotach powinien stać spokojnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
Mam pytanie do kolegów, czy prawidłowo jest tylko stan jeśli drżeń silnika w ogóle się nie odczuwa? Tyle było opisywane np. o fakcie nawet drżenia lewego reflektora. U mnie na wolnych obrotach również czuć na kierownicy i drążku skrzyni delikatnie że silnik pracuje, silnik równiez widac że drży gdy się maskę otworzy. Ale sądziłem że to przy tych silnikach normalne, a tu okazuje się że nie ? Jak to jest z tym drżeniem? Cisza jak w benzynce być powinna? Czy silnik na wolnych obrotach powinien stać spokojnie?

 

podpinam sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

Myślę, że dobry mechanik (ew. tuningowiec) prawdę Ci powie - tylko że trzeba udać się do dobrego mechanika.

Mi jeden mechanik powiedział że takie drgania jakie miałem są normą. Po udaniu się do fachowców i wymianie napinacza paska wielorowkowego (+rolka od alternatora) drgania jakie miałem i były odczuwalne głównie na minimalnych obrotach ustąpiły. Teraz nadal mam ale są minimalne, prawie nieodczuwalne. Drgań na drążku zmiany biegów nie zauważyłem albo są minimalne.

Odczucia co do wielkości drgań na kierownicy mogą być względne więc radzę udać się do dobrego mechanika lub ew. porównać z innymi takimi samymi samochodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

A co do porównania z benzyną (kiedyś miałem golfa 1.8) to jednak ropniak ma drgania i trzeba się z tym przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Do chwili przeczytana tego postu nie zwracałem na to uwagi, ale gdy dzisiaj jechałem to zwracałem na to szczególną uwagę, więc kierownica i drązek zmiany biegów maja praktycznie (ledwo wyczuwalne) ale wibracje przez cały czas Na siedzeniu nic nie czuć. Na wolnych obrotach więcej podczas normalnej jazdy minimalnie, ale zawsze. Jak to jest u was koledzy. szczególnie pytanie do posiadaczy TDI, bo w benzynkach pewnie nie ma tego problemu. Czy podczas jazdy macie 100% spokój na kole i gałce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności