Skocz do zawartości
Gość zmari

Drgania silnika TDI na niskich obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

A może poduchy?

Dwumas raczej nie skacze przy ruszaniu tylko słychać i czuć stukanie np podczas postoju na biegu jałowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja miałem spory kłopot z uruchomieniem auta jakiś czas temu i jak kręciłem to on strasznie własnie skakał, no chyba sam do tego doprowadziłem starając sie go odpalac. może i to to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odświeże trochę temat. U mnie drgania silnika do w zakresie obrotów między ok 1000-1100 po uszczelnieniu pompy paliwa. Silnik AFN

Macie jakiś pomysł od czego zacząć żeby wyeliminować ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid do sprawdzenia jest ustawienie RSW, kąt wtrysku oraz dawkę na jałowych przy rozgrzanym silniku,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam problem ze swoim passatem b5 fl avx 1.9 tdi 130km czasami silnik w moim aucie drga, dodatkowo wraz z drganiem silnika drży plecionka i wydech oraz na sierodku wydechu, pod siedzeniami z przodu słychać buczenie tego wydechu, co moze byc przyczyna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wyklucz najpierw poduszki silnika, złap za silnik, zaprzyj się i spróbuj nim ruszyć, jeśli jest ciężko to znaczy że poduszki są dobre, jeśli wyczuwasz luz to poduszki wywalone. Choć poduszki nie wpływają na buczenie...

 

Najczęściej też powodem drgań jest złącze elastyczne tłumika (tzw. plecionka), nie jest to droga rzecz, a może być wywalona.

 

Jeśli to jest ok to zerknij na cały tłumik od dołu, na gumy trzymające go. Może jest zardzewiały, nieszczelny, a same gumy twarde.

 

Stawiam na te dwie ostatnie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WItam mam problem ze swoim passatem b5 fl avx 1.9 tdi 130km czasami silnik w moim aucie drga, dodatkowo wraz z drganiem silnika drży plecionka i wydech oraz na sierodku wydechu, pod siedzeniami z przodu słychać buczenie tego wydechu, co moze byc przyczyna ??

 

Najprawdopodobniej masz już wypaloną plecionkë i to właśnie ona wprowadza w drgania cały układ wydechowy. Sprawdź ją czy nie widać na niej pęknięć i okopcenia po sadzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plecionka wyglada na całą, tylko zastanawia mnie dlaczego raz są te drgania a raz nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pompowtryski, u mnie też były podobne objawy z tym że u mnie nierówno pracował było brak zapłonu na jeden cylinder. Drgania raz były raz nie.

Po zmianie uszczelniaczy brak drgań silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy predkosci obrotowej 1500-1700 u mnie tez jest buczenie -drgania - rezonans ale tylko na cieplym , buczy tez z okolic filtra powietrza - co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompowtryski były sprawdzane i 3 nie przekraczaja wartosci powyzej 0.5, natomiast jeden ma wartosć -1.5, widac że troche jest po za zakresem, ale mieści sie w normie 2.8 do -2.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności