Skocz do zawartości
gr8marcin

Wymiana przycisku hamulca i pokrętła świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wytarte: przycisk hamulca ręcznego i pokrętło zmiany świateł. Nowe już leżą na półce i jak tylko znajdę chwilę to się zabieram za wymianę. Moje pytanie czy podważać śrubokrętem od przodu czy może dobrać się do tego jakoś z dołu od schowka ???

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostaniesz się tam chyba od bezpieczników (bok deski rozdzielczej od kierowcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przycisku dostaniesz się tak jak napisał kolega Radek od strony skrzynki z bezpiecznikami. Pokrętło od świateł wciśnij do oporu i przekręć w stronę jakbyś chciał zapalić światła (też do oporu) i pokrętło powinno wyskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]70007[/ATTACH]

 

Oto jak wyglada taki przycisk na zywo.

 

Jak komus sie nie chce wyjmowac innych elementow to mozna do tego wylacznika dostac sie poprez schowek ponizej.

 

U mnie orzycisk ma oznaczenie 3C0 927 225A, Czy moge zamienic go na ten z oznaczeniem C? Oraz czy musze na ten czas robic cos z kompem? Moze odpiac akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie orzycisk ma oznaczenie 3C0 927 225A, Czy moge zamienic go na ten z oznaczeniem C? Oraz czy musze na ten czas robic cos z kompem? Moze odpiac akumulator?

 

Jasne że możesz zamienić na C, ponieważ ten przycisk zamieniał się na taki z literką B a potem, na taki który jest obecnie w sprzedaży od 2009 roku z literką C. Nic nie musisz robić, aku może zostać podpięte, ale pewno złapie błąd przy odpięciu przyciska, wiec można odpiąć akumulator przed wyjęciem tak aby błędu nie złapało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jak dostane jakas premie to sobie kupie nowy bajer do auta - nowka przycisk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odpinać akumulatora. Błąd może się pojawić na chwilę i zniknie (przerabiałem 3 przyciski :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocny odkop.

 

Jak sciagnac ta ramke ktora jest do okola tych elementow? Po prostu srubokret i podwazyc?

 

Juz wiem ze sie ie da.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/124981-Ramka-wylacznika-swiatel-hamulca

 

 

 

 

Kolego żeby wymienić tą ramkę należy:

 

WCISNĄĆ włącznik świateł i przełączyć na pozycje mijania ( cały czas wciskając ) i pociągnąć do siebie.

 

następnie ukaże nam się pod przełącznikiem śrubka Torx T-25

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego żeby wymienić tą ramkę należy:

 

ta śrubka nie trzyma tego elementu , nie jest on wymieniany.

Śrubka ta jak i inne trzymają cały wielki plastik ten o którym pisze Angelus w innym wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chciałem wymienić te ramkę. Okazało się że jest połączona z deską. Deska w ASO 200zł na allegro nawet i po 300zł chodzą. Niektóre rzeczy w ASO nówki nie śmigane są tańsze niż wymęczone z Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też chciałem wymienić te ramkę. Okazało się że jest połączona z deską. Deska w ASO 200zł na allegro nawet i po 300zł chodzą. Niektóre rzeczy w ASO nówki nie śmigane są tańsze niż wymęczone z Allegro

 

a to ciekawe jest! wiele ASO zresztą*sprzedaje na allegro ;) I to nie w cenach katalogowych. Mają pewnie jeszcze pełne magazyny części do B6-tek to coś z tym trzeba robić, bo przecież mimo tego że 3/4 (a może i więcej) pasuje do b7 to zaraz przecież będzie trzeba robić miejsce dla b8, a nie wyrzucą do śmieci tego ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym podpiac sie pod temat, a wiec wyjąłem swoj przycisk i ma 10 pinow jego numer to 3C0 927 225A... Pytanie jest nastepujace, znalazlem na allegro tylko z 8 pinami i koncowkami b, c czy beda one tez pasowaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up up

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
up up

 

wystarczy przeczytać kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mi to wyjaśnia bo z jakiegoś powodu w tych nowych brakuje dwóch pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są objawy padnięcia przycisku hamulca awaryjnego bo u mnie zdarzyło sie ostatnio że ze 3 razy po wciśnięciu tego przycisku hamulec sie nie odblokował tylko pojawił sie jakis komunikat na kompie ale nie pamiętam co tam pisało ale po ponownym wciśnięciu juz było ok. I tak ze 3-4 razy mi sie ostatnio zdarzyło o jakiej usterce noże to świadczyć? czy zacząć od wymiany przycisku włączania hamulca? czy to inna usterka będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos mial problem z wymiana samego przycisku ze mu wtyczka nie chciala sie zatrzasnac? Ja mam ten problem, staryu moge zdjac i zamontowaz z powrotem bez problemu, nowy nie chce wskoczyc , ki czort?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciski do hamulca ręcznego 3C0 927 225B, 3C0 927 225C, nie są kompatybilne z 3C0 927 225A, więc radzę nie wprowadzać ludzi w błąd. 

Przycisk 3C0 927 225A jest 10 pinowy, kupiłem 3C0 927 225C który jest 8 pinowy i mogę zacisnąć hamulec, ale nie da rady już go wyłączyć. I tak oto muszę szukać takiego z oznaczeniem A!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności