Skocz do zawartości
Lcf

Podlaczenie przyczepy i brak swiatel na niej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam paska z fabrycznym hakiem, podpinam przyczepe i nie ma na niej swiatel, podpinam te sama przyczepe do innego i auta i wszystko OK. Gdzie szukac przyczyny ?

Edytowane przez Lcf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszesz o gnieździe w autku, 13-pinowe? Używasz przejściówki na 7-pin? W przyczepie masz normalne żarówki nie diody?

Do zasilania oświetlenia są dwa bezpieczniki i jest trzeci słabszy zasilający elektronikę sterownika haka. W zależności od rodzaju sterownika może on być niediagnozowalny, tzn. w Gatewayu będzie widoczny ale już go nie odpytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo standard 7 pinowe, na przyczepce sa normalne zarowki, nie diody. Podpinam kabel bez zadnych przejsciowek i u mnie nie dziala, a jak te sama przyczepke podepne do Ducato, to wszystko swieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a hak jest oryginalny ? Może jakiś geniusz zapomniał dołożyć modułu pod can. Wtedy to nie ma prawa świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Najprawdopodobniej (tak kiedyś czytałem w dokumentacji oryginalnego haka) przyczepka musi byc wyposażona w światło p. mgielne.

Poprzez te światło sterownik rozpoznaje obecność przyczepy i steruje odpowiednio oświetleniem auta i przyczepy, alarmem oraz zmienia program działania ESP.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, tydzień temu podpinałem przyczepę i zaświeciła się tylko prawa strona (kierunek, stop, przeciwmgłowe i postojowe), gdy podpinałem wczoraj to działał już tylko prawy kierunek i przeciwmgłowe. Ta sama przyczepa w innym "pasku" działa wzorowo. Sprawdzony bezpiecznik (nr 38 po lewej stronie w desce) który ostatnio był spalony dwukrotnie i brak pomysłów. Elektryk który szukał przyczyny, mówił coś o przekaźniku z tyłu o nazwie ANHANGER ANSCHLUSGERAT. Podejrzewał jego uszkodzenie. Panowie, ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elektryk który szukał przyczyny, mówił coś o przekaźniku z tyłu o nazwie ANHANGER ANSCHLUSGERAT. Podejrzewał jego uszkodzenie. Panowie, ktoś coś?

 

Kolego zmień elektryka bo Cię oszukuje !!! Odp z tyłu nie ma żadnego przekaźnika to raz . Z tyłu po lewej stronie za boczkiem w bagażniku jest moduł a za hak są odpowiedziałne 3 bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za hak są odpowiedziałne 3 bezpieczniki

 

Chętnie go zmienię jeśli to prawda. W którym miejscu są te bezpieczniki? Znalazłem tylko jeden w konsoli przy kierowcy, nr 38. Nie zapala mi się nawet żółta kontrolka "przepalonej żarówki" przy włożeniu kluczyka. Gdzie są pozostałe 2 bezpieczniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal nie jest rozwiązany. po podłączeniu do kompa pokazuje błąd 01517 - błąd modułu oświetlenia holowania przyczepy, brak zasilania lub zwarcie.

Powie mi ktoś gdzie dokładnie w bagażniku jest ten moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też walczyłem z modułem przyczepki. Po podłączeniu przyczepki i włączeniu świateł w przyczepce zapalał się na chwilę lewy postój i gasł. Wszystkie inne światła działały. Rozebrałem lampy w przyczepce, zmieniłem żarówki, sprawdziłem pobór prądu itp. Przyczepka 100% sprawna, podłączam ją i nadal to samo, zapala się i po sekundzie gaśnie lewy postój. Oczywiście na desce świeci kontrolka że żarówka przepalona i w kompie haka jakiś tam błąd oświetlenia. No to ryje auto, lewy boczek w bagażniku rozebrałem, komp haka był na wzmocnieniu, tak jakby na nadkolu nad akumulatorem. Sprawdziłem całą wiązkę i wszystko sprawne, podałem napięcie (ja zamiast kompa) na kostkę od modułu (wypiętą) i światło lewe jak i inne świeciły. Znalazłem moduł o tych samym nr. , podmieniłem, sprawdziłem kodowanie i wszystko działa już rok. Musiało coś się skończyć w module. Tak to u mnie wyglądało. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas podobny problem ze światłami. Przyczepka była po walnięciu w tylny lewy bok i zbya została lampa. Wymieniliśmy ta lampe i okazało się ze nie świeci prawa strona i pokazywało nam błąd na zegarach ze nie sieci żarówka.W momecie zmiany zarowek ,sprawdzania wiązek, zamiany lamp ,przyczepka była podłączona do samochodu . Samochód chodził i miał otwarta szybę od kierowcy. Kiedy się już poddaliśmy i chcieliśmy zamknąć szybę okazało się ze ani tylnią szyba od kierowca i od kierowcy nie działa włącznie z regulacja lusterek.maz jeszcze zdążył przestawić samochód. Zaczęliśmy sprawdzać bezpieczniki pod maska i z lewej strony od kierowcy. Wszystkie bezpieczniki dobre;/ samochód zaczął szaleć co zapalił to gasł jakby mu odcinało paliwo aż w końcu tylko kreci i nie odpala. Tylna szybę jakoś odblokowalismy i chodzi ale przednia i to odpalenie już nie. Ktoś ma jakieś pomysły?   Dodam ze żadne błędy się nie zapisały . Jedynie to podczas gaśnięcia pokazały się mi.cos od hamulców oraz od wspomagania kierownicy. 

Edytowane przez mamadodo
Dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności