Skocz do zawartości
kropa23

wymiana czujnika parkowania, tył, variant b6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy jest możliwość wyjęcia czujnika parkowania tył (środkowy lewy), bez demontżu całego zderzaka?

Czy można zdemontować tylko tą czarna, dolną część zderzaka.

W jednym z postów na tym forum jest opisane że trzeba zdemontować plastikową osłone pod zderzakiem (od spodu auta) i za sprawą zwinnych rączek jest możliwośc dojścia do czujnika. Tak też uczyniłem lecz napotkałem się na metalową belkę wzmacniającą za którą znajdują się te czujniki i za cholere nie mogłem dojść do czujników.

Ma któryś z szanownych forumowiczów pomysł jak wyjąć czujnik bez demontażu całego zderzaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć zderzak w całości tylko i wyłącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego się bać. Demontaż i montaż tylnego zderzaka jedna osoba robi do godziny - robiłem 2 razy.

 

Tu masz co nieco na ten temat: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=56813&highlight=zderzak

 

Możesz też odpiąć samą dokładkę :http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=79879 ale moim zdaniem jest to trudniejsze, łatwiej o uszkodzenie lakieru przy rozpinaniu, i możliwe, że nie zagwarantuje sukcesu.

 

Jak się boisz sam - zapraszam do L-wa, to tylko 250km w jedną stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem że muszę ściągnąć cały zderzak. Liczyłem na łatwiejszy sposób:dolamam.Mam zdolności manualne ale też posiadam zdolności do destrukcji, chce dobrze ale czasami przekombinuje i potrafię coś ułamać.

Dzięki za linki na pewno się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sedanie da sie bez, wiec zajrzyj anoz Ci sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Tomcio. Jak sobie poradziłeś z torksami w nadkolach?

zdejmowałeś kołą żeby je odkręcić? mało tam troche miejsca na śrubokret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torksy w nadkolach można poluźnić kluczami w kształcie litery L.

Później wykręcić ręką lub poprzez końcówkę torks od wkrętarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się wymienić. Dzięki Waszej pomocy obyło się bez większych problemów.

Bardzo przydatny był link z opisem demontażu zderzaka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopując kotleta , czy jest szansa wydobyć czujnik przez zaślepkę haka- oryginalnego wypinanego? czy to zdjęcie zderzaka jest konieczne aby móc go wycofać. Zaglądałem przez tą zaślepkę i nawet dotykam go ręką tylko czy uda się go na tyle wycofać aby wyszedł (szczelina między zderzakiem a belką). Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności