Skocz do zawartości
lewmir

Samodzielne napełnianie klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Po awarii klimatyzacji (przetarty wąż gumowy) utraciłem cały czynnik chłodzący. Awaria naprawiona teraz zamierzam napełnić układ czynnikiem.

 

Zakupiłem "MAC-134A EZ Chill" firmy INTERDYNAMIC

http://www.interdynamics-europe.co.uk/ourproducts/product.php?id=28

 

Jednak mam parę wątpliwości:

http://www.interdynamics-europe.co.uk/tutorials/play_tute.php?id=14

 

1.Podają aby podczas napełniania włączyć klimę na pozycję max.

moja się raczej nie włączy gdyż wykazuje błąd czujnika ciśnienia

(mrugający ekran podczas uruchamiania) więc czy to będzie problem ?

 

2.Aktualnie system jest szczelny ale jest w nim powietrze, więc czy podczas napełniania należałoby je wypuszczać , czy jest to tak mała ilość że nie będzie przeszkadzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej zapłacić za napełnienie w serwisie niż zatrzeć sprężarkę i popaść w bardzo duże koszty naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba zrobic próżnie w ukladzie zeby napełnić czynnikiem chłodzącym

opłacało Ci sie kupic to zamiast jechac gdzies do firmy ktora sie tym zajmuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiem tak.... ile takie cudo kosztuje :)

 

A teraz po kolei potrzebuje kolega tego wynalazku około 600g... najpierw trzeba zrobić próżnię w układzie, potem wciska kolega aż wejdzie ciśnienia, po tym odpala samochód włączyć trzeba klimę... klima odpali jak nie to jeszcze dopuścić przy pracującym... potem ustawić na niebieskim polu i tyle... zdjąć i cieszyć się klimą.

 

proste

 

a i jeszcze jedno... wygląda że to jest tylko do dobijania klimy a nie napełniania - odchodzi wtedy robienie próżni... i jeszcze jedno, gdzie się podziali ekolodzy i dziura ozonowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 95% nie potrzebnie w to inwestowałeś kolego bo lepiej jechać do profesjonalnej firmy żeby zrobiła to uczciwie niż kupować coś a i tak działać pewnie nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 95% nie potrzebnie w to inwestowałeś kolego bo lepiej jechać do profesjonalnej firmy żeby zrobiła to uczciwie niż kupować coś a i tak działać pewnie nie będzie

nie róbcie koledzy poruty... będzie działać, a firmy niby profesjonalne to też kowale... a maszyna nic więcej nie robi niż tu jest pokazane... koledze potrzeba tylko próżni i 600g czynnika... jak zrobić próżnie w warunkach domowych nawet w Anglii to już koledze na priv powiem pod warunkiem podania mi ceny wynalazku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie sami pesymiści pojawili się dzisiaj na tym forum :) , wiem że jest poniedziałek i ludzie dzisiaj zwykle mają zły dzień - lekka przesada.

 

SERWIS SERWIS SERWIS K....A MAĆ -

może zamknijmy to forum i wszystko będziemy dawać robić serwisom.

Pokolenie Słodowego by się pochlastało :)

 

 

mebelman - dlaczego miałbym zatrzeć sprężarkę ??? Ten czynnik jest z dodatkiem oleju, jak wytwoży się ciśnienie i sprężarka zacznie chodzić będzie miała smarowanie.

 

Grzywa - próżnię jestem w stanie wytworzyć , mam maszynę do odsysania powietrza z worków próżniowych, o dosyć dużej mocy, może nie będzie to próżnia absolutna, ale chyba wystarczy.

 

Cinek668 - co ma twoja odpowiedź wnieść do tego postu, szkoda twojego i naszego czasu.

 

kujon - w końcu ktoś z kimś można podyskutować :)

 

Cena tego wynalazku to 16 funtów , jest to 510 g czynnika z dodatkiem oleju i środka uszczelniającego + wąż ze złączkami i nanometrem (zostało raczej stworzone do dopełniania lecz można je wykorzystać w całości). Przy najtańszej cenie napełniania około 50 funtów myślę że warto spróbować. Wiem że jest tego czynnika trochę za mało, lecz można tutaj sobie dokupić dopełniacze ok. 150 g za około 5 funtów.

 

A jak zrobić próżnię w warunkach domowych to chętnie się dowiem :).

 

"gdzie się podziali ekolodzy i dziura ozonowa" na awarię nawet ekolodzy nic nie poradzą :(

Edytowane przez lewmir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewmir bez nerwów :) jak masz czym zrobic próznie to ok , o to tylko mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego super sprawa :kciuki

żeby samemu sobie sprawdzić i ewentualnie dobić gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek pokroju MANGO TELEZAKUPY, tam też wszystko super działa podczas prezentacji.

Gaz może i będzie ale jak stwierdzisz ile zostało oleju w sprężarce i ile masz go dobić?

 

Próżnię można zrobić starą sprężarką z lodówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Podają aby podczas napełniania włączyć klimę na pozycję max.

Nierealne.

Bez porządnej pompy próżniowej NIC nie zrobisz. Poza tym musisz mieć podłączony manometr i mierzyć jakie masz wytworzone podciśnienie i w odpowiednim momencie odkręcić zawór z czynnikiem. Dopiero wtedy po częściowym napełnieniu, kontrolując ciśnienie w pewnym momencie uruchamiasz klimę. Ilość czynnika masz na zielonej nalepce pod maską, już ci mówię że 510g to będzie za mało.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gaz może i będzie ale jak stwierdzisz ile zostało oleju w sprężarce i ile masz go dobić?

a jak sprawdzają fachowcy od klimy ile jest oleju w układzie... tego nie idzie sprawdzić nawet w super warunkach... tylko po rozebraniu klimy, lub niekiedy są wzierniki na sprężarkach.

 

Nierealne.

Bez pompy próżniowej NIC nie zrobisz. Tym badziewiem co kupiłeś można sobie tylko dobić klimę a nie napełnić ją od zera.

idzie to zrobić nawet w warunkach domowych i będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idzie to zrobić nawet w warunkach domowych i będzie działać.

 

Według mnie będzie działać dwa dni z dzisiejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idzie to zrobić nawet w warunkach domowych i będzie działać.

Czym w domu zrobisz próżnie chłopie? Odkurzaczem? :D A geometrię zawieszenia ustawić na listewki i sznurek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie będzie działać dwa dni z dzisiejszym.

niedowiarki, to samo robią w serwisie klimy tylko nazywają to urządzeniem do napełniania i zamykają w jednej obudowie.
Czym w domu zrobisz próżnie chłopie? Odkurzaczem?
wystarczy podumać i gwarantuję że i kolega ma ze dwie pompy próżniowe w domu które nadają się do tej operacji... pierwsza to pompa vacum w samochodzie - silniki dieasla pewnie zrobi min -0,8 bara, wystarczy połączyc odpowiednio i włączyć silnik... sposób szalony ale z typu Mac Gaiver czy jakoś tam. Drugi zwykła pompa do pompowania kół z hipermarketu tzw chińszczyzna za 10 zł tylko trzeba zakupić z dwoma króćcami tłoczącym i zasysającym zmienić podłączenie i -0,7-0,8 bara jest jak nic.... i to wystarczy. To tak na szybko... a tak gwoli ścisłości... zajmuję się pompami próżniowymi i mam sporą wiedzę w tym temacie jak i napełniania i serwisowania urządzeń klimy, pomimo iż tego na codzień nie robię. Opis urządzenia do serwisowania klimy i jego działanie kiedyś opisałem na forum... wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy podumać i gwarantuję że i kolega ma ze dwie pompy próżniowe w domu które nadają się do tej operacji... pierwsza to pompa vacum w samochodzie - silniki dieasla pewnie zrobi min -0,8 bara, wystarczy połączyc odpowiednio i włączyć silnik... sposób szalony ale z typu Mac Gaiver czy jakoś tam. Drugi zwykła pompa do pompowania kół z hipermarketu tzw chińszczyzna za 10 zł tylko trzeba zakupić z dwoma króćcami tłoczącym i zasysającym zmienić podłączenie i -0,7-0,8 bara jest jak nic....

Nie wierzę... Po prostu nie wierzę... Wszystko po to żeby zaoszczędzić 150zł. Szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzę... Po prostu nie wierzę... Wszystko po to żeby zaoszczędzić 150zł. Szok.
nie jest to w ramach oszczędności, tylko wykazanie że i samemu można coś zrobić i mieć jeszcze satysfakcję z tego.... biorąc pod uwakę kolegi rozumowanie, to pół forum nie byłoby... bo czym jest samodzielna wymiana kół, zawieszenia, czyszczenia turbo, egr, wymiana oleju, filtrów itd.... i tylko wszystko żeby zaoszczędzić od 20 do 200 zł.

A teraz policzmy kolega pisał że przetarł mu się wąż... cena węża pewnie ze 300 zł, robocizna ze 200 zł, zaraz wymieniliby osuszacz w serwisie, zaworek itd to następne 300 zł, potem napełnienie 150 zł, zaraz doliczą niby olej 100 zł, ze dwa oringi 10 zł to w sumie 1060 zł i zapewne kilka rys, urwanych spinek i zgubionych śrubek.

Z powodu iż kolega pomieszkuje w Anglii cena zapewne x 3 czyli daje około 3000 zł.... a na środek plus zapewne wąż używka wydał max 50 funtów czyli około 200-250 zł.

 

I niech kolega nie mówi o oszczędności, bo jest to tylko podważaniem istnienia tego forum.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny preparat firmy XADO, aczkolwiek u siebie nie napełniałem tylko uzupełniałem, u mnie się sprawdziło ,apropo ,próżnie wykonuje się tylko w celu testu szczelności i jest alternatywą dla azotu , na youtube są filmiki pokazujące w jaki sposób uzupełniać tym preparatem, tylko pamiętaj podłączasz do niskiego ciśnienia(zimny grubszy przewód). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apropo ,próżnie wykonuje się tylko w celu testu szczelności i jest alternatywą dla azotu , na youtube są filmiki pokazujące w jaki sposób uzupełniać tym preparatem, tylko pamiętaj podłączasz do niskiego ciśnienia(zimny grubszy przewód). Pozdrawiam
niestety próżnia to nie tylko szczelność, niestety powietrze to nie freon i niechce nijak zastąpić go a na dodatek lubi być wilgotne....a zaworków nie pomyli bo to inne końcówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja z całkowitym napełnieniem lepiej udać się do serwisu, właśnie apropo wilgoci jeśli układ był rozszczelniony to chyba lepiej zaopatrzyć się w nowy osuszacz.Nie freon tylko r134a ;) ... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności