Skocz do zawartości
Gość micho

Nie uruchamia się pompa paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość micho

Witam. Mam taki problem. Jak odpalam samochód na gazie słyszę wcześniej jak włącza się popma paliwa w baku i jest ok. . Problem pojawia się kiedy skończy mi się gaz i nie mogę odpalić samochodu na benzynie. Nie ma charakterystyczneg dźwięku włączania się popmy, no i jest klapa. Teraz staram się mieć gaz cały czas , ale proszę o informacje, co może być tego przyczyną. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marek_marek

witam,

zauważyłem u siebie, że np po dłuższej trasie po wyłączeniu auta miałem problem z odpaleniem na następny dzień (odpalam automatycznie na benzynie). nie wiem jaka jest przyczyna - ale sprawdź - przed zgaszeniem go na parkingu - przełącz go ręcznie na benzynę i powinien później zastartować. może coś się zapowietrza i stąd przyczyna. też czekam na rozwiązanie.

marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic z tego praca silnika na gazie to oszustwo kompa są trzy sposoby na to jeśli wgrany masz zły na zimnym autko będzie miało problem z odpaleniem miałem to samo pojechałem na ustawienie do kolesi i wszystko było ok rano klapa pojechałem znów cos zmienili i jest ok.potem mi to tłumaczyli ale zbyt wiele pisania krótko mówiąc na szybko nie sa wstanie trafić którego sposobu użyc co innego jak mają auto 24h pojedz do gazowników i zobacz a i na koniec nie odpala się samochodu na gazie :krzeslem: nigdy zawsze na benzynce poczekać az sie rozgrzeje i potem na gaz można to ustawić w warsztacie aby autko samo się przełączyło po osiągnięciu powiedzmy 30 stpni to już jest temp.ok.na gaz nawet sekwencyjny już przy tej temp.pracuje ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micho

Dzięki za informacje. Mam zamontowaną opcję że na początku zapala się na benzynie a po osiągnięciu 2000 obrotów przełącza się na gaz. Lecz niestety jak już napisałem problem pojawia się tylko wtedy kiedy niema już gazu w butli. Choćbym miał cały bak benzyny to wogółe nie mogę zapalić na benzynie. Byłem u gościa ,który montował mi gaz ale i on nie wiedział gdzie może być przyczyna. Może ktoś jeszcze by coś wiedzał? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Czyli po przekręceniu kluczyka nie słychać pompy?Powiem szczerze że nie widze żadnego związku między tym że jak masz mało gazu w butli to nie załącza się pompa paliwa :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micho

No niestety. Nie ma gazu- nie ma jazdy. Jak już pisałem staram się mieć gaz cały czas także jak się zapala rezerwa- kierunek gazopuj. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek1984

Moja wiedza na temat motoryzacji nie jest za duza ale sie szybko ucze.

 

Wydaje mi sie ze jesli masz taki problem to najprostszym sposobem na sprawdzenie tego jest sciagniecie przewodow doprowadzajacych benzyne do wtrysku i przekrecenie kluczyka w stacyjce jesli bedzie sikac benzyna to problem lezy gdzies glebiej a jesli bedzie sie saczyc lub kapac to masz albo pompe dupnieta lub filtr paliwa do wymiany.

 

To musisz sam sie juz dowiedziec ale to chyba najprostszy sposob sprawdzenia tego czy benzyna idzie czy nie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności