Skocz do zawartości
flop1234

wycieraczki działąją tylko na 3 biegu

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam od jakiegoś czasu problem,wycieraczki działają tylko na najszybszym biegu,w jakim momencie je wyłączę to w takim się zatrzymają,kupiłem drugi(używany) przekaźnik i dalej to samo,nie stało się to nagle,chodziło dobrze do czasu,nagle raz działały wolniejsze biegi a raz nie,aż całkiem przestały.Czy może ktoś z was wie jak bez wyjmowania silnika sprawdzić czy jest to wina silnika,czy masa gdzieś może nie łączy,czy manetka uszkodzona itd..jest jakiś sposób?np zmostkowanie jakiś przewodów które odpowiadają za określony bieg(wolniejszy),lub inny sposób..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,mam od jakiegoś czasu problem,wycieraczki działają tylko na najszybszym biegu,w jakim momencie je wyłączę to w takim się zatrzymają,kupiłem drugi(używany) przekaźnik i dalej to samo,nie stało się to nagle,chodziło dobrze do czasu,nagle raz działały wolniejsze biegi a raz nie,aż całkiem przestały.Czy może ktoś z was wie jak bez wyjmowania silnika sprawdzić czy jest to wina silnika,czy masa gdzieś może nie łączy,czy manetka uszkodzona itd..jest jakiś sposób?np zmostkowanie jakiś przewodów które odpowiadają za określony bieg(wolniejszy),lub inny sposób..?

 

Na pooczątek sprawdź ośki wycieraczek,ewentualnie nasmaruj.Jeżeli nie to do sprawdzenia mechanizm,ewentualnie manetka przy kierownicy.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no mechanicznie raczej wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no mechanicznie raczej wszystko jest ok
to szukaj w elektryce na poczatejk jak patryk pisze manetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no mechanicznie raczej wszystko jest ok

 

Raczej ;) Sprawdź to a później stwierdzaj,na 3-cim biegu mogą działać bo działa najszybciej i silnik jest wtedy w stanie ruszyć wycieraczkami...Ale o manetce nie zapominaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak moża sprawdzić manetkę?trzeba zdjąć kierownice czy da sie bez zdejmowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak moża sprawdzić manetkę?trzeba zdjąć kierownice czy da sie bez zdejmowania?

 

Możesz pomierzyć miernikiem,ale nie pamiętam dokłądnie które piny ;) Najlepiej wymontować,a już super by było podmienić manetkę ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę kolego że mam identyczny problem jak Twój,byłem właśnie na etapie poszukiwania przekaźnika do podmianki ale po Twoim poście dam sobie chyba z nim spokój.Zgadzam się z kolegą że to pewnie manetka siadła no i takie moje zapytanie do kogoś kto to rozbierał-czy jest to część którą można samemu naprawić (chodzi mi o to czy da się to rozebrać na elementy pierwsze) czy to raczej część nierozbieralna i pozostaje wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no napewno jest możliwość sprawdzenia np zwarcia przewodów itp żeby sprawdzić wszystkie biegi wycieraczek,przecież przewody z silnika gdzieś idą,jest po drodze przekaźnik,może trzeba przekaźnik wyjąć i tam jakoś sprawdzić,od manetki też idą gdzieś przewody,zapewne do przekaźnika,zatem musi być jakiś sposób żeby potwierdzić czy to silnik,czy przekaźnik,czy coś innego,bez konieczności demontażu wszystkich elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko, tylko chodzi mi o to czy sama manetka jest rozbieralna w przypadku gdy to ona nie wysyła sygnału:hmm.No i jak byś się uporał z tym problemem to daj znać na forum co było nie hallo z tymi wycieraczkami bo mnie już krew zalewa a nie mam kiedy się tym zająć:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego elektryka raczej działa ci w 100%. Prawdopodobnie cały mechanizm wycieraczek ci się zaciera. Woda lubi się tam często dostawać i mechanizm w rezultacie przestaje działać. A na 3 biegu silnik ma największe obroty tak jak kolega pisał wyżej on jeszcze to uciągnie. Rada dla ciebie rozebrać, przeczyścić i nasmarować. Powinno hulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm cos mi sie wydaje że chyba jest inaczej,choć moge sie mylić,bo jak włączam np 1 bieg to w ciszy nasłuchuje czy słychaś żeby przekaźnik jakoś "pykał" że daje prąd itp,a tu cisza...nie wiem być może nie powinno być słychać,ale wcześniej wydawało mi się że jak właczałem to przekaźnik "dawał głos"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm cos mi sie wydaje że chyba jest inaczej,choć moge sie mylić,bo jak włączam np 1 bieg to w ciszy nasłuchuje czy słychaś żeby przekaźnik jakoś "pykał" że daje prąd itp,a tu cisza...nie wiem być może nie powinno być słychać,ale wcześniej wydawało mi się że jak właczałem to przekaźnik "dawał głos"

 

Sprawdź to co Ci napisałem to będziesz wiedział czy prąd dochodzi-wychodzi z przełącznika przy kierownicy.Jak będzie OK to przyczyny szukaj w mechaniźmie-który obstawiam,skoro na trzecim biegu działają wycieraczki.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem w poprzednim aucie Audi A4 stał jeden czpień w mechaniźmie też tylko działały na najwyższych obrotach ale strasznie wolno chodziły. Po rozebraniu tego dziwiłem się że to wogóle silnik miał siłę ruszyć, tak było to zardzewiałe. Wyczyszczone nasmarowane i śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,zle u mnie chodzi tylko na 3 biegu i ti lekko,napewno nic go nie przyciera ,przekaźnik wymieniony,manetka...sam nie wiem skoro tylko na 3 biegu działa,spryskiwacz tez działa,mi sie wydaje że może któryś przewód w kostce nie działa bo może jak stała woda w podszybiu pare razy to zaśniedziały przewody,albo może coś w silniku sie spaliło,ale jak by sie spaliło to w sumie pewnie by nic nie chodziło,zatem juz nie mam pojęcia co jest..:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem dokładnie takie same objawy jak u ciebie.

Po wyjęciu mechanizmu i przesmarowaniu wszystko wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem podobny problem ale bez odpowiedzi.

Wycieraczki na 4 biegu działają, raz na Ruski rok załączya się 3 bieg ale po chwili przestanie działać jak na filmiku w dodatku nie pracuje płynnie:

https://youtu.be/65k2avOKYwA

Przekładnia chodzi lekko.

Rozebrałem też przekaźnik:

 

20160527_122243.jpg

 

20160527_122248.jpg

 

I zaobserwowałem po wpięciu w gniazdo że po włączeniu 4 biegu stycznik po prawej stronie (od drzwi kierowcy) się załącza się, a ten po lewej nawet nie drgnie. Po próbie załączenia go ręką za pierwszym razem poleciał bezpiecznik a po drugim razie nic się nie działo.

Po wciśnięciu spryskiwaczy zero reakcji wycieraczek tylna wycieraczka działa.

 

Zanim kompletnie padł 1,2,3 bieg działo się coś takiego, ze wycieraczki działały na każdym biegu ale tylko jakiś czas później trzeba było wyłączyć i załączyć na nowo.

 

P.s dzisiaj zadziałał 3 bieg na max 2 pełne ruchy.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie silnik mechanizmu wycieraczek mowi papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jakieś sugestie zanim zamówię slniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik kupiłem teraz pytanie do elektryka bo przysłali mi zły dostałem z takim wtykiem

20160608_175256.jpg

 

A u siebie mam taki

 

e1e28e72b56c6702be8a226014d9c862.jpg

 

Czy jest możliwość jakoś przerobienia wtyczki ?

Bo nie chce się bawić w odsyłanie do sprzedawcy i skąd taka wtyczkę wziąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności