Skocz do zawartości
hill

Uchwyt na reling Passat B5 coś Innego!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bardzo mi sie podoba wykonany przez Ciebie uchwyt. Też posiadam B6 i mam pytanko czy nie wykonałbyś dla mnie podobnego. Oczywiście odpłatnie. Drugie pytanie to jak jest z masą, trzeba ją ciągnąć czy wystarczy ta ze śruby?

 

---------- Post added at 22:11 ---------- Previous post was at 22:09 ----------

 

Witam michal.b,

bardzo mi sie podoba wykonany przez Ciebie uchwyt. Też posiadam B6 i mam pytanko czy nie wykonałbyś dla mnie podobnego. Oczywiście odpłatnie. Drugie pytanie to jak jest z masą, trzeba ją ciągnąć czy wystarczy ta ze śruby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze śrubowa powinna wystarczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w zupelnosci wystarcza sruba ktora przymocowalem uchwyt czyli ta ktora tez trzyma reling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł też go zastosowałem

:dobrze

IMG_0437.jpg

IMG_0436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny pomysł. Noszę się z zamiarem wykonania tego rozwiazania w moim B6 (Variant). Uchwyt na klapę nie spełnił moich oczekiwań.

Mam pytanie odnośnie sposobu na otwarcie tegoż relingu. Gdzie i co włożyć, aby w miarę bezkolizyjnie otworzyć reling.

Kabel również chce położyć przez reling. Będzie niewidoczny.

Edytowane przez jerbro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kombi czy sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oryginalne navi lub telefon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi i tel oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z mojego patentu nici...

Ja mam kombi bez nawi i bez gsm.

Mam płetwę na dachu, która nie jest do niczego podłączona.

Otwór po niej idealnie pasuje do główki PL od sirio.

Tak więc na codzień mam 1 cm gwintu, na który na trasę nakręcam antenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem B5 i tam miałem Sirio w dziurce. CB chodziło super i samochód nie rzucał się w oczy z mała anteną.

Ale w B6 muszę zamontować antenę na relingu. Magnesów nie akceptuje.

 

Temat trochę się rozmył.

 

Może ktoś podpowie jak dobrać się do relingu, aby go otworzyć?

Edytowane przez jerbro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc to zerknij na moje fotki na pierwszej stronie tam widac w ktorym miejscu sa zatrzaski ale mysle ze wystarczy jak na karoserii polorzysz miekka szmatke i podwarzysz srubokretem powodzenia,zadko odpowiadam bo nie posiadam stalego dostepu do neta ale postaram sie pomoc

Edytowane przez hill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dzisiaj sprawdzę. mam nadzieję, że zatrzaski bedą do kupienia w sklepie.

 

Sprawdziłem i niestety u mnie ten patent nie przejdzie. Reling jest cały i skręcany od wewnątrz auta. Pozostaje mi więc założyć uchwyt na reling. A szkoda. Mogło być tak fajnie.

Edytowane przez jerbro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak zajął się może ktoś produkcją tych uchwytów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!

 

mam pytanie - jakie sa wartosci wspolczynnika fali stojacej (WFS) po takim montazu ? krotko mowiac - jaki jest swr ?

 

pamietajcie aby antena dobrze pracowala musi byc zmasowana z karoseria - czy to elektrycznie polaczona , czy tez w wypadku anten magnesowych - poprzez sprzezenie pojemnosciowe.

 

fajny ten uchwyt, jesli kolega bylby zainteresowany wykonaniem 2 takich , na lewa i prawa strone relingow to mysle ze bym sie skusil :)

 

pozdrawiam - wojtek

 

---------- Dodano o 15:23 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:03 ----------

 

ps. zapomnialem napisac - czy taki uchwyt jest w stanie utrzymac dlugie i ciezkie anteny ~ 2m ? np. santiago 1200, sirio turbo 5000, president texas ? w swoim odczuciu po zdjeciach wnioskuje ze jest, ale na jak dlugo to juz zagadka...takie dlugie anteny dosyc mocno "pracuja" a powierzchnia styku uchwytu jest moim zdaniem troche zbyt mala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie - jakie sa wartosci wspolczynnika fali stojacej (WFS) po takim montazu ? krotko mowiac - jaki jest swr ?

 

Zrobiłem sobie taki uchwyt z kawałka aluminium. Antena to Lemm at72, radio tti 770 i wskazówka swr ledwo co drgnie przy dokonywaniu pomiaru-jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilby mi ktos taki uchwyt z kolegow ktorzy juz go robili ? ..oczywiscie za pare zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem sobie taki uchwyt z kawałka aluminium. Antena to Lemm at72, radio tti 770 i wskazówka swr ledwo co drgnie przy dokonywaniu pomiaru-jest idealnie.

Jaki gruby aluminium użyłeś? Daje rade utrzymać 165cm? Pytam, bo przymierzam się do takiego uchwytu i podobnej anteny. Powiedz mi jeszcze jak dokładnie puściłeś kabel od anteny do radia (podsufitką i od razu w dół progami czy inaczej?) I ostatnie pytanko ile m kabla potrzeba, żeby puścić swobodnie kabel. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki gruby aluminium użyłeś? Daje rade utrzymać 165cm? Pytam, bo przymierzam się do takiego uchwytu i podobnej anteny. Powiedz mi jeszcze jak dokładnie puściłeś kabel od anteny do radia (podsufitką i od razu w dół progami czy inaczej?) I ostatnie pytanko ile m kabla potrzeba, żeby puścić swobodnie kabel. Dzięki za info.

 

Witaj nie sadze by uchwyt wykonany z aluminium wytrzymał antenę takiej długości ale spróbować warto obym się mylił a kable puszczone są pod podsufitką a dalej w lewym słupku pod gumą ta guma jest tak wyprofilowana ze wewnątrz niej mieści się kabel antenowy i ostatnia odpowiedz około 5mb w zupełności wystarczy i ciesze się ze pomysł się podoba,pozdrawiam.Hill

 

---------- Dodano o 23:23 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:21 ----------

 

Morze nie znam się najlepiej ale czy aluminium nie będzie przekłamywało wskazań na swr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daje rade utrzymać 165cm
dać daje a po za tym Lemm at72 ma 165 cm, bo kolega z tego co kojarzę to ma już dłużysz czas tak założone

 

ile m kabla potrzeba, żeby puścić swobodnie kabel
ja mam tylko że na magnesie z tyłu dachu i mam 6 metrów kabla i jest swobodnie puszczony progami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności