Skocz do zawartości
hill

Uchwyt na reling Passat B5 coś Innego!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za info, czyli wychodzi, że warto mieć 5-6m przed montażem, żeby w trakcie się nie okazało, że to mało (zawsze można przyciąć później przy radiu).

 

ja mam tylko że na magnesie z tyłu dachu i mam 6 metrów kabla i jest swobodnie puszczony progami
Jaką masz podstawę pod swoją anteną (model)? Czy taką podstawę z długim kablem kupuje się gotową czy można kupić sama podstawe i dorobić kabel pod własne wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką masz podstawę pod swoją anteną (model)? Czy taką podstawę z długim kablem kupuje się gotową czy można kupić sama podstawe i dorobić kabel pod własne wymagania?
obecnie mam Lemm AT-72 a podstawa magnetyczna z główka DV a dokładniej to http://www.euro-sat.com.pl/produkt/uchwyt_magnetyczny_titanium_910dv_,530 tylko że tam jest 4 m kabla a że wcześniej miałem zwykła ML-145 to kabel z ml-ki został a ten się przerobiło pod główkę(podmieniłem główki z PL na DV i jest git),a co do kabla to jak kupowałem ML to tam też było 4 m kabla i od razu zmieniałem na 6 m Edytowane przez Adam204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zrobiłem sobie taki jak autor wątku :) Jestem mega zadowolony. Szparkę jaka powstała w plastiku od relingu wypełniłem takim czarnym klejem, jak się zwie nie wiem, tata mi dał. Jest on cały czas elastyczni i przez to nie pęka a do środka woda się nie dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sulikon :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba silikon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie...dobrze pisze SULIKON :

:haha Edytowane przez Mariobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak człowiek mało wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie chce zamontować antene CB na dachu w miejsce starej anteny od radia,moje pytanie czy można i czy podłaczył ktoś antene z radia pod antene CB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby podlaczyc przewod od fm do cb trzeba dokupic spliter antenowy. Mozna tez kupic antene gps od sharana i zamocowac w niej glowke do anteny oraz antene fm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ten spliter antenowy bede miał to bedzie działać i cb i radio? dobra juz wiem :oszit sprawdziłem sobie dzieki za odpowiedz ;)

Edytowane przez manki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hill jak obczaiłeś gdzie zrobić otwór w tym plastiku? I jeszcze jakie wywierciłeś otwory w nierdzewce chodzi mi o średnice ? To naprawdę niezły patent ja robię tak samo z nierdzewki tylko inna grubość 2mm ale to w zupełności wystarczy bo taki kawałek blachy jest dużo cięższy i sztywniejszy niż zwykła stal o takiej samej grubości.

 

ok ja już swoje zrobiłem jakby kto chciał wiedzieć to śruba trzymająca reling to 6mm a otwór pod główkę do anteny to 12,5mm ja dałem 13mm i jest git. Niestety blacha 2mm jest ciut za delikatna do performera 5000 delikatnie ją giba dlatego zrobię małą poprawkę z blachą 3 bądź 4 mm i nic tego nie ruszy ,antena bez strojenia pokazuje 1,4 swr fachman nie chciał jej stroić trzeba będzie podjechać do innego i może się zejdzie do 1,1 lub 1,2

Edytowane przez Maniek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś kupował i montował do relingów http://allegro.pl/uchwyt-relingowy-z-kwasiaka-typowo-reling-i4347411166.html i może coś powiedzieć o tym produkcie

 

Wygląd może i ciekawy ma ale z masą może być kiepsko przez ten filc poza tym w życiu nie dałbym takiej kasy za to bo zrobienie czegoś takiego to pryszcz tym bardziej że nawet wymiary podali:lol. Zrób to sam a jak nie masz nierdzewki to użyj zwykłej czarnej stali 4mm.

Ja zrobiłem sobie uchwyt jak w temacie na początku z kwasówki 4mm antena sirio performer 5000 i przy 130km/h po nierównej drodze nawet nie drgnął ,kumpel jechał za mną i patrzył jak zrobię zdjęcia jutro to wrzucę nara.

Edytowane przez Maniek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dał bys wymiary

 

Wygląd może i ciekawy ma ale z masą może być kiepsko przez ten filc poza tym w życiu nie dałbym takiej kasy za to bo zrobienie czegoś takiego to pryszcz tym bardziej że nawet wymiary podali:lol. Zrób to sam a jak nie masz nierdzewki to użyj zwykłej czarnej stali 4mm.

Ja zrobiłem sobie uchwyt jak w temacie na początku z kwasówki 4mm antena sirio performer 5000 i przy 130km/h po nierównej drodze nawet nie drgnął ,kumpel jechał za mną i patrzył jak zrobię zdjęcia jutro to wrzucę nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dał bys wymiary

 

Ale wymiary którego uchwytu? Według mnie to co podałeś w linku ma ok 10cm długości ,na 2,5cm jest zagięcie,od spodu w jednej blasze jest przyspawany kawałek płaskownika którego wysokość jest mniejsza niż wysokość zagięcia (czyli mniej niż 2,5cm),jakiś centymetr dalej masz śrubę ,możesz dać 8mm a od spodu w osi lekko heftnąć nakrętkę -będziesz miał z głowy(oczywiście w drugiej blasze) śrubą ściągasz obie blachy do siebie i w rezultacie zaciskasz blachy na relingu. Za śrubą ok 1,5 cm wiercisz lub wybijasz otwór 13 bądź 15 mm według uznania i gitara. Ten krótki płaskownik od spodu możesz pospawać jakieś 2,5 cm za zagięciem wszystko zależy od wielkości relingu-jak do paska to należało by zmierzyć i już wiesz wszystko.Ten drugi uchwyt który ja mam jest trochę bardziej pracochłonny.

 

A to parę zdjęć z uchwytem który zrobiłem a antenę zestroiłem na

CH1-1,1

CH20-1,2

CH40-1,3 i tak już zostanie i co ciekawe druga antena sirio as 100 lepiej się zestroiła na tym uchwycie niż na magnesie nawet na środku dachu ch1-1,2 ,ch20-1,2 ,ch40-1,4

CAM00289.jpg

CAM00288.jpg

CAM00286.jpg

CAM00281.jpg

CAM00280.jpg

CAM00277.jpg

CAM00276.jpg

CAM00275.jpg

CAM00274.jpg

Edytowane przez Maniek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu wszyscy od strony kierowcy montują antenę ja chce od strony pasażera czy jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu wszyscy od strony kierowcy montują antenę ja chce od strony pasażera czy jakaś różnica?

 

Kolego a pod mostem z której strony masz wyżej z lewej czy z prawej ?? Gałęzie i krzaki też nie rosną i nie zwisają z lewej no chyba że w Anglii jeździsz :D Także sam widzisz, poza tym bat CB jest bliżej osi jezdni przez co jest skuteczniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a pod mostem z której strony masz wyżej z lewej czy z prawej ?? Gałęzie i krzaki też nie rosną i nie zwisają z lewej no chyba że w Anglii jeździsz :D Także sam widzisz, poza tym bat CB jest bliżej osi jezdni przez co jest skuteczniejszy.

Mi się wydaje że to zależy tylko i wyłącznie od posiadacza cb radia- jakoś nie mogę sobie wyobrazić że jadę asfaltówką i krzaki włażą mi na drogę :lol2 poza tym "bat" najskuteczniejszy jest na środku dachu a nie na jego lewej czy prawej krawędzi - ja zamontowałem od swojej strony żeby od czasu do czasu zerknąć w lusterko czy jeszcze jest na swoim miejscu :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma oś jezdni do skuteczności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ma oś jezdni do skuteczności?

Białe pasy rozdzielające jezdnie działają jak wzmacniacz :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności