Jump to content
azymut38

Jaki odtwarzacz 2DIN zamiast MCD? Pełny przegląd modeli, pomóżcie wybrać!

Recommended Posts

Dzięki za opinie kolego:) Może ktoś jeszcze używał któregoś z wyżej podanych odtwarzaczy? Proszę o opinie:)

Kenwood robi bardzo dobre stacje multimedialne, wzbogacone o navi garmina. Do tego niektóre z nich mają 24bitowe przetworniki Burr Brown, spore możliwości ustawienia audio i niezłe parametry techniczne. Około pół roku temu miałem model DNX9240BT i mogę śmiało go polecić. Zapewne inne modele z serii DNX od 7 w górę również reprezentują dobry poziom.

Ja mam w b5 dnx-7240bt i mogę śmiało polecić.

Dużo osób się nie wypowiedziało, ale i tak dzięki wielkie za opinie tym którzy to zrobili;d W sumie dalej nie wiem co wybrać, ale mam jeszcze chwilkę czasu więc poszukam czegoś..

PEIYING 2 DIN PY-9906 EXCLUSIVE GPS BT kto posiada coś takiego ???jak to sie sprawóje ?? z tego co widać mała moc 4x25 max 4x40

Zastanawiam się nad zakupem 2dinowego GoClever NavioCar 702. Cena atrakcyjna bo nieco ponad 900zł jest TV, nawigacja, ipod wszystko co mi potrzeba tylko boje się jakości dźwięku. Obecnie przy oryginalnym 2dinowym radiu VW jestem zadowolony z jakości odtwarzania nic więcej nie oczekuję tylko pytanie jak to by grało przy tym GoClever czy znacznie stracę na jakości dźwięku, niestety nie stać mnie na zakup czegoś droższego szukam czegoś właśnie w takiej cenie maksymalnie. Co radzicie ?

Tutaj link do tego: http://allegro.pl/promo-goclever-naviocar-702-2din-tv-gps-bt-sideon-i2628012957.html

Zastanawiam się nad zakupem 2dinowego GoClever NavioCar 702. Cena atrakcyjna bo nieco ponad 900zł jest TV, nawigacja, ipod wszystko co mi potrzeba tylko boje się jakości dźwięku. Obecnie przy oryginalnym 2dinowym radiu VW jestem zadowolony z jakości odtwarzania nic więcej nie oczekuję tylko pytanie jak to by grało przy tym GoClever czy znacznie stracę na jakości dźwięku, niestety nie stać mnie na zakup czegoś droższego szukam czegoś właśnie w takiej cenie maksymalnie. Co radzicie ?

Tutaj link do tego: http://allegro.pl/promo-goclever-naviocar-702-2din-tv-gps-bt-sideon-i2628012957.html

Kupilem cos podobnej klasy,czyli GMS 6201.Wszystko dziala niezle.....poza radiem.Ori delta 6 grala o 2 nieba lepiej.Odsylalem ta badziew z reklamacja do sklepu i mily pan stwierdzil ze kupujac taki sprzet za 1400 zl cudow nie powinienem sie spodziewac i moglem wybrac drozszy model.Dzwiek faluje na niskich tonach,slychac lekkie szumy i trzaski w glosnikach wysokotonowych mimo zalozonego seperatora.Ogolnie ori radia w VW sa naprawde dobrej klasy sprzetem.A tv analogowa powoli tez sie u nas konczy:P

Edited by zuczek727

Kupilem cos podobnej klasy,czyli GMS 6201.Wszystko dziala niezle.....poza radiem.Ori delta 6 grala o 2 nieba lepiej.Odsylalem ta badziew z reklamacja do sklepu i mily pan stwierdzil ze kupujac taki sprzet za 1400 zl cudow nie powinienem sie spodziewac i moglem wybrac drozszy model.Dzwiek faluje na niskich tonach,slychac lekkie szumy i trzaski w glosnikach wysokotonowych mimo zalozonego seperatora.Ogolnie ori radia w VW sa naprawde dobrej klasy sprzetem.A tv analogowa powoli tez sie u nas konczy:P

Tak, ale jak ktoś płaci 1400zł za sprzęt to może wymagać przynajmniej przyzwoitej jakości dzwięku(to nie jamnik z lat 90). Z drugiej strony, producent mógł się pokusić o moduł dzwięku droższy o 15$ i by było wszystko super.

Z drugiej strny nie boicie się że takie zabawki będą kusić złodziei. W drogim radiu 1-pinowym jak sciągniesz panel nikt nie rozpozna ze to High-end.

---------- Dodano o 10:47 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:45 ----------

PEIYING 2 DIN PY-9906 EXCLUSIVE GPS BT kto posiada coś takiego ???jak to sie sprawóje ?? z tego co widać mała moc 4x25 max 4x40

Od tej marki uciekaj jak najdalej. Dno i metr mułu.

A wie ktoś może jak wygląda sprawa podłączenia takiego radia jak np. ten Goclever NavioCar 702 ? On jest na kostkę ISO bodajże, nie znam się na tym, czy po wyjęciu oryginalnego 2dinowego radia z mojego Passata podepnę do radio bez żadnego problemu czy będę musiał zmieniać kostkę czy tylko odepnę deltę i przypnę to nowe radio i tyle ?

P.S. Jak wyjąć oryginalne radio ? i skąd wziąć kod odblokowujący oryginalne radio ? Radio jest w Passacie od nowości z takim radiem został kupiony i nie wiem gdzie mogę znaleźć kod do tego radia.

A wie ktoś może jak wygląda sprawa podłączenia takiego radia jak np. ten Goclever NavioCar 702 ? On jest na kostkę ISO bodajże, nie znam się na tym, czy po wyjęciu oryginalnego 2dinowego radia z mojego Passata podepnę do radio bez żadnego problemu czy będę musiał zmieniać kostkę czy tylko odepnę deltę i przypnę to nowe radio i tyle ?

P.S. Jak wyjąć oryginalne radio ? i skąd wziąć kod odblokowujący oryginalne radio ? Radio jest w Passacie od nowości z takim radiem został kupiony i nie wiem gdzie mogę znaleźć kod do tego radia.

Wszystko jest plug&play,powinno zadzialac .Osobiscie po przygodzie z tanim sprzetem ,wsadzilem Kruger&Matz KM2001 i naprawde widac i slychac roznice.I ta stacje moge polecic z czystym sumieniem

Do wyjecia Delty,bo chyba takie masz radio,sa 4 "haki" wsadzane w 4 male szczeliny na dole i na gorze panelu radia.

Edited by zuczek727

wsadzilem Kruger&Matz KM2001 i naprawde widac i slychac roznice.I ta stacje moge polecic z czystym sumieniem

A ja kilka postów wyżej prosiłem o opinie tego radia i nikt się nie odezwał:P Mógłbyś coś więcej powiedzieć na jego temat?

A ja kilka postów wyżej prosiłem o opinie tego radia i nikt się nie odezwał:P Mógłbyś coś więcej powiedzieć na jego temat?

Sorki,nie doczytalem.Nawi dziala super,dosc szybki procesor dajacy plynnosc ruchu w obrazie mapy,czyli zupelne przeciwienstwo GMS-a.Jakosc odbioru radia niczym sie nie rozni od Delty VW,czyli dziwek czysty w calej tonacji.I tu rowniez przeciwienstwo GMS-a.Szybko odpala,szybko reaguje na przewijanie menu.Jak dla mnie ma tylko jedna wade,czyli wbudowany mikrofon do rozmow przez bt.Zewnetrzne mikrofony daja lepsza jakosc rozmowy,ale zle nie jest,da sie z tym zyc

Dzięki za opinie:) Hm w sumie dalej mam dylemat między Blaupunkt New York 800 a tym od Kruger&Matz KM2001.. Mógłbyś wstawić też jakieś fotki jak to u ciebie wygląda?

Moze nie passat, ale co mi tam podepne sie liczac na wasze rady, sugestie.

Zeby nie zanudzac napisze, krotko. Mam do wydania 5000 zl na zalozenie w samochodzie, to co w cenniku przygtowanym przez Toyote. To co jest w kosztorysie musi byc i potrzebuje na to faktury.

Link ponizej :

http://imageshack.us/a/img94/7624/beztytuudyf.png

Jako, ze ceny maja kosmiczne i nie chce radia firmowego, postanowilem sam skapletowac sobie zestawik.

1. Automatyczny włącznik kierunkowskazów 300 zl z montazem w toyocie i mysle, ze tam bede, to robil.

2. Jednosta multimedialna - tu upatrzylem sobie Pioniera AVH-8400BT z modulem nawigacji 3500 zl, na ktory wrzuce sobie dowolna mape + ramka okolo 200 zl.

3. Kamera - tu nie mam pojecia. Myslalem o tej i ta podalem do wyceny w ASO (co ciekawe wolaja wiecej). Brac ta czy szukac cos tanszego? Na forach wyczytalem, ze nie warto ladowac w kamere tyle pieniedzy i mozna kupic cos za polowe ceny i bedzie dzialalo podobnie. Tu prosil bym o konkretne modele lub linki.

http://www.skleptoyota.pl/index.php?p35 ... multimedia

4. Montaz jednostki multimedialnej oraz kamery, byc moze tez zlecil bym ASO jesli sie dogadamy co do ceny. Jesli nie, to bede szukal innego miejsca lub kogos (nie wiem jeszcze czy na montaz bede potrzebowal faktury).

Dodam jeszcze, ze nie jestem zadnym audiofilem i nie zalezy mi na super jaksci dzwieku. Mam na to pieniadze i musze je wykorzystac.

Teraz licze na wasze sugestie i opinie :-)

Edited by tetrus

Powitać,

Panowie złapałem bakcyla na fabryczne granie. Możliwości są dwie:

1. MCD

2. Delta 6

I pytania.

1. Czy jest różnica w jakości dźwięku pomiędzy nimi?

2. Czy Delta 6 tak jak piszą na elektrodzie jest trochę niewypałem, jeżeli chodzi o trwałość (nagminne problemy z FM)

3. Czy do podłączenia MCD faktycznie wystarczy kostka za 30zł z allegro (klik), a do Delty trzeba emulator CAN-a za 200zł (klik)

Powiem szczerze, że bardziej mi leży Delta (chodzi o wygląd), no ale MCD to też navi... A ceny używek bardzo zbliżone.

Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam.

PS. Komunikatów na FIS nie potrzebuję.

Edited by mfan

Dzięki za opinie:) Hm w sumie dalej mam dylemat między Blaupunkt New York 800 a tym od Kruger&Matz KM2001.. Mógłbyś wstawić też jakieś fotki jak to u ciebie wygląda?

również proszę o fotę jak to wygląda w B5.....zuczek727

Witam.

Co za bzdury jakiś amator reklamujący Kruger&Matz czyli PEIYING !! wypisuje na temat tego GMS 6201 ,

czytam i nie wierzę, dźwięk słaby ,tuner ( nic takiego nie występuje działa wszystko rewelacyjnie) , montuje te urządzenia na co dzień i większego badziewia niż PEIYING czy to samo pod nazwą KRUGER&MATZ nie widziałem,

GMS , jest to produkt o klasę wyżej od tych chińskich chłamów które rekklamuje na siłę jakiś Żuczek ...

GMS to jest to samo co BLAUPUNKT, bo Blaupunkt został wykupiony przez taiwański koncern .który produkuje modemy Huawei i kompy Acer ( komputery)

jakość dźwięku ,GPS,TUNER jest co najmniej 2 klasy wyżej od wymienianych tu bubli.

GMS-6701 LUXURY:

http://www.gms.pl/pl/_sp/92/

Z tym samym menu , jest najnowszy model CE69C8:

różnice w stosunku do Kruger&Matz ( tak na boku firma K&M nie istnieje od 15 lat , teraz po prostu PEIYING wydzierżawił nazwę)

Różnice: matryca,Bluetooth PARROT, uczący się CAN, winCE6.0, bardzo szybki, X-TOUCH reakcja na dotyk jak w pojemnościowym,

Wykonanie , dla zainteresowanych mogę zamięsić kilak fotek jak to wygląda , montowałem Peiyingi i K&M w stosunku do produktów GMS to prymitywne awaryjne ziemniaki...

Edited by michas1

Oczywiście że jestem zainteresowany;d! W przyszłym tygodniu miałem kupować K&M właśnie. Nie znam się na tych parametrach itd stąd moje pytania tutaj. Możesz coś więcej o tym/tych sprzętach napisać? Oczywiście fotki tez mile widziane;d

Oczywiście że jestem zainteresowany;d! W przyszłym tygodniu miałem kupować K&M właśnie. Nie znam się na tych parametrach itd stąd moje pytania tutaj. Możesz coś więcej o tym/tych sprzętach napisać? Oczywiście fotki tez mile widziane;d

Chcesz zamontować jednostkę 2din UNIWERSALNĄ z ramką , czy dedykowaną ?

to jest uniwersalna z ramką :

http://www.gms.pl/pl/_sp/92/

To jest dedykowana do VW menu /funkcje te same / róznica ekran 7'' ,( 6.2 w uniwersalnej)

can do sterowania kierownicy,klimy,czujników.

stary model:

http://www.gms.pl/pl/_sp/58/gms_7706_skoda/

nowy model:

http://www.gms.pl/pl/_sp/108/vw-seat-skoda/

montowałem, je w Skodach, Seacie i kilku VW.

są też kamery dedykowane ,montowałem niedawno w Tiguanie:

http://www.gms.pl/pl/_sp/83/vw_tiguan/

Blaupunkt NY800 ( wersja full) 3699zł

GMS 6701 LUXURY ( wersja full) 2199zł

plik do pobrania w dużym rozmiarze:

http://www66.zippyshare.com/v/81401027/file.html#

100% to samo -- GMS LEPSZA matryca, szybsze menu, paleta kolorów można ustawić dowolny kolor przycisków,

GMS 6701 LUXURY.jpg

Edited by michas1