Jump to content
azymut38

Jaki odtwarzacz 2DIN zamiast MCD? Pełny przegląd modeli, pomóżcie wybrać!

Recommended Posts

Tak, dokladnie jak mówisz :)

Znalazłem jeszcze takiego rodzynka, wiem że nie jest to markowe radio ale nie każdego stać na wydatek rzędu kilku tysiączków ;)

http://allegro.pl/peiying-radio-stacja-2-din-navi-dvd-gps-bt-py-9903-i1669741771.html

po podłączeniu zewnętrznych monitorów (np. w zagłówkach) jest możliwość podziału auta na strefy odtwarzania, tak więc np: dziecko z tyłu ogląda bajuche słysząc w głośnikach ową bajkę a kierowca może w tym samym czasie słuchać radia.

Czy ktoś wie jakie radio obsługuje taką funkcję

W JVC też DUAL ZONE.

Miałem taki sprzęt w poprzednim samochodzie JVC KD-AVX22 (1DIN) i polegało to na tym że gdy słuchałem radia to np. dziecko mogło oglądać bajkę w dodatkowym monitorze i jej słuchać przez słuchawki.Z radia było wyjście,gniazdo na 3,5 mm jacka do słuchawek.

Ja jednak miałem taki patent że kupiłem małe głośniki komputerowe zasilane przez USB i zabudowałem je u góry przy tylnej kanapie,że bez problemu można było słyszeć głos oglądanego filmu dla siedzących z tyłu i nie przeszkadzało to w słuchaniu radia,muzyki z przodu.

Dajcie spokój z takimi cenami . Ja osobiście bym kupił takie http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze-samochodowe/pioneer-avh-3200dvd-1.bhtml

Na alledrogo latają po 200 zeta więcej :szok:

Jak dla mnie wypas w tej cenie . Chyba jedynym minusem jest brak NAVI , ale nie przeglądałem dokładnie opisu produktu .

A tu mała recenzja [ame]

[/ame] Edited by olko25

W JVC też DUAL ZONE.

Miałem taki sprzęt w poprzednim samochodzie JVC KD-AVX22 (1DIN) i polegało to na tym że gdy słuchałem radia to np. dziecko mogło oglądać bajkę w dodatkowym monitorze i jej słuchać przez słuchawki.Z radia było wyjście,gniazdo na 3,5 mm jacka do słuchawek.

Ja jednak miałem taki patent że kupiłem małe głośniki komputerowe zasilane przez USB i zabudowałem je u góry przy tylnej kanapie,że bez problemu można było słyszeć głos oglądanego filmu dla siedzących z tyłu i nie przeszkadzało to w słuchaniu radia,muzyki z przodu.

Mariusz dobry pomysł :D, może i jest to rozwiązanie, tylko nie wiem jak sie subwoofer będzie przy czymś takim zachowywać :) ale czemu nie, dobrze zabudowane ekrany w zagłówkach a głośniczki w kanapie albo nawet można się pokusić o zabudowanie ich pod zagłówkami :)

Jak kupie paska to będą mody :D

Olek dobry pomysł, przyglądnę się tej jednostce jak będe w PL

Dzięki za pomoc, jak tylko dojdzie już do skutku zakup mojego auta to wtedy coś na pewno zaprezentuję :)

Tak, dokladnie jak mówisz :)

Znalazłem jeszcze takiego rodzynka, wiem że nie jest to markowe radio ale nie każdego stać na wydatek rzędu kilku tysiączków ;-)

http://allegro.pl/peiying-radio-stac...669741771.html

Mam takiego u siebie w Mitsubishi Pajero, kupiłem to za niecałe 1100zł (do tego 2lata gwarancji relizowanej w PL) - podchodziłem do tematu bardzo sceptycznie... ale z czystym sercem muszę pochwalić ten sprzęt.

Odtwarza wszystko oprócz rmvb, navi działa wyśmienicie czy to aftomapa czy to iGo.

c8cafe1bc0f9b9fbgen.jpg

Zastanawiam się czy nie wsadzić takiego samego do b5fl, ale najpierw muszę wymienić głośniki na coś lepszego.

To może i ja dorzucę coś od siebię bo przerabiałem całą konsolę z 1DIN na 2DIN, a radyjko króre mam nie zostało jeszcze wymienione;) Jest to SONY XAV W1 i też ma funkcję dual zone i zonexzone (wyłączanie suba) żeby dziecko słuchające bajki na słuchawkach nie słyszało suba;) Minus to brak navi. Zdjęcia w moim temacie

Mam takiego u siebie w Mitsubishi Pajero, kupiłem to za niecałe 1100zł (do tego 2lata gwarancji relizowanej w PL) - podchodziłem do tematu bardzo sceptycznie... ale z czystym sercem muszę pochwalić ten sprzęt.

...

Zastanawiam się czy nie wsadzić takiego samego do b5fl, ale najpierw muszę wymienić głośniki na coś lepszego.

No więc właśnie :D

a co do przerabiania konsoli pod 2 din to muszę się zapoznać z tematem :)

Witam

Ja mam PIONEER FH-P80BT , super radio, ładnie pasuje do wszystkiego i świetnie gra polecam;)

Witam! Chciałbym odkopać nieco temat.... otóż chciałbym wymienić swoją navi MCD na jakieś radyjko oczywiście na 2din z dvd przykładowo Pioneer AVH-1400DVD,JVC KW-AVX840 DVD lub inne tego typu podobne. Chodzi mi głównie tylko o to aby nazwa utworu lub stacja radiowa wyświetlała się na wyświetlaczu fis tak jak ma to miejsce przy MCD. Czy jest takie radio czy trzeba kupować jakies specjalne przejsciówki??

Z tego co zauważyłem to dane na wyświetlaczu fis są przekazywane z tego wyjścia kostki MCDmcdsf2.jpg

Widze ze niestety nikt mi nie pomoże :(

witam wszystkich. chciałem zmienić radio w moim passacie, mam passata 07r i zwkłe radio cd fabryczne, chciałbym wrzucić coś takiego http://www.ebay.ie/itm/7-Car-DVD-Player-VW-PASSAT-B6-GOLF-6-CC-Candy-NAVI-PIP-CD6511-/290697361999?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item43aee9ba4f , jest tam niby navi, obśługa telefonu i takie tam. radio fajnie się prezentuje i cena przystępna, czy to dobry wybór i czy czekają mnie jakieś zmiany softu, Gateway a czy coś podobnego. z góry dzięki za pomoc

---------- Dodano o 09:11 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:00 ----------

witam wszystkich. chciałem zmienić radio w moim passacie, mam passata 07r i zwkłe radio cd fabryczne, chciałbym wrzucić coś takiego http://www.ebay.ie/itm/7-Car-DVD-Player-VW-PASSAT-B6-GOLF-6-CC-Candy-NAVI-PIP-CD6511-/290697361999?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item43aee9ba4f , jest tam niby navi, obśługa telefonu i takie tam. radio fajnie się prezentuje i cena przystępna, czy to dobry wybór i czy czekają mnie jakieś zmiany softu, Gateway a czy coś podobnego. z góry dzięki za pomoc

chinskie plagiaty

co do techniki nie trzeba nic möwic. jasli dzwiek starczy to napewno jest ok.

Obwąc***e problem od pewnego czasu. Po rozmowach w kilku firmach na tle wysunął się Kenwood, podobno najlepszy - wszystkie firmy go polecały.

Do tego oczywiście kamera cofania i navi.

Ale się jeszcze nie zdecydowałem.

Jednak mam opory przed wydanie 3 kzł. na radio do samochodu. :sciana

Kenwood robi bardzo dobre stacje multimedialne, wzbogacone o navi garmina. Do tego niektóre z nich mają 24bitowe przetworniki Burr Brown, spore możliwości ustawienia audio i niezłe parametry techniczne. Około pół roku temu miałem model DNX9240BT i mogę śmiało go polecić. Zapewne inne modele z serii DNX od 7 w górę również reprezentują dobry poziom.

Więc tak, trochę odgrzeje ale mam mały dylemat i chciałbym prosić was o pomoc. A więc przymierzam się do zmiany mojej konsoli na 2 din i szukam radia które mógłbym zamontować w swoim aucie. Zależy mi na tym żeby miało wbudowaną Navi co w sumie jest priorytetem dla mnie bo reszta mnie nie zbyt interesuje:) No ale dobrze by było żeby miało wbudowany też moduł BT, odtwarzało MP3, miało wejście na kamerkę cofania, jakieś wejście USB/SD (czyli jak większość odtwarzaczy z navi). W przyszłości planuje też zmianę nagłośnienia itd więc dobrze by też było jakby to radio było w stanie pociągnąć jakieś lepsze głośniki. Co do ceny to chciałbym zamknąć się w 2 tyś... Nie jestem ekspertem w tym temacie więc dla tego kieruje to pytanie do was Jakie radio polecicie? Od siebie dodam radia które sam znalazłem ale nie wiem czy podejdą do mojej padaki i czy będą dobrze spełniać swoją funkcję:

Blaupunkt New York 800: http://allegro.pl/blaupunkt-new-york-800-navi-2din-dvd-usb-i2608461969.html

CANVA CV-7013 EXCLUSIVE: http://allegro.pl/radio-2-din-dvd-tv-usb-sd-nawigacja-odblokowane-i2620470757.html

Alien Peiying PY9906: http://allegro.pl/nawigacja-dvd-bt-usb-gps-py9906-2din-automapa-xl-i2606674495.html

KRUGER & MATZ KM2001: http://allegro.pl/kruger-matz-radio-2din-gps-dvbt-bt-dvd-km2001-i2610510802.html

To są te radia które w jakiś sposób przykuły moją uwagę . Nadają się one do czegoś? Może wy macie jakieś propozycje, używacie innych odtwarzaczy i jesteście zadowoleni? Jestem otwarty na wszelkie propozycje bo jak wposmniałem jestem zielony a tych wszystkich parametrach;/ Pozdrawiam.

Miałem Peiying PY9903 i niedawno zmieniłem na PY9907 i jeżeli nie masz wygórowanych wymagań to spokojnie ten model możesz brać.

Jeżeli chodzi o jakość odtwarzanej muzyki jest dużo lepiej niż w poprzednim modelu. Różni się tym od modelu PY9906 że ma wbudowany tuner dvb-t. Ma też wbudowany moduł BT ,ale niestety brak wyjścia na zewnętrzny mikrofon ,a jakość rozmowy przez ten wbudowany jest kiepska jednak nie niemożliwa. Blaupunkt na pewno będzie działał trochę lepiej bo ma zewnętrzny mikrofon. Mi było bez różnicy bo mam zestaw nokii CK-7. Mocy mu nie braknie do mocniejszych głośników od ori.