Skocz do zawartości
prego

Jakie radio kupić do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ,radioteż wymienie ponieważ mam betę 4 , oczywiście kaseciak . Podoba mi się alpine ida-x303 - chciałem to razem połączyć . Radio ma 4x50w , więc wzmacniacz będzie jeszcze potrzebny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio ma 4x50w

 

Musisz wiedzieć, że 50W to moc maksymalna, a rzeczywista w radiach dobrych marek waha się pomiędzy 16-20 W czyli tzw. RMS i na to musisz zwracać uwagę przy kompletowaniu głośników. Krótko mówiąc pod same radio najlepsze będą głośniki o mocy zawierającej się w przedziale 30-45 W w rms'ie. Oczywiście głośniki o większych mocach też ci będą grały ale efekt będzie raczej kiepski. Wszystko zależy również od tego jakiej muzyki słuchasz i czego oczekujesz od głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przynajmniej wiem jak dobrać głośniki . Na tych oryginalnych beta się uważam nieżle wyrabiała . Lubie słuchać klasyki lat 80tych , czyli dużo solówek gitarowych i mocna perkusja ... Nie oczekuję rewelacyjnych efektów , ale podczas jazdy lubę posłuchać tych hiciorów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie zależności, że Hertz'e właśnie ładnie ci zagrają do tego typu muzyki ale jak dobrze je zasilisz, natomiast pod samo radio w cenie do 300 zł. proponowałbym np. sprawdzone już Helix DB 62.1 o dobrej skuteczności, ewentualnie ROCKFORD R1652-S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarło , dzięki - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz88

Koledzy proszę o doradzenie, które radio z poniższych wybrać. Modele bez CD ale w planach jest zmieniarka jeśli wogóle będzie mi potrzebna. Najlepiej jakby ktoś mógł powiedzieć jak oba grają. Nie mam możliwośći porównania ich gdyż clariona ciężko w ogóle w sklepach spotkać. Czy warto w ogóle wydawać taką kasę za ten sprzęt. PS. nie jestem audiofilem:mlask Pozdrawiam.

 

http://allegro.pl/alpine-ida-x311-ida-x311rr-wyprzedaz-okazja-gratis-i1620930005.html

 

http://allegro.pl/clarion-fz709e-bluetooth-mp3-usb-wyprzedaz-i1610424329.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

półeczka tylko z golfa IV albo passka nic innego nie podejdzie .. sam to przerabiałem i wydałem niepotrzebnie kasę tylko ... i tak muszę dalej kupić półkę ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ewentualnie skoda fabia, czy sharan alhambra cos z koncernu nie da rady zaaplikować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o takim radyjku 2 din do paska ?

 

http://cgi.ebay.com/PIONEER-CAR-CD-IPOD-MP3-FH-P8000BT-RECEIVER-BLUETOOTH-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem5ae0abc10bQQitemZ390316409099QQptZCarQ5fAudioQ5fInQ5fDashQ5fReceivers

 

to na poczatek pozniej powoli glosniki, moze wzmacniacz i subufer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. :)

 

Pozwólcie że odświeżę trochę temat.

Przymierzam się do zakupu paska B5, naczytałem się odnośnie przerabiania konsoli pod radio 2din, powyższe propozycje propozycje też bardzo dużo rozjaśniły mi tematu.

 

Lecz nasuwa się jedno pytanie, gdzieś kiedyś słyszałem że w radiach które są przeznaczone do odtwarzania DVD, po podłączeniu zewnętrznych monitorów (np. w zagłówkach) jest możliwość podziału auta na strefy odtwarzania, tak więc np: dziecko z tyłu ogląda bajuche słysząc w głośnikach ową bajkę a kierowca może w tym samym czasie słuchać radia.

 

Czy ktoś wie jakie radio obsługuje taką funkcję ;)

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. Kenwood w swoim sprzęcie nazywa to DualZone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a co myslicie o philips cem2000/00 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy możecie mi polecić radio, firmę radia, może ma ktos z was, z funkcjami dvd, czytnik kart i bluetooth, tak do 650 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokladnie jak mówisz :)

 

Znalazłem jeszcze takiego rodzynka, wiem że nie jest to markowe radio ale nie każdego stać na wydatek rzędu kilku tysiączków ;)

 

http://allegro.pl/peiying-radio-stacja-2-din-navi-dvd-gps-bt-py-9903-i1669741771.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po podłączeniu zewnętrznych monitorów (np. w zagłówkach) jest możliwość podziału auta na strefy odtwarzania, tak więc np: dziecko z tyłu ogląda bajuche słysząc w głośnikach ową bajkę a kierowca może w tym samym czasie słuchać radia.

 

Czy ktoś wie jakie radio obsługuje taką funkcję

W JVC też DUAL ZONE.

Miałem taki sprzęt w poprzednim samochodzie JVC KD-AVX22 (1DIN) i polegało to na tym że gdy słuchałem radia to np. dziecko mogło oglądać bajkę w dodatkowym monitorze i jej słuchać przez słuchawki.Z radia było wyjście,gniazdo na 3,5 mm jacka do słuchawek.

Ja jednak miałem taki patent że kupiłem małe głośniki komputerowe zasilane przez USB i zabudowałem je u góry przy tylnej kanapie,że bez problemu można było słyszeć głos oglądanego filmu dla siedzących z tyłu i nie przeszkadzało to w słuchaniu radia,muzyki z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z takimi cenami . Ja osobiście bym kupił takie http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze-samochodowe/pioneer-avh-3200dvd-1.bhtml

 

Na alledrogo latają po 200 zeta więcej :szok:

 

Jak dla mnie wypas w tej cenie . Chyba jedynym minusem jest brak NAVI , ale nie przeglądałem dokładnie opisu produktu .

 

A tu mała recenzja [ame]

[/ame] Edytowane przez olko25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W JVC też DUAL ZONE.

Miałem taki sprzęt w poprzednim samochodzie JVC KD-AVX22 (1DIN) i polegało to na tym że gdy słuchałem radia to np. dziecko mogło oglądać bajkę w dodatkowym monitorze i jej słuchać przez słuchawki.Z radia było wyjście,gniazdo na 3,5 mm jacka do słuchawek.

Ja jednak miałem taki patent że kupiłem małe głośniki komputerowe zasilane przez USB i zabudowałem je u góry przy tylnej kanapie,że bez problemu można było słyszeć głos oglądanego filmu dla siedzących z tyłu i nie przeszkadzało to w słuchaniu radia,muzyki z przodu.

 

 

Mariusz dobry pomysł :D, może i jest to rozwiązanie, tylko nie wiem jak sie subwoofer będzie przy czymś takim zachowywać :) ale czemu nie, dobrze zabudowane ekrany w zagłówkach a głośniczki w kanapie albo nawet można się pokusić o zabudowanie ich pod zagłówkami :)

 

Jak kupie paska to będą mody :D

 

 

Olek dobry pomysł, przyglądnę się tej jednostce jak będe w PL

 

Dzięki za pomoc, jak tylko dojdzie już do skutku zakup mojego auta to wtedy coś na pewno zaprezentuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności