Skocz do zawartości
prego

Jakie radio kupić do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

powtarzam się ale warto ;) polecam rozejrzeć się za ofertą Alpine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filippo - no ja innej marki nie akceptuję jeśli chodzi o jednostki centralne :)

 

chociaż trochę ich słyszałem. Od najprostszych Typu Pioneery UB, przez JVC EAXy i inne dziwadła, po Kenwoody, Clariony i Alpiny w zasadzie z najwyższych półek. Zdarzyło się też kilka Nakamichi deków i powiem szczerze, że barwą, bezawaryjnościa i obsługą - Alpine mnie kupiło. Zdecydowanie

Edytowane przez zwirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie tak samo, nawet niekoniecznie te z wyższych półek. Dla mnie Alpine to marka bezkonkurencyjna. chociaz ostatnio montowałem nowe audio w samochodzie i padło na pionka (ze względu na wygląd bez żadnych ramek ozdobnych ) i musze powiedziec że gra wybornie, ale jeżeli chodzi o radia 1 DIN to tylko i wyłącznie ALPINE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam dokładnie tak samo, nawet niekoniecznie te z wyższych półek. Dla mnie Alpine to marka bezkonkurencyjna. chociaz ostatnio montowałem nowe audio w samochodzie i padło na pionka (ze względu na wygląd bez żadnych ramek ozdobnych ) i musze powiedziec że gra wybornie, ale jeżeli chodzi o radia 1 DIN to tylko i wyłącznie ALPINE

a mógłbyś uzasadnić dlaczego tylko i wyłącznie alpine z radyjek 1 DIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę : bo zamiast wyświetlacza który ma 4096 kolorów i 2m kwadratowe powierzchni oraz tysiąc pińcet niepotrzebnych bajerów - dostajesz dobrą jednostkę sterującą z ciekawym przetwornikiem i całkiem niezłym "kit`owym" wzmakiem wewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakich konkretnie modelach piszesz? co masz na myśli pisząc niepotrzebne bajery? czasówki, dobry EQ, aktywna zwrotnica ? przecież takie niepotrzebne bajery również alpine stosuje od lat z powodzeniem

wykluczam modele clariona np clarion dxz958rmc i podobne lecz kontrowersyjny wygląd nadrabiają parametrami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimś super fachowcem nie jestem, ale nasłuchałem się różnorakiego sprzętu w różnych autach i pod względem możliwości ustawień, kombinacji ale przede wszystkim pod względem jakości dźwięku Alpine jest dla mnie bezkonkurencyjny. Również w większości modeli interface jest bardzo przyjemny ;) Pisałem o radiach 1 DIN bo z takimi miałem do czynienia, nie wiem jak jest w przypadku 2 DIN ale podejrzewam że efekt będzie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie. rzeczy o których piszesz akurat niektórzy mogą uznawać za stosowne. Natomiast wbuudowane BT i cała gama nikomu i na nic niepotrzebnych pierduł - to niestety kupa. Ja jestem wielkim fanem starego CDA 9884 i następny 9886. Proste w obsłudze, dobry dźwięk i niezłe cdeki w standardzie. Czego chcieć więcej od RADIA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALPINE dzisiaj to nie jest to samo ALPINE co kiedyś...

każdy producent ma modele tąńsze "dla plebsu" i droższe, lepsze dla wybranych niestety...

często te tańsze są sprzedawane pod inną nazwą niż te droższe....

sam pamiętam np. te czasy kiedy np. Bosch sprzedawał narzędzia "dla ludu" w zielonych obudowach, a dla profesionalistów w niebieskich.... nie mam nic przeciwko tej firmie ale pamiętam jak kumpel sam się naciął na jednym ALPINE, gdzie usłyszał, że to wprawdzie sprzęt firmowy ale wyprodukowany na konkretne zamówienie firmy motoryzacyjnej, więc jak coś nie gra to proszę bardzo reklamacje u producenta samochodu..

tak, że proponuje, jak powyżej, oprócz marki podawać jednocześnie model...

no i oczywiście peryferia są ważne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysieeek - mówisz chyba o radiach fabrycznych tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwirek model który podadłeś to świetne radyjko, kiedyś w ibizie mialem 9874rr - ( przejrzałem nawet allegro i jest ;)) trzymają cenę bo dwa lata temu kupowałem za takie same pieniądze praktycznie nowke )

 

@Rysieeek - większość rzeczy tak własnie jest robiona, że ma wytrzymać określony czas a potem trzeba wymienić na nowe bo nie opłaca się remontować. Nie wiem jak jest z nowościami Alpine`a ale na pewno nie są to jednorazówki ( tym bardziej te wysokie modele ) - swoje pograją i to w dobrej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filippo - zgadzam się, ostatnio potrzebowałem kupić "JAKIEŚ" radyjko i chciałem znaleźć 9880Ri...i taka sama sytuacja - używki stoją po tyle samo co ze 2-3 lata temu.

 

Niezgodzę się z opinią że Alpine to nie ten sam Alpine. Pioneer - owszem - moim zdaniem znacznie pogorszył sie wzgledem jego najlepszych lat, ale Alpine wydaje mi się, że wciąż trzyma fason ALE! Dołożę też łyżkę dziegciu. Ostatnio znajomy kupował radio co by cokolwiek wsadzić do nowo kupionej starej polówki (6n). I kupił w markecie Alpine`a (bijcie zabijcie, nie pamiętam modelu) za 299zł. No i niestety rzeczywiście szału nie zrobiło.. Odnoszę wrażenie, że rzeczywiście w takich cenach lepiej zakupić jakiegoś JVC który będzie w miarę wyglądał i cokolwiek zagra, niż łudzić się, że za garść srebrników będziemy mieć audio na przyzwoitym poziomie tylko dlatego, że Alpine to dobra marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktory z tych sprzetow bedzie lepszy?

PIONEER AVH-8400BT v ALPINE IVA-W520R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IVA-W520R - ma mozliwosc sterowania procesora PXA H-701 bez dodatkowego panelu RUX (mnie by to krecilo ;) )

 

a tak na marginesie, to nie zapominajcie ze dzwiek i brzmienie nie tylko od radia zaleza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskar - owszem, ale niestety nie zawsze i nie każdy o tym wie, albo nie kazdego stać na mocne peryferia...U mnie też wzmak pozostawia wiele do życzenia,...ale może jeszcze przyjdzie lepszy czas i dorobię się lepszej dwukanałówki na przód, albo monobloka do subka i wtedy mój Alpine t505 bedzie mógł zasilać przod :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie, to nie zapominajcie ze dzwiek i brzmienie nie tylko od radia zaleza

e tam gadanie liczą się tylko waty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary..10k WATT! o najlepiej wszystko w tylną półkę! (czy my tu nie off topujemy troche?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za opinie:) Hm w sumie dalej mam dylemat między Blaupunkt New York 800 a tym od Kruger&Matz KM2001.. Mógłbyś wstawić też jakieś fotki jak to u ciebie wygląda?

 

również proszę o fotę jak to wygląda w B5.....zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co za bzdury jakiś amator reklamujący Kruger&Matz czyli PEIYING !! wypisuje na temat tego GMS 6201 ,

czytam i nie wierzę, dźwięk słaby ,tuner ( nic takiego nie występuje działa wszystko rewelacyjnie) , montuje te urządzenia na co dzień i większego badziewia niż PEIYING czy to samo pod nazwą KRUGER&MATZ nie widziałem,

 

GMS , jest to produkt o klasę wyżej od tych chińskich chłamów które rekklamuje na siłę jakiś Żuczek ...

 

 

GMS to jest to samo co BLAUPUNKT, bo Blaupunkt został wykupiony przez taiwański koncern .który produkuje modemy Huawei i kompy Acer ( komputery)

jakość dźwięku ,GPS,TUNER jest co najmniej 2 klasy wyżej od wymienianych tu bubli.

 

GMS-6701 LUXURY:

http://www.gms.pl/pl/_sp/92/

 

Z tym samym menu , jest najnowszy model CE69C8:

różnice w stosunku do Kruger&Matz ( tak na boku firma K&M nie istnieje od 15 lat , teraz po prostu PEIYING wydzierżawił nazwę)

 

Różnice: matryca,Bluetooth PARROT, uczący się CAN, winCE6.0, bardzo szybki, X-TOUCH reakcja na dotyk jak w pojemnościowym,

Wykonanie , dla zainteresowanych mogę zamięsić kilak fotek jak to wygląda , montowałem Peiyingi i K&M w stosunku do produktów GMS to prymitywne awaryjne ziemniaki...

Edytowane przez michas1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności