Skocz do zawartości
rm888

Dziwne dźwięki przy skręcie w lewo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy proszę o pomoc, gdy dodaje lub ujmuje gazu przy skręcie w lewo (np. na rondzie) słysze jakieś zgrzytanie dochodzące ze spodu pojazdu. Słychać to tylko na 1 lub 2 biegu na niskich obrotach silnika, przy skręcie w prawo nic nie słychać. Zawieszenie zostało sprawdzone już trzy razy i nikt niczego nie widzi. Co może być przyczyną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną ??

Bądź teraz mądry za chwile zacznie się zgadywanie. Ale ja będę pierwszy. Sprężyny były sprawdzane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa razy na szarpaku w stacji kontroli pojazdów bujali szarpali i mówią że wszystko ok. Wczoraj byłem w Aso Vw ustawić reflektory i przy okazji zgłosiłem problem sprawdzili zawieszenie wykonali jazde próbną i mówią że nic widzą i nie słyszą. Wydaje mi się że ten dźwięk jest bardziej słyszalny przy niższej temperaturze zewnętrznej.

Edytowane przez rm888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniej radia słuchaj to zgrzytanie ucichnie:)

Tak naprawdę to ze skrzynią chyba nie masz problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skrzynią raczej problemów nie mam, chociaż ostatnio wydaje mi się że troszkę mniej precyzyjnie wchodzi wsteczny, 1 i 2 bieg. Samochód mam od nowości i ma 120000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził poziom oleju i ewentualnie uzupełnił brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym polecil sprawdzic opony u mnie terz dochodzily dziwne dzwieki na zakretach o dziwo w lewo opony outside zamiana kol z tylu na przod i ucichło moze wiec u ciebie tez jest ten problem

a moze jeszcze czy sprawdziles lozyska kol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy proszę o pomoc, gdy dodaje lub ujmuje gazu przy skręcie w lewo (np. na rondzie) słysze jakieś zgrzytanie dochodzące ze spodu pojazdu. Słychać to tylko na 1 lub 2 biegu na niskich obrotach silnika, przy skręcie w prawo nic nie słychać. Zawieszenie zostało sprawdzone już trzy razy i nikt niczego nie widzi. Co może być przyczyną ??
proponuje zaczac od strzykawka igla i olej do kazdej galki w zawieszeniu wcisnij przez gume po troche oleju piszesz ze szukasz przyczynu w zawieszeniu wiec tego sie trzymajmy i bedziemy wrozyc dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przypadek. Przy skręcie w lewo słychać było buczenie dochodzące z silnika ( jakby opona o coś ocierała ) po wymianie oleju w skrzyni biegów ( wyczytałem na forum) wszystko ustało. polecam wymienić olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy proszę o pomoc, gdy dodaje lub ujmuje gazu przy skręcie w lewo (np. na rondzie) słysze jakieś zgrzytanie dochodzące ze spodu pojazdu. Słychać to tylko na 1 lub 2 biegu na niskich obrotach silnika, przy skręcie w prawo nic nie słychać. Zawieszenie zostało sprawdzone już trzy razy i nikt niczego nie widzi. Co może być przyczyną ??

Kolego mam to samo, możesz napisać co było przyczyną.

Odgłs słychać skręcając na rondzie w lewo tylko przy dodaniu lub odjęciu gazu na 2 biegu. (jeden dźwiek przy dodaniu i jeden przy odjęciu gazu)

Odgłos-nie są to stuknięcia tylko jakby ocieranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Taki sam objaw słyszę już 2- gą zimę! Tylko i wyłącznie przy niskiej temperaturze! Pewnie ten problem jest w wielu passatach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Taki sam objaw słyszę już 2- gą zimę! Tylko i wyłącznie przy niskiej temperaturze! Pewnie ten problem jest w wielu passatach...

 

Też mi się wydaje że im niższa temp. to ujawnia się to z bardziej.

Jeżeli ktoś rozwiązał już taki problem to proszę się wypowiedzieć na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dwa razy na szarpaku w stacji kontroli pojazdów bujali szarpali i mówią że wszystko ok. Wczoraj byłem w Aso Vw ustawić reflektory i przy okazji zgłosiłem problem sprawdzili zawieszenie wykonali jazde próbną i mówią że nic widzą i nie słyszą. Wydaje mi się że ten dźwięk jest bardziej słyszalny przy niższej temperaturze zewnętrznej.

dokladnie tylko przy minusowych temperaturach otóż z lewej srony jest dziwna poduszka taki sześcian gumowy wchodzący w inny sześcian gumowy zabezpieczony aluminium kiedy jest ujemna tem to skrzeczy jak stara szafa nie przejmować sie i jeździć do wiosny przerabiałem to wyjołem tą poduche zamikeniłem na nową i powtórka z rozrywki jak wiosna przyszła wszystko ustaje więc zostałem z nową poduszką hehehe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

y starych poduchał okrągłych jak były w a4 2002 lub 03 roku to wszystko by grało ale widać grało za bardzo i musieli coś spier................olić jakzwykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności