Skocz do zawartości
smeracz

teleskopy bagaznika.

Rekomendowane odpowiedzi

Hey.

Czy wymienial ktos kiedykolwiek teleskopy bagaznika w sedanie (passat 3c)? Widzialem ze jest jedyny problem z dojsciem do jednego konca mocowania silownika...

Ktos ma cenne uwagi dotyczace wymiany?

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat uwazam za zamkniety :-)

metoda prob i bledow wymienilem teleskopy i teraz moge sie cieszyc automatycznie otwieranym bagaznikiem :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podpowiesz, jakieś rady, na co uważać. A najlepiej jakbyś opisał jak to zrobić. Napisz też jakie siłowniki zakupiłeś. Ja też będę musiał się za to zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem oryginalne silowniki - koszt 135zl/szt.

 

dla dobrego dojsca nalezy posciagac cala tapicerke boczna bagaznika.

Najwiecej problemu przytwarza sciagniecie jednego konca silownika - brak dojscia.

Przez to, ze jest tam zbyt malo miejsca aby dojsc swobodnie srubokretem i podwazyc zawleczke, nalezy wziasc duzy srubokret i na sile wycisnac ten silownik, az wkoncu zawleczka sie podda.

Przy takim demontazu silownika - w zaden sposob on nie ucierpi! (poprostu zawleczka sie poddaje i odpuszcza :)

 

Zalozenie silownika to kwestia juz paru sekund :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe siłowniki kupione, stare zdjęte. Problem przy zakładaniu. Aby je założyć musiałbym je wcisnąć około 1 cm. Za nic nie mogę ich ścisnąć. Może jest jakiś inny sposób na założenie, Może coś źle robię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat byl juz poruszany przezemnie. Ale moge Ci podpowiedziec jak ja to zalozylem a mialem identyczny problem z wcisnieciem. Wcisnij silownik najpierw od tej trudniejszej strony( co zajęło mi jakieś 5 min bez rozbierania całej tapicerki tak jak kolega powyżej pisze) potem weź sobie kawałek drewienka i jedna ręka musisz bardzo mocno wcisnąć a gruga ręka musisz próbować żeby wskoczył na te kulke. Ja tak to założyłem zajęło mi to 5 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisałeś wskoczyło bez problemu. Ale jeszcze lepiej wziąć sobie kogoś do pomocy. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem odgrzanie kotleta, orientuje się ktoś jaką mają siłę wyrzutu oryginalne siłowniki VW w Newtonach? Szukam zamiennika i nie wiem czy 530 N będzie dobre? Czy za dużo? Może 390 N wystarcza? Czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączając do tematu. Kupiłem paska w zeszłym roku przed zimą. Bagażnik otwierał się automatycznie a kiedy przyszła zima bagażnik przestał się otwierać. Myślałbym że się popsuł ale jak przyszło ciepło w miarę to ponownie zaczął się otwierać także panowie waszym zdaniem tez siłowniki do wymiany czy tak ma być w mroźne dni? Z góry za wszelkie odpowiedzi dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wiem odgrzanie kotleta, orientuje się ktoś jaką mają siłę wyrzutu oryginalne siłowniki VW w Newtonach? Szukam zamiennika i nie wiem czy 530 N będzie dobre? Czy za dużo? Może 390 N wystarcza? Czekam na odpowiedz

 

390N ma ori,ale ja mam kable elektryczne do ringów lamp wewnętrznych w rurach do klapy i większy opór przez to,więc następne będą 530N ;)

 

 

Dołączając do tematu. Kupiłem paska w zeszłym roku przed zimą. Bagażnik otwierał się automatycznie a kiedy przyszła zima bagażnik przestał się otwierać. Myślałbym że się popsuł ale jak przyszło ciepło w miarę to ponownie zaczął się otwierać także panowie waszym zdaniem tez siłowniki do wymiany czy tak ma być w mroźne dni? Z góry za wszelkie odpowiedzi dzięki.

 

poczytaj o ,,rozszeżalności cieplnej lub termicznej gazów'' fizyka poprostu :D . Przejeździj lato i na zimę wymień siłowniki,bo w 100% sprawne śmigają cały rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla dobrego dojsca nalezy posciagac cala tapicerke boczna bagaznika.

Najwiecej problemu przytwarza sciagniecie jednego konca silownika - brak dojscia.

Przez to, ze jest tam zbyt malo miejsca aby dojsc swobodnie srubokretem i podwazyc zawleczke, nalezy wziasc duzy srubokret i na sile wycisnac ten silownik, az wkoncu zawleczka sie podda.

Przy takim demontazu silownika - w zaden sposob on nie ucierpi! (poprostu zawleczka sie poddaje i odpuszcza

 

Siłowniki są 2 (po jednym na każdą stronę) czy 1???

 

co do zdjęcia tapicerki - ile jest spinek/wkrętów - gdzie są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem to sie pomądruje :D

Masz 3 spinki i nie ma filozofii w ich znalezieniu, jak zanurkujesz to masz 2 od strony bagażnika na skraju boczku i 1 od strony kanapy. W sumie 3 spinki na stronę. Końcówkę od klapy znajdziesz bez problemu, ściągniesz na lajcie, nie przeraź się drugim końcem, jest od 3 stron obudowany blachą. tu przyda Ci się dużo światła, bo trzeba przez mały otwór podważyć blaszkę zabezpieczającą i ściągnąć siłownik. Zakładasz najpierw koniec ten bliżej kanapy, potem robisz dźwignie najlepiej z pilnika, bo idealnie pasuje w otwór w zawiasie i się pięknie zapiera, żeby wcisnąć siłownik o ok 5mm i hop na klapę. Filozofii dużo nie ma, tylko trochę umiejętności manualnych sie przydaje. No i mi pomógł kumpel, ja robiłem dźwignię a on wcisnął teleskop na kulkę ;) W godzinę się wyrobisz z oboma :D

Edytowane przez Ciapciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wymieniałem to sie pomądruje :D

Masz 3 spinki i nie ma filozofii w ich znalezieniu, jak zanurkujesz to masz 2 od strony bagażnika na skraju boczku i 1 od strony kanapy. W sumie 3 spinki na stronę. Końcówkę od klapy znajdziesz bez problemu, ściągniesz na lajcie, nie przeraź się drugim końcem, jest od 3 stron obudowany blachą. tu przyda Ci się dużo światła, bo trzeba przez mały otwór podważyć blaszkę zabezpieczającą i ściągnąć siłownik. Zakładasz najpierw koniec ten bliżej kanapy, potem robisz dźwignie najlepiej z pilnika, bo idealnie pasuje w otwór w zawiasie i się pięknie zapiera, żeby wcisnąć siłownik o ok 5mm i hop na klapę. Filozofii dużo nie ma, tylko trochę umiejętności manualnych sie przydaje. No i mi pomógł kumpel, ja robiłem dźwignię a on wcisnął teleskop na kulkę ;) W godzinę się wyrobisz z oboma :D

 

Witam kolegów..

 

Mam pytanko czy chodzi o klapę elektryczna czy o tą zwyczajną, co guzik jest do otwierania w drzwiach od kierowcy...ze naciska sie i klapa bagaznika idzie sama do gory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zwykłą zwyczajną, tylko otwiera się sama, zamknąć trzeba ręcznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zamienniki polecacie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O zwykłą zwyczajną, tylko otwiera się sama, zamknąć trzeba ręcznie ;)

 

Ok..dzięki...to tez bedę musiał kupić siłowniki... a napisz mi, trudno to sie robi, zeby wymienic siłowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciapciak - działają Ci ze śniegiem na klapie i przy każdej pogodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok..ale ile trzeba kupić?

 

Jak ile? :hmm sztuk? oczywiście 2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności