Skocz do zawartości
tom_ek1

Soczewki Hella - manual :)

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie w tych soczewkach są jakieś ucha do regulacji soczewek czyli krotkich świateł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie w tych soczewkach są jakieś ucha do regulacji soczewek czyli krotkich świateł ?

 

wysokość świecenia regulujesz za pomocą śrub regulacyjnych zakończonych białymi uszkami (patrz mój pierwszy post na zdjęciach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha , dzięki . Jeszcze jedno pytanie... Czy orientuje sie ktoś czy szkło od "długich"pasuje od projektorów z golfa III ? I czy szkło z jasnych projektorów można zaadoptować do ciemnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło od jasnych i ciemnych jest takie same, więc pasuje; jaką średnicę ma gofer trzeba by zerknąć na sąsiednim forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecka tradycja jest taka, że po zamontowaniu soczewek przerabia się instalację, aby krótkie świeciły razem z długimi. U mnie też tak jest, ale mam wrażenie, że zostało to jakoś źle zrobione - długie są bardzo słabe.

Czy ktoś ma soczewki i instalację bez przeróbek - czyli długie świecą tylko z postojówkami? Może tak jest lepiej?

Jak wygląda ta przeróbka (tzn. gdzie jej szukać?). Może u mnie założono bardzo cienkie kable i stąd problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świecka tradycja jest taka, że po zamontowaniu soczewek przerabia się instalację, aby krótkie świeciły razem z długimi. U mnie też tak jest, ale mam wrażenie, że zostało to jakoś źle zrobione - długie są bardzo słabe.

Czy ktoś ma soczewki i instalację bez przeróbek - czyli długie świecą tylko z postojówkami? Może tak jest lepiej?

Jak wygląda ta przeróbka (tzn. gdzie jej szukać?). Może u mnie założono bardzo cienkie kable i stąd problem?

 

witam

U mnie instalacja jest w pełni ori (no poza dodaniem przekaźników). Długie świecą mi tylko z postojówkami i świecą dobrze (lepiej niż w prostokątnych lampkach) choć do nowoczesnych lamp im baaaardzoooooo daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jak pisze Tomek. Żałuje tylko jednej rzeczy ,że postojówek nie dali razem z długimi w jednej lampie fajniej by to wyglądało. Aha i takie pytanie mi się nasunęło, czy do naszych lamp w sensie ramki nie pasowały by lampy z BMW? Bo tam też są soczewki i producent ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak samo jak pisze Tomek. Żałuje tylko jednej rzeczy ,że postojówek nie dali razem z długimi w jednej lampie fajniej by to wyglądało. Aha i takie pytanie mi się nasunęło, czy do naszych lamp w sensie ramki nie pasowały by lampy z BMW? Bo tam też są soczewki i producent ten sam.

 

witam.

podobno pasują reflektory z BMW 7 model E32 (??? chyba nie pamiętam ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żałuje tylko jednej rzeczy ,że postojówek nie dali razem z długimi w jednej lampie fajniej by to wyglądało

Tak jest w soczewkach do Golfa III i moim zdaniem dużo gorzej to wygląda.

podobno pasują reflektory z BMW 7 model E32 (??? chyba nie pamiętam )

Kupiłem kiedyś rozbitą lampę z e34 i sama soczewka (czyli "szkło powiększające" z nóżkami i odbłyśnikiem) są identyczne.

Ale wg rozpiski części BMW było kilka rodzajów tych soczewek, a wbrew temu, co twierdzą niektórzy na allegro, reflektory z e30, e32 i e34 wcale nie są takie same. No więc chyba nie tak łatwo trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z tymi uchami do ustawiania ich... czy z tych z bmw sa podobne do tych z b3 bo na szrocie w mojej okolicy stoi kilak beemek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe jak z tymi uchami do ustawiania ich... czy z tych z bmw sa podobne do tych z b3 bo na szrocie w mojej okolicy stoi kilak beemek

 

Nie wiem, całego reflektora nie próbowałem przekładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy pokrętła regulacyjne z soczewek golfowych będą pasować do passatowych?

http://allegro.pl/regulatory-manualn...288649348.html

nie... niestety nie, te z golfa mają za krótkie śruby regulacyjne

 

pozdrawiam

oł szit. kupiłem je

Mam całość na stole: pokrętła z golfa pasują plug and play. Zarówno te dwa duże do manualnej regulacji wysokości, jak i te cztery mniejsze do regulacji na boki - pasują, bo są po prostu takie same:)

Mam też jeszcze jedną dobrą wiadomość: mogę ostatecznie potwierdzić legendy o tym, że do naszych lamp pasują soczewki z BMW - Hella stosowała te same soczewki, mają nawet ten sam numer części:136 262 00 (1) lewa, 136 262 00 (2) prawa.

Mam na myśli element ze zdjęcia 5 z postu 2.

BMW w wersji na wyspy brytyjskie ma te same soczewki (ten sam nr części Helli), mimo że nr części BMW jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobra wiadomość trzeba przejechać się na szroty i poszukać potrzebnych części żeby regenerację przeprowadzić w marcu mam przegląd i trzeba lampki przygotować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świecka tradycja jest taka, że po zamontowaniu soczewek przerabia się instalację, aby krótkie świeciły razem z długimi.

jakiś schemacik można prosić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiś schemacik można prosić??

 

Jak wygląda ta przeróbka (tzn. gdzie jej szukać?).

Pytałem, bo sam nie wiem:) Możesz zerknąć na schemat z B4 (tam na długich świecą się 4 żarówki). Niektórzy twierdzą, że instalacja B4 różni się od B3 tylko przełącznikiem przy kierownicy. Tak czy siak u mnie ktoś zrobił taką choinkę, że chcę przywrócić oryginał - i liczę, że będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy twierdzą, że instalacja B4 różni się od B3 tylko przełącznikiem przy kierownicy.

Bo tak jest, nie oznacza to że nie da rady inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo tak jest, nie oznacza to że nie da rady inaczej

masz jakieś pomysły??

bo ja zamierzam założyć 4 przekażniki zaraz przy lampach (poprawienie napięcia na lampie) i połączyć długie z krótkimi diodami prostowniczymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłów bo nie mam soczewek ;)

W poldku miałem zmostkowane wszystkie światła z przodu na sygnał drogowymi, w tym dodatkowe, właśnie przy zastosowaniu diód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie diody stosowałeś?? ile amperów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności