Skocz do zawartości
olik5

[Porada] Wymiana podstopnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy dowiem się gdzieś jak zdemontować starą podstopnicę w B6 aby zamontowac nową? nie chcę nic zniszczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zdjąć plastik pod klamka otwierania maski. pod tym plastikiem jest ukryta 1 śruba. jak ją odkręcisz to podstopnicę do góry wysuwasz i po sprawie.

>>>tutaj<<< masz jak zdjąć klamkę i odblokować ten plastik. potem tylko pociągnąć i wyjdzie.

acha... chyba trzeba najpierw plastik z progu odpiąć bo będzie blokował. wszystko jest na metalowych zatrzaskach więc tylko energicznie pociągnąć trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, czy podstopnica stalowa z golfa GTI mk5 będzie pasować do passat b6 ?

 

pozdro i z góry dzięki za info!

Sadziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć, czy podstopnica stalowa z golfa GTI mk5 będzie pasować do passat b6 ?

 

pozdro i z góry dzięki za info!

Sadziak

 

Nie pasuje jest za wąska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem sobie wczoraj podstopnicę od r36, teraz muszę sprzedać pedał gazu i nakładkę na hamulec (komplet do Tiptronic/DSG) w wersji R-line/GTI, żeby kupić do kompletu pedały od r36 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pasuje jest za wąska.

 

Wiem, że temat stary jak węgiel ale może komuś się przyda...

 

A więc podstopnica faktycznie jest węższa niż ta dedykowana do passata ale da się ją założyć i efekt jest lepszy niż się wcześniej spodziewałem. Wystarczy obciąć jeden niepasujący zaczep (zaznaczony), śrubę mocującą wkręcić chociażby w plastik, który jest pod spodem, a następnie założyć plastikowy boczek, który jest pod uchwytem od otwierania maski. Ja swój przy pomocy opalarki nieco podgrzałem i lekko wygiąłem go tak aby ładnie dolegał ale jak ktoś nie jest wielkim estetą to i bez tego efekt nie jest zły.

Wygląda to tak:

IMG_7886.JPG

IMG_7889.JPG

IMG_7890.JPG

IMG_7898.JPG

IMG_7886.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę uzupełnię manual, bo ten niemiecki średni odnosi się do samej wymiany podstopnicy..

 

A więc na początek wyjmujemy zaślepkę z klamki otwierania maski, wygląda ona tak - trzeba pociągnąć klamkę otwierając maskę i w takiej pozycji podważyć zaślepkę płaskim śrubokrętem i ją wyciągnąć.

Dq52rCS.jpg

 

Wtedy klamka schodzi bez problemu i naszym oczom ukazuje się spinka (u mnie na niej była jeszcze taka czapeczka, ale zdjąłem ją do zdjęcia. Nie jest to śrubka, a spinka, więc najpierw wykręcamy ten trzpień, a następnie wyciągamy spinkę.

YJWBpak.jpg

 

cqKcJkJ.jpg

 

JaR6fYH.jpg

 

Następnie demontujemy plastiki wokół energicznie pociągając listwę progową (jest na metalowych zatrzaskach - nie trzeba zdejmować całej, wystarczy wypiąć 2-3 zatrzaski), a potem wypinany zatrzasko plastiku który zakrywa śrubę podstopnicy. Ma on tylko jeden zaczep zaraz obok listwy progowej. Po tym zabiegu naszym oczom ukazuje się taki widok:

Ei29TuC.jpg

 

Wykręcamy zaznaczoną śrubkę torxem i pociągając do góry wypinamy podstopnicę.

 

Uv7dgrl.jpg

 

xBlOz1c.jpg

 

Skręcamy całość: na końcu zaślepkę klamki można najpierw włożyć do klamki i założyć całość, dużo mniej kombinacji niż przy wyciąganiu tej zaślepki.

 

ENzntfb.jpg

Edytowane przez Leeo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności