Skocz do zawartości
roro

dziwne stuki lewy przód - sprawdzone chyba wszystko :(

Rekomendowane odpowiedzi

Poluzowana osłona silnika ? Albo jakaś pierdoła (kamień, śruba) która wpadła pod machę i nie wypadła a teraz tłucze się po osłonie silnika na każdym wertepie ? Tak tylko domysły snuję, bo nie da się opisać odgłosu słowami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy ktoś może już się dowiedział co tak stuka??!! U mnie też zaczęło stukać gdzieś po stronie pasażera,bliżej środka jakby.Zawieszenie sprawdzone,jedynie na teście amorów jak zwalnia to wibrowanie kołem,wtedy stuka ale nie wiadomo skąd....Diagnosta gadał że to w okolicach amortyzatora-może faktycznie ta poduszka?!Może przez nią tak metalicznie stukać?Hamulce też wykluczone.Pomocy!!!! Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,czy ktoś może już się dowiedział co tak stuka??!! U mnie też zaczęło stukać gdzieś po stronie pasażera,bliżej środka jakby.Zawieszenie sprawdzone,jedynie na teście amorów jak zwalnia to wibrowanie kołem,wtedy stuka ale nie wiadomo skąd....Diagnosta gadał że to w okolicach amortyzatora-może faktycznie ta poduszka?!Może przez nią tak metalicznie stukać?Hamulce też wykluczone.Pomocy!!!! Pozdro

 

Jest to jak najbardziej możliwe że stuka właśnie ta poducha-łoże amortyzatora.Sprawdź to.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roro i doszedłeś co to było za stukanie u mnie identyko terkotka przy skręcie w prawo a wszystko już sprawdzone ręce opadają:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olałem temat bo zaczęło mnie to wkur.. takie szukanie :) W sumie jest to od tamtej zimy. Nawet zmiana wahaczy nic nie pomogła jak wspominałem wcześniej. Przeguby zewnętrzne sprawdzone w firmie co się zajmują tylko przegubami. Zdjąłem zderzak i sprawdziłem mocowanie intercoolera. I po tym olałem temat. Na razie jeżdzę. Stuka nawet jak pokonuję zakręty ale nie zawsze i to mnie wkurza bo nie wiadomo skąd. Na szczęście nie jest to tak bardzo słyszalne.

Chyba poczekam aż coś się samo ujawni chyba że ktoś może nam pomóc... ;)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi to samo powiedział mechanior żeby to olać i poczekać aż się bardziej zesra bo na razie nie ma co kasy pakować jak wszystko jest ok , dziś jeszcze sprawdzę tył może te stuki się niosą tak po aucie ale dałbym sobie łapę uciąć że dobiegaja z przodu zastanawia mnie tylko to że mamy takie same silniki i to samo nam dolega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś naprawianą skrzynię? Tzn czy zmieniałeś łożyska w skrzyni 6? Ja trochę obstawiam przegub wewnętrzny przy flanszy ale to moje małe przypuszczenia :) wiem że kilka razy półoś zdejmowano może coś spieprzyli przy wymianie łożysk u mnie. Wszyscy w jakimś innym temacie piszą że wewnętrzne się nie psują :dolamam

 

PS. inny mechanik sprawdził mi wszystko od dołu paska ale nic nie zauważył aż sam się dziwił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skrzyni nie miałem ruszanej wszytko ładnie działa ,przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo przegub wew. jak byś miał walnięty to by ci pukał nie tylko na zakręcie także to sobie wyklucz mam minimalny luz na przegubie wew. prawym i nic nie słychać przynajmniej na razie także to odpada.Posprawdzam jeszcze czy mi klocki nie stukają ale ale wątpie chociaż tarcze mają duże ranty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ostatnio robiłem podobny przypadek i okazało się że była to wina zacisku ,

wydawałoby się że sprawdzając ręka jest ok ale tak naprawdę nie było przerzuciłem zacisk z innego autka i jest spokój.

pozdrawiam może ta rada się do czegoś przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprawdzę dzięki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź półośkę czy nie ma luzu pionowego lub poprzecznego, sprawdź także tuleje belki, czy nie są rozwalone, lub nawet przestawione jak u mnie - dlatego je wymieniam już w czwartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie tez mialem ten problem,okazalo sie ze mialem wyrobione sworznie prowadzenia zacisku w hamulcach,po kupnie zastwau naprawczego i wymianie dzwieku brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu założyłem klocki na przód marki Breck. Po wymianie było OK niby dotarły się i od pół rok szukałem przyczyny stuków z przodu. Byłem na szarpakach, wahacze sprawdzane brechami i zero luzów. Po analizie a przede wszystkim po próbie hamowania na nierównościach gdy wszystko ucicha cel padł na luźne klocki. Dzisiaj poszedłem na całość- rozebrałem lewy przedni zacisk stwierdzając luzy klocka wewnętrznego w tłoczku (blaszki zaciskowe luźne do dupy) oraz ślady uderzeń luźnych klocków o prowadnice w jarzmach. Zasilikonowałem wszystko co się dało- blaszki klocka wewnętrznego wchodzące w tłoczek , styk klocka zewnętrznego z zaciskiem a nawet styk klocków w prowadnicach. Efekt jest taki, że gdy wracałem do domu cisza z lewej strony a z prawej stuki. Powtórzę niebawem operację po prawej stronie i wsłucham się w odgłosy przodu. Chyba polecam-potwierdzę jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziwiam twoja kreatywnosc,najlepiej wszystko zasilikonowac twoim zdaniem,a nie przyszlo ci do glowy ze przy hamulcach panuja wysokie temperatury i ten silikon na dlugo nie pomorze?

 

Poza tym zlap reka za zacisk i ruszaj nim jesli sie rusza to masz do wymiany sworznie tuleje prowadzenia zacisku i na nierownosciach skacze wraz z klockami i stuka.Rozkrec zacisk i zobacz w jakim stanie sa sworznie i gumowe tuleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spsrawdzcie sprężyne na zacisku ja właśnie to zrobiłem i w miejscu mocowania u góry pękła i była luźna to ona nie dawała mi spokoju...teraz tylko pytanie czy da rade wymienic samą sprężyne czy trzeba cały zacisk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Looknij na datę postu Kolego.To żeś odgrzał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , wracałem dziś do domku z roboty i przy hamowaniu przed światłami pojawił się dziwny odgłos dochodzący z lewej strony przody tak jak by od sprężyn . jak autko stoi i naciskam na przód albo go bujam an boki nic nie słychać ale wystarczy ruszyć do przodu lub tyłu i lekko zahamować i wydaje zaraz dźwięk przypominający skrzypienie sprężyny,,,

 

Może ktoś miał podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam byłem na diagnostyce koleś nie mógł znaleźć przyczyny tego strasznego skrzypienia wiec sam zdjąłem koło i zacząłem obsłuchiwać wszystkie końcówki niestety nie mogłem dokładnie określić która z nich robi tyle hałasu poluzowałem wszystkie koncówki lekko je wybiłem około 2 mm ale wszystkie po kolej i zastosowałem WD 40 spryskałem wszystkie miejsca łączeń śruby i nakrętki .....

 

POMOGŁO :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello. wiem ze po czasie troszke pisze, ale wlasnie...

jadac autkiem przy lekko skreconej kierownicy slychac dziwne odglosy stukania. tylko przy lekkim skreceniu kierownica. skrece bardziej i nic, wyprostuje kierownice i nic!!! zawieszenie sprawdzone i wymienione, przeguby sprawdzone i wymienione. qrwica bierze... piszecie o amorkach, czy jest metoda aby to sprawdzic "pod blokiem"? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja rowniez mam dziwne odgłosy z koła lewego przedniego. zaczelo sie od tego ze wymienialem zacisk hamulcowy na nowy. przy starym bylo wszystko ok.czy to łozysko moze?problem, istnieje przy przejezdzaniu przez nierownosci. zawieszenie przednie mam nowe (3 miesiace).kolo dokrecone. jakieś sugestie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności