Skocz do zawartości
leo828

Brak napięcia w zapalniczce

Rekomendowane odpowiedzi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, olop napisał:

 

Wyciągnąłem 15 (niebieskie) i dalej mam, oglądałem już te schematy 

Edytowane przez Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla czego 15 bezpiecznik ? Na różnych schematach jest to inny bezpiecznik w zależności od wersji.Rozumiem .że chodzi o gniazdo zapalniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, olop napisał:

Ale dla czego 15 bezpiecznik ? Na różnych schematach jest to inny bezpiecznik w zależności od wersji.Rozumiem .że chodzi o gniazdo zapalniczki

Gniazdo z przodu, tylu i bagaznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis bezpieczników VW Passat B6 (2005-2008) typ 3C, przedział pasażerski, wersja pierwsza.  45 bezpiecznik

UWAGA:   Opis może się różnić w zależności od roku produkcji, wersji wyposażenia, przeznaczenia pojazdu.

Opis bezpieczników VW Passat B6 (2008-20010) typ 3C, przedział pasażerski, pierwsza   42 bezpiecznik

Opis bezpieczników VW Passat B6 (2008-2010) typ 3C, przedział pasażerski, typ drugi    22,34.38 bezpieczniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2019 o 17:22, olop napisał:

Opis bezpieczników VW Passat B6 (2005-2008) typ 3C, przedział pasażerski, wersja pierwsza.  45 bezpiecznik

UWAGA:   Opis może się różnić w zależności od roku produkcji, wersji wyposażenia, przeznaczenia pojazdu.

Opis bezpieczników VW Passat B6 (2008-20010) typ 3C, przedział pasażerski, pierwsza   42 bezpiecznik

Opis bezpieczników VW Passat B6 (2008-2010) typ 3C, przedział pasażerski, typ drugi    22,34.38 bezpieczniki

Wypialem te co podałeś i dalej laduje.. ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi tak:

do gniazda bagażnika jest to bezpiecznik 42 (15A) w skrzynce C (po lewej stronie deski)
zapalniczki tył i przód to bezpiecznik 41 (20A) w skrzynce C (po lewej stronie deski)

Dane dla MY2009 bo w MY2008 nie było silnika CBBB ;)

[EDIT]
Bezpiecznik 41 odpowiada za:
- Zapalniczka U1,
- Zapalniczka z tyłu U9

Bezpiecznik 42 odpowiada za:
- gniazdo wtykowe 12V U5,

bezp.thumb.jpg.04525f13a3170f046be639feb467c78a.jpg

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Albercik napisał:

Mi wychodzi tak:

do gniazda bagażnika jest to bezpiecznik 42 (15A) w skrzynce C (po lewej stronie deski)
zapalniczki tył i przód to bezpiecznik 41 (20A) w skrzynce C (po lewej stronie deski)

Dane dla MY2009 bo w MY2008 nie było silnika CBBB ;)

[EDIT]
Bezpiecznik 41 odpowiada za:
- Zapalniczka U1,
- Zapalniczka z tyłu U9

Bezpiecznik 42 odpowiada za:
- gniazdo wtykowe 12V U5,

bezp.thumb.jpg.04525f13a3170f046be639feb467c78a.jpg

wypięte i dalej na wszystkich gniazdach jest zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Patryk napisał:

wypięte i dalej na wszystkich gniazdach jest zasilanie.

:padaka (nie wiem co powiedzieć).

Po wyjęciu SC42 powinno paść gniazdo w bagażniku...

Coś czuję, że czeka Cię niemiła przyjemność rozbierania tunelu i deski, bo wygląda na to, że masz coś ostro nakombinowane.

Jak masz kompa (lub chociaż dostęp do niego) - możesz spróbować wyjąć bezpiecznik SB29 (50A) (dla skrzynki LOW) lub SB53 (50A) (dla skrzynki HIGH) pod maską. Jak nie wiesz jaką masz skrzynkę - to bardzo proste. Jeśli masz HIGH to SB29 będzie normalnego rozmiaru (taki, jak w skrzynce pod deską), a SB53 - duuuży. W skrzynce HIGH SB29 jest pusty (niewykorzystany). W skrzynce LOW nie ma w ogóle takiego bezpiecznika jak SB53 bo... jest tam tylko 30 miejsc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto jak z opisu i mam taki problem że wcześniej miałem napięcie na zapalniczce i w bagażniku a teraz nie mam żaróweczka w przedniej zapalniczce ładnie podświetla ale tel. nie ładuje, może coś źle podłączyłem bo zamontowałem po drugiej stronie bagażnika jeszcze jedno gniazdo 12v ale jeden kabelek jest z dodatkowym bezpiecznikiem na tym dołożonym gnieździe

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie go podłączyłeś?

Co do zasilania - to masz coś innego do sprawdzenia gniazdka, czy tylko tą ładowarkę? Równie dobrze to ładowarkę mógł szlag trafić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albercik z tego drugiego gniazda 12V które zamontowałem obydwa kable wlutowałem w instalację oryginalną która jest podpięta pod to fabryczne gniazdo 12V co jest z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że zwarcia nie zrobiłeś nigdzie i bezpiecznika nie wysadziłeś?

No i pytanie pozostaje czym je sprawdzasz bo jedna ładowarka nie jest miarodajna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napięcie w zapalniczkach i na gnieździe 12V tym oryginalnym w bagażniku jest natomiast albo dałem za mały bezpiecznik bo tylko 10A na to dodatkowe gniazdo 12V co dołożyłem bo mi pali spaliło ładowarkę jak sprawdzałem albo tam się zwierają piny i robi się zwarcie ale to musiał bym zdemontować boczek i sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.08.2019 o 10:21, pawelvw napisał:

napięcie w zapalniczkach i na gnieździe 12V tym oryginalnym w bagażniku jest natomiast albo dałem za mały bezpiecznik bo tylko 10A na to dodatkowe gniazdo 12V co dołożyłem bo mi pali spaliło ładowarkę jak sprawdzałem albo tam się zwierają piny i robi się zwarcie ale to musiał bym zdemontować boczek i sprawdzić

Nic z tego nie zrozumiałem, ale sprawdź dobrze to gniazdo. W ogóle to najlepiej było kupić na Alledrogo oryginalne gniazdo, razem z wtyczką i je zamontować. Wtedy miałbyś 100% pewności, że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to drugie dokładane gniazdo jest oryginalne tylko że z paska b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to już sam nie wiem co tam może być nie tak. Sprawdź multimetrem czy zwarcia nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem już rozwiązany miałem odwrotnie podłączone kabelki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności