Skocz do zawartości
Gość foto314

Diagnostyka webasto poprzez VAG?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość foto314

Witam. Chciał bym się dowiedzieć czy jest możliwość zdiagnozowania w Passacie B5 układu webasto? Ostatnio wystąpił taki problem, że pompa webasto nie chce przestać pracować. Ciągle słychać jak ta elektryczna pompka pracuje. Chciał bym sprawdzić co jest nie tak.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zgadzam się ale tylko i wyłącznie gdy masz założone produkcyjnie wszystkie inne nieautoryzowane sposoby zakładania bez adaptacji nie pozwalają skorzystać z tej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temacik, ja (tak mi się wydaje) posiadam ori webasto i nie jestem w stanie go włączyć nie wiem w czym problem, więc chciałem go zdiagnozować VAG'iem i niestety nie mogę znaleźć tam żadnej pozycji dotyczącej webasto. Czy jest ono zaliczane do modułu komfortu? pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest ono zaliczane do modułu komfortu?

jeśli masz vaga, to pojedź autoscan, jeśli masz webasto, chociaż uszkodzone, to vag go wychwyci. no chyba, ze coś tam było grzebane i sterownik webasto został odłączony, to wtedy lipa :(.

adres sterownika 18 - ogrzewanie pomocnicze(postojowe).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem ze to sterownik o nr 18, ale niestety Vag go w ogóle nie widzi, jakoś to webasto się włącza bo pokazują się cyferki ale co z tym dalej to nic. Szkoda mieć coś co nie działa w aucie ehh ... będę szukał opisu uruchomienia tego urządzenia i zobaczymy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie to webasto bo ono moze nie miec wogole komunikacji z Kline z autem , bo na pewno nie ma CAN i je się moze testowac tylko poprzez interface webasto i soft Thermotop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam webasto masz zainstalowane? Daj jakąś fotkę.

Wyjmij bezpiecznik od Webasto, może jest zablokowane.

 

Nie sądzę, że instalatorom chciało się podpinać linię diagnostyczną do instalacji auta.

Zciągnij program diagnostyczny Webasto - ThermoTest. Podłącz interfejs diagnostyczny (linię K) bezpośrednio do pinu diagnostycznego pieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w jednym stopniu rozwiązany, udało się uruchomić webasto (te gumowe przyciski już nie są pierwszej młodości wiec wystarczyło mocniej je powciskać i już hula) ale niestety vag'iem nie mogę się połączyć, nie widzi sterownika, możliwe jest że tam będzie komunikacja przez CAN ? a i jak poznać czy jest to faktycznie ori webasto ? mój sterownik wygląda tak. rgh1277024441y.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie B5 nie było fabrycznego webasto. Chociaż były zestawy ogrzewania przygotowane pod B5. Komunikacja raczej nie jest przez CAN. Zrób zdjęcie samego pieca. Czy to ThermoTop C, czy starszy DW50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucam fotki tego pieca i sterownika i faktycznie jest to jakiś Termo top C, viu1277131963r.JPG

viu1277131963s.JPG

rgh1277131963d.JPG

czyli jest to nie oryginalny zestaw webasto, montowany fabrycznie? i nie będzie można tego diagnozować przez vag'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do diagnozy webast to Thermo Test soft i trafiają sie interface do diagnostyki, koszt ok 300zł, ponoc jaki Oplowski interface na tym chodzi, ale nie miałem okazji sprawdzac. Działa webasto i to po co chcesz to diagnozowac? ten zegar jest o tyle sprytny ze sam Ci wyswietli bład jak cos bedzie na tak z piecem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do diagnozy webast to Thermo Test soft i trafiają sie interface do diagnostyki, koszt ok 300zł, ponoc jaki Oplowski interface na tym chodzi, ale nie miałem okazji sprawdzac. Działa webasto i to po co chcesz to diagnozowac? ten zegar jest o tyle sprytny ze sam Ci wyswietli bład jak cos bedzie na tak z piecem.
teraz już mi to nie potrzebne bo uruchomiłem to urządzenie, ale wcześniej miałem problemy wiec ... kto pyta nie błądzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jest to nie oryginalny zestaw webasto, montowany fabrycznie? i nie będzie można tego diagnozować przez vag'a?

 

Fabrycznie nie były instalowane.

 

A diagnozować się da.

Jak nie VAG-iem, to na pewno Thermotestem.

Webasto ma diagnostyczną linię na pinie nr 2 w złączu 6 pinowym.

Pytanie, czy instalatorom ogrzewania chciało się podłączyć tę linię do gniazda diagnostycznego auta.

VAG powinien go widzieć jako 18-AUX Heat..

Ja używam zarówno do VAG-a i ThermoTesta zwykły, tani kabelek KKL na RS232.

 

Generalnie ten zegarek (jajko) powinien sygnalizować błędy (o ile jest połączony z piecem cyfrową linią W-BUS, a nie wyjściem typu ON/OFF - bo takie też ma).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadając interfejs do diagnostyki webasto, kabel "diagnozy" (w-bus) wpinam w 7 pin obd2 (linia k) ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W-BUS to nie linika K

przez  OBD2  łaczysz  się z Webasto przez CAN  TYLKO.

W-BUS podłaczasz do gniazda webasto bezpośrednio.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem, że w-bus jest we wtyczce pieca (pin2), ale chciałbym uniknąć nurkowania pod auto i myślałem, że to wychodzi na linie k...

jest sens robić diagnostykę thermo testem, mając vcds'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności