Skocz do zawartości
lookas76

Przerywają głośniki w B5 - lewe drzwi, przód. Pomóżcie!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tak jak w temacie - głośniki w przodzie raz grają a raz nie, czasami tylo ledwie brzęczą.

 

Lewy tył mi też nie grał ale przeczyściłem kostkę i jest OK. Chciałem to samo zrobić w przodzie, ściągam gumę przy zawiasach a tam ZONK. Nie ma kostki tylko wiązka w izolacji leci prosto do drzwi. Poruszałem kablami i na razie gra, ale to pewnie tylko na chwilę.

 

Czy jest jakaś kostka w przodzie? Np. w drzwiach? Jeśli nie to gdzie najczęściej przerywa? Pomóżcie proszę! :padam::padam::padam::padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostki/złączki od głośników są pod tapicerką z prawej i lewej strony, ale nie sądzę, aby tam był problem. Raczej masz zatarte/przytarte cewki w głośnikach (wilgoć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

U siebie również zaobserwowałem ostatnio takie objawy.

Czy można to jakoś naprawić (poza wymianą głośników)?

 

Pozdrawiam

Stefan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Makaj za odpowiedź.

 

Kiedy poruszyłem kablami to naraz zaczęły grać dwa głośniki, więc to jakby coś z połączeniem jednak było. Sprawdzę najpierw te kostki. Gdzie dokładnie pod tapicerką są te kostki? Pod tapicerką drzwi czy z lewej strony nóg pasażera? Jak się do tego dostać bez psucia innych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Was. Jak w temacie , tuz po wylaczeniu silnika zapiszczal fis,zadnych bledow ,wszystko ok., na pozor. Po ponownym odpaleniu i wlaczeniu radia, przestaly grac oba dolne lewe glosniki przod i tyl.

radio wyciagnalem ,kosci sprawdzone na wyjsciu, radio rozlaczalem od zasilania i nic . nadal graja tylko sopranki. ma ktos pomysl co dalej?

P.S mam takze ori zestaw glosnomowiacy do nokii. takze nie dzialaja podzczas rozmowy w/w glosniki.

prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj poruszac kablami między karoserią a drzwiami, moze gdzies się przetarły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przedmówca ...

 

Kostki i połączenie macie w gumowych harmoniach przy zawiasach drzwi. Tam często przełamują się przewody. Sprawdźcie to, zlutujcie, zaizolujcie, aby się nie zwierały i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem już przy kupnie głośnik od strony kierowcy nie chodził po jakimś czasie podkręciłem troche bassy i nagle kolejne dwa przestały grać od strony pasażera przód i tył teraz tylko gra jeden głośnik z tył i nie raz pod czas grani tak jakby sam sie przycisza na chwile i chodzi dalej.

Raz na jakiś czas gdy radio nie jest używane jakiś czas to grają tam te dwa głośniki ale po 30 sek. znowu przestają lub po podgłoszeniu +1vol.:confused:

możliwe właśnie że coś kabeliki nie łączą lub nie wiem poradzie coś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mozliwosc wsadzenia jakiegos innego radia? bo moze tu jest cos zwalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz mozliwosc wsadzenia jakiegos innego radia? bo moze tu jest cos zwalone.

 

mam jeszcze jakiegoś pionka deh-20...MP

tak że popróbuje, mówisz że to może być wina radia?? poprzedni właściciel miał jeszcze podłączony sub albo tube zostały tylko kable podłączone do radia

do tego kable poprowadzone do bagażnika są na wierzchu :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kable od aku i sterowania wzmakiem są porządnie zaizolowane? moze ten od sterowania dotyka karoserii i robi jakies zwarcie :/ ?

podłącz pionka i zobacz czy bedzie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario553

Witam! to mój pierwszy post i jeżeli w złym miejscu umieściłem to proszę o wybaczenie. Przeszukałem forum ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Mam problem z radiem gamma V (chyba V- ma cyferki do odkodowywania wyciągane, kaseciak ) otóż- głośniki grały normalnie, a potem zaczęły przerywać aż całkiem przestały grać- grają tylko te malutkie wysokotonowe. Przepatrzyłem wszystkie połączenia, kostki, złączki, w słupkach oraz te z przodu pod plastikową osłoną i wszędzie wszystko jak nowe. Podpiąłem inne radyjko- Sony i efekt ten sam, nawet się nie odezwały. Czy coś pominąłem? Czy to możliwe żeby wszystkie głośniki razem padły? z góry dziękuję za wszelakie podpowiedzi ponieważ nie mam pojęcia gdzie dalej szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem tez przypadek przerywania glosnikow w dzwiach kierowcy .Odizolowalem przewody lecz tam nie ma łaczenia, przyczyna leżala w kostce ktora znajduje sie po lewej stronie pod plastikowymi osłonami (bardzo zasniedziale piny).Pomoglo przeczyszczenie i wszystko dziala po staremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all jakiś tydzień temu wystąpiły u mnie jakieś takie trzaski w głośnikach ale tylko przy wyższych tonach bo przy niższych jest ok. Wyglądają mi te trzaski na jakieś zakłócenia i w dodatku występują we wszystkich głośnikach. nie wiem gdzie szukać powodu tych zakłóceń?? a no i mam przy tym w bagażniku skrzynie basową aktywną ale po odłączeniu jej nic nie zmienia się:( proszę o jakieś wskazówki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpierw podlacz inne radio

kostki przy radiu spradzic

kostki w przejsciu do drzwi sprawdzic (ale jesli wszystkie tak samo robia to nie wina glosniköw - chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20150713_181833.jpg a ja mam taki problem gwistki ok bas ok a te wyjsciowe 2 do wzrotnic ktory do ktorego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam Was. Jak w temacie , tuz po wylaczeniu silnika zapiszczal fis,zadnych bledow ,wszystko ok., na pozor. Po ponownym odpaleniu i wlaczeniu radia, przestaly grac oba dolne lewe glosniki przod i tyl.

radio wyciagnalem ,kosci sprawdzone na wyjsciu, radio rozlaczalem od zasilania i nic . nadal graja tylko sopranki. ma ktos pomysl co dalej?

P.S mam takze ori zestaw glosnomowiacy do nokii. takze nie dzialaja podzczas rozmowy w/w glosniki.

prosze o pomoc.

 

Mam bardzo podobny problem, wszystko było ok, głośniki grały do samego końca, odstawiłem auto, wsiadam rano odpalam silnik, odpalam radio i lipa, grają tylko lewe głośniki przód i tył a z prawej strony tylko tweeter od pasażera i dolny tak cichutko i wysoko a tył w ogóle, gdzie szukać problemu? wyjąłem radio a tam siano jakieś, takie cieniutkie kabelki po podłączane nie wiadomo po co idą w stronę schowka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z glosnikami w sachodach to najczesciej polaczenia czyli albo kostka przy radiu nie styka albo przy glosniku noi jeszcze kable tam gdzie pracuja. Izolacja twardnieje i moze siezdazyc ze miedz w srodku kabla sie przerywa, raz styka raz nie raz lepiej raz gozej. Moze trzeszczec przerywac grac ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabelki do głośników są w kostkach pod lewą stopą tam gdzie kładziesz lewą nogę (czarny plastik).

Odkręć ten plastik i ujrzysz parę kostek.

Poruszaj nimi osobno a dowiesz się która to i popraw połączenie przewodów w kostce i po sprawie. Miałem to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności