Skocz do zawartości
radzik24

Gniazdo na 230v VW PASSAT B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w samochodzie wtyczkę na 230v posiadam passata z 2006roku. Podłączam ładowarkę od tel w gnieździe zaświeca się czerwona dioda i zaraz zmienia sie na zieloną a ładowarka nie chodzi. Podłączałem tez lampę przenośną z żarówką 60W na 230v i tez nie chodzi. Może ktoś mi powiedzieć co może być przyczyną jak to jest zabezpieczone??

Edytowane przez radzik24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłańczałem

 

Sorry, nie moglem sie powstrzymac bo posrod innych kwiatkow: "Podłańczałem"... Que??!!!

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak czytam takie posty to mnie telepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od bezpiecznika bo zapewne taki jest ;) no i popraw błędy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy psychologowie nie bądźcie tacy mądrzy bo i wam kiedyś cos nie tak wyjdzie z pospiechu.

Bezpieczniki wszystkie sprawdziłem i wszystkie są ok.

Zasilanie musi dochodzić bo pala sie diody na gnieździe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro bezpieczniki sprawdziłeś to podłącz VAGa. Może będzie miał błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek

Wiara w komputery kiedyś cię zgubi :) Przetwornica nie jest diagnozowalna bo nie jest podłączona do Gatewaya

@Radek

Czy sprawdzałeś na pracującym silniku? Rozumiem, że wcześniej działała, a teraz już nie? Próbowałeś podłączać coś, co wcześniej pracowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem samochód miesiąc temu i od tamtej pory nie działało. Jutro podłączę pod komputer może cos wykaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak udało sie znaleźć usterkę? Zdaje mi się że, po podłączeniu jakiegokolwiek urządzenia pod przetwornicę wchodzi Ci ona w tryb blokowania, tzn zwarcie gdzieś ma i tyle. Diagnostyka kompem chyba nic nie pomoże bo też nie słyszałem, żeby przetwornica się komunikowała z kompem. Czerwona dioda o ile pamietam znaczy że wsio ok, a zielona to nie ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, gdy padła przetwornica, to awarię sygnalizowało miganie czerwonej (tak też jest napisane w instrukcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki efekt po diagnozie? Mam podobny problem - chociaż gniazda w zasadzie nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta przetwornica powinna dzialac tylko gdy silnik pracuje-ja tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz voltomierzem na widelkach jakie napiecie jest, zdarzaja sie przypadki ze leci 110v w gniezdzie (UK/US) mimo wtyczki UE. Najprosciej. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy market budowlany, sklep elektryczny. Voltomierz zakonczony kabelkami z metalowymi widelkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się czy można wyrwać standardowe gniazdo zapalniczki i wcisnąć tam przetwornicę? Ciekawe czy trzeba ciągnąć wiązkę z puszki z bezpiecznikami pod maską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie to kupić oprucz aso?

 

Taka zwykła 200W: http://www.allegro.pl/item1042567815_przetwornica_napiecia_samochodowa_12v_220v_200w.html i mocniejsza: http://www.avde.pl/przetwornica-samochodowa-doxin-piv-1500w-12v-220v/produkt/38923.html Przetwornice są różnej mocy,wszystko zależy od tego,do czego chcesz ją zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ale taka nie będzie pasowała do oryginalnego podłokietnika a ja lubię jak jest wszystko oryginalnie a nie luzem bo i tak mam kabli cały schowek.jak ktoś będzie miał namiar na oryginalną to dajcie znać,kiedyś rozbierałem gniazdo zapalniczki w podłokietniku i sądzę że dało by się podłączyć oryginalną jak ktoś wie jak to zrobić i gdzie takową kupić to proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności