Skocz do zawartości
nokia

Passat DSG Jak używać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma passata z skrzynią DSG. Mam pytanko, które to jest konsekwencją wymiany koła dwumasowego, mianowicie chodzi mi o użytkowanie:

Czy podczas staniu np. w korku stoicie na biegu D i zatrzymujecie go hamulcem czy wypychacie na N i przytrzymujecie hamulcem a możne zawsze dajecie na P. Moje pytanko to konsekwencja naprawy i stwierdzenia mechanika, że to przez mój sposób jazdy tj. w korku pozycja D i przytrzymanie hamulcem. Jaki jest prawidłowy styl jazdy bo mi nie pasuje rada mechanika tj wypychanie na N i przytrzymanie hamulcem.

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że Twój mechanik to coś nie tego, nie ma potrzeby wajhowania lewarkiem. W automatach zwykłych to zawsze na d i hamulec, w DSG również można tak, ale jest również taki przycisk co zwie się autohold ja używem właśnie tego, powtarzam nie ma potrzeby ustawiania lewarka na P czy na N

pozdrawiam

---------

http://forum.vw-passat.pl/album.php?albumid=903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanik to chyba nie za bardzo wie o czym mówi. Nie powinno się zmieniać lewarka na P czy na N podczas stania na światłach. Tak jak robiłeś było dobrze, czyli na D i hamulec. A jaki masz przebieg? Bo tak gdzieś koło 140 - 160 tys km koło na pewno pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jeżdzisz na bardzo wysokich obrotach bo prawdopodobnie niszczy dwumase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg to 60 tys. a jeżdżę od zawsze automatem i tez mnie ta teoria bardzo zadziwiła. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pierwszym właścicielem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Tiptronic, to na światłach czy w korku itp. dawałem na N i nogi pod siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może jeżdzisz na bardzo wysokich obrotach bo prawdopodobnie niszczy dwumase.

Jest zupełnie odwrotnie. Ciśnięcie auta z niskich obrotów najmocniej obciąża dwumasówkę. Polecam poczytać do czego służy koło dwumasowe i jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Jest zupełnie odwrotnie. Ciśnięcie auta z niskich obrotów najmocniej obciąża dwumasówkę. Polecam poczytać do czego służy koło dwumasowe i jak działa.

 

jestem takiego samego zdania ,jak ktoś trzyma but w podłogę od niskich obrotów to zajedzie koło ,

A i kolego nokia polecam wymianę mechanika na nowszy model :lol

 

Jak masz autohold to dojeżdżasz np. do skrzyżowania dajesz stop , a ręczny złapię i można nogi położyć na podłodze ,przy starcie wciskasz gaz i jedzie.A i przycisk autohold-a przy każdym uruchomieniu silnika należy włączyć ,znajduje się przy skrzyni,bez pasa nie zaskoczy

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim nowym pasku mam taka opcje w kompie i mogę ustawić żeby autohold był zawsze włączony.A swoja droga czy jak hamujecie do zera i jak włącza się pierwszy bieg to czy macie jakieś szarpanie w swoich DSG bo ja mam i bardziej bylem zadowolony z tiptronica którego miałem w starym passacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy może mi ktoś racjonalnie wytłumaczyć czemu stojąc w korku lub długo na światłach należy trzymać skrzynie w pozycji D i noge na hamulcu a nie na pozycji N lub P?? Pytam bo np u mnie splanie na D jest co najmniej o 0,2L wyższe niż w pozycji N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest prawidłowy styl jazdy bo mi nie pasuje rada mechanika tj wypychanie na N i przytrzymanie hamulcem.

 

to jakaś totalna głupota ;) skrzynia automatyczna nie jest od tego, aby nią wahlować. na światłach itd. normalnie trzymasz nogę na hamulcu albo używasz autoholda. nie daj się durnotom.

 

co do padu dwumasy - nie wyobrażam sobie co może mieć on wspólnego ze skrzynią.

mechanika na nowszy model - jak sugerują koledzy ;) zdecydowanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biegu D na swiatlach wciskam auto hold i stoi. nic nie mieszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy może mi ktoś racjonalnie wytłumaczyć czemu stojąc w korku lub długo na światłach należy trzymać skrzynie w pozycji D
Nie wiem jak DSG , ale zwykly automat nie ma prawidlowego cisnienia na N i P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku napisze ze nie mam zadnego problemu ze skrzynia, wszystko o.k. ale dzis cos takiego zauwazylem: parkuje pod domem w garazu, do bramy wyjazdowej mam okolo 20 metrow mam ja na wprost mojego miejsca parkingowego, zawsze jak odpale auto daje na "d" i bez gazu tocze sie pod brame te pare metrow. Gdy tylko autko ruszy po dwoch trzech metrach wlacza sie na wyswietlaczu 2 bieg, dzis jakos tak po ruszeniu i wskoczeniu dwojki przelozylem na manual +/- i na wyswietlaczu mialem ze jestem na jedynce, za wolno jechalem zeby plusem wlaczyc drugi bieg, wracajac na "d" znowu mialem ze jede na drugim, manual znowu pokazal pierwszy z powrotem automat i dwojka. O co chodzi? Tez tak macie?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzucasz z "D" na manual lewarkiem czy łopatką przy kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewarkiem, nie mam lopatek przy kierownicy. Pytam czy tez tak macie bo sie zdziwilem ze tak jest. Na swiatlach jak ruszam pomalu to tez praktycznie po sekundzie mam juz dwojke, szybko troche, jak ruszam bardziej dynamicznie to dluzej jedzie na jedynce zanim zmieni na dwojke. Ale ciekawe z tym ruszaniem i przestawianiem na manual i automat, tu dwojka a tu jedynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdziłem tocząc się przez parking "bez gazu". Na "D" wyświetla bieg 2, na "M" wyświetla bieg 1, można sobie przestawiać lewarek i zawsze jest 2/1. Łopatką przy tak niskich obrotach nie zrzuca biegu i nie przestawia się na tryb "M". Nie czuć ani nie słychać aby bieg się zmieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz autohold to dojeżdżasz np. do skrzyżowania dajesz stop , a ręczny złapię
Auto Hold jest połączony z kontrolą trakcji a nie z ręcznym tak że hamuje wszystkimi kołami. To tylko po zgaszeniu silnika, albo rozpięciu pasów lub otwarciu drzwi AH się wyłącza i uruchamia się ręczny (oczywiście jeśli auto stoi)

 

Gdy tylko autko ruszy po dwoch trzech metrach wlacza sie na wyswietlaczu 2 bieg, dzis jakos tak po ruszeniu i wskoczeniu dwojki przelozylem na manual +/- i na wyswietlaczu mialem ze jestem na jedynce, za wolno jechalem zeby plusem wlaczyc drugi bieg, wracajac na "d" znowu mialem ze jede na drugim, manual znowu pokazal pierwszy z powrotem automat i dwojka. O co chodzi? Tez tak macie?

 

Tryb D uczy się twojego stylu jazdy to po pierwsze a po drugie jest on zoptymalizowany pod jak najniższą konsumpcję. Zmienia biegi na najniższych możliwych obrotach. Tryb manualny działa bardzo podobnie do trybu sport. Stara się żeby silnik nie schodził poniżej 2000 obrotów.

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sKrzynia DSG nie jest klasycznym automatem z przekładnią hydro-kinetyczną. Proszę o kontakt z tym mechanikiem. Wreszcie jakiś myślący się znalazł.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności