Skocz do zawartości
adamsosik

Turbo do 2.8 vr 174 km???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem świeżo upieczonym właścicielem passata b4 2.8 vr. Autko kupiłem nie dawno za dobrą cenę i co się teraz okazuje że muszę zainwestować w remont silnika. Kolega mi podrzucił temat wstawienia sprężarki. Orientuje się ktoś jaki mógłby być to koszt mniej więcej bo finanse mam okrojone a zacząć i nie skończyć to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 razy tyle co dales za samochod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, jak masz zapał i trochę wiedzy bierz się za to. Jak będziesz robił sam nie powinno być tragedii, kilka tysi i się zmieścisz :)

 

Tyle, że to będzie wymagało nie mało czasu i nie mniej zapału ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym raczej nie będzie problemu bardziej martwię się o części nie wiem jeszce jakie turbo najlepiej wstawić kolega ma rozbite audi 2.5 v6 mógłbym tanio wyrwać to turbo. Na przeróbkę kolektorów też już mam załatwione. Chłodnica powietrza również z audi 2.5. Problem mam z pierścieniami itp zna ktoś jakąś firmę hurtownie gdzie mógłbym to dostać może jakiś link. Nie długo dodam parę fotek mojego passacika. Dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sterowane to turbo?

A co z tłokami jak chłodzone?

Pamietaj o poziomowaniu turbiny i spływie oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
audi 2.5 v6 mógłbym tanio wyrwać to turbo. Na przeróbkę kolektorów też już mam załatwione. Chłodnica powietrza również z audi 2.5.

z takimi gratami to mi się nie widzi uTurbienie VRki!

Turbo - od diesla do Benzyny, raczej odpada :P

IC - od tego silnika zdecydowanie odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega ma rozbite audi 2.5 v6 mógłbym tanio wyrwać to turbo

 

nie da rady, tez już się dowiadywałem czy takie turbo można by było wstawić bo mam na zbyciu :P

 

uturbienie VR-a tak żeby to miało ręce i nogi wymaga wkładu ~15tys zł!!!

 

polecam forum golfa i dział VR6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VR6 przyjmuje doladowanie jak zloto. kwestia kanapki pod glowica. Da sie znalezc na rynku gotowe kolektory, turbo etc... ostatnio nawet byl taki zestaw na allegro.

Samemu robiac mozna w 10 tyskach sie zamknac... przy farcie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli turbo i ic od audi odpadają czyli muszę szukać dalej.

 

---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

 

czyli muszę szukać dalej może jakieś propozycje odnośnie tej przeróbki nie bawiłem się w to prędzej a mam auto które warto tak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiej padaki to już trzeba IC centralnie zamontować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intercooler od dostawczego albo jakiś chińczyk, co by go upchać centralnie na przodzie :P

Turbo - New :) albo jakaś używka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na necie. podawali Ci userzy linki gdzie jest kopalnia wiedzy. wysil się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam non stop jak mam tylko wolny czas. szukam również tych gotowych zestawów do 2.8 vr ale nic na chwilę obecną nie ma. trochę lipa. może ktoś zna firmę hurtownie gdzie mógłbym dostać części do przeróbki z 2.8 na 2.8 turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy. dorwałem kolesia co kompletuje i przywozi potrzebne części do przeróbki. ogólnie przeróbkę na ponad 400 koni wycenił mi na ponad 7 tysi uważam że to i tak nie jest źle. w tej cenie są: turbina, wtryski, IC, chłodnica oleju, panewki, pierścienie, kolektory, orurowanie do IC, pompa paliwa,sprzęgło, chłodnica oleju, świece, do tego jeszcze muszę doliczyć uszczelki, wydech, zrobienie głowicy itp. także 10 tysi pęknie, ale.... myślę że warto pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ hamulce, rozrząd, kompletny remoncik silnika, robocizna i rzeczy wychodzące w praniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak: CZekamy ;) jedna na kompresorze ponoc sie juz robi u nas na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nareszcie ktoś przestał tylko gadać i liczyć, i wziął się do roboty! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności