Skocz do zawartości
bibra

Gałka zmiany biegów - demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcę wymienić plastik na gałce dźwigni zmiany biegów - Passat B6 manual 6-biegowy (stary jest już dość obdarty). Po sprawdzeniu wątków dotyczących tego tematu ciągle nie mam jasności: czy aby zdemontować gałkę zmiany biegów muszę demontować cały mieszek (z podważaniem ramki i demontażem plastikowego pierścienia pod mieszkiem)? Może jest jednak jakaś prostsza metoda (z tego co wyczytałem np. B5 można było po prostu odkręcić gałkę).

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj wykrecic w b5 mozna bylo mieszek odzielic od galki i nie sadze by w b6 bylo inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wymienić tylko plastik - czyli emblemat z grafiką schematu zmiany biegów, to wystarczy go podważyć śrubokrętem i wyjdzie. Jest wciskany w gałkę na czterech wpustach.

Natomiast skórzana gałka jest zszyta razem z mieszkiem i trzeba ją wyjąć razem z mieszkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzisiaj będzie wielka próba. O wynikach podważania poinformuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podważanie w pełni się sprawdziło. Cała operacja łącznie z montażem nowego plastiku zajęła 30s. Trzeba tylko uważać, aby nie zniszczyć gałki śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja mam taki problem, że wytarła mi się srebrna "obrączka" tuż pod gałką zmiany biegów. Czyt taki element można kupić oddzielnie, czy musze kupić całą gałkę razem z mieszkiem ??

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

ja mam taki problem, że wytarła mi się srebrna "obrączka" tuż pod gałką zmiany biegów. Czyt taki element można kupić oddzielnie, czy musze kupić całą gałkę razem z mieszkiem ??

 

pzdr

 

Częsć dostępna w aso Numer :

3C0 711 144 (dla skrzyni 5b)

3C0 711 144 A (dla skrzyni 6b)

3C0 711 144 B (dla 4motion)

 

Ale wystraszę Cię kolego. Koszt bardzo wysoki. Około 60 zł za takie g**** małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś chyba o plakietce zmiany biegów. Ja mówiłem o wydartej obrączce (obejmie) pod gałką, na dole. Czyli musiałbym pewnie całą gałkę wymienić. Pod podanym kodem kryje się tylko plakietka (dekiel) plastikowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam. Masz racje. Dekielek górny opisałem (tam tez jest taki ring chrom). Tego dolnego pierścionka wymienić się nie da (nie występuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem całą gałkę z mieszkiem na allegro i przekładałem samą obrączkę + wstawkę ta z opisem biegów a pozostałość mam na zapas

Edytowane przez s27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie czy gdzieś podróbkę tego dekielka można kupić, bo 60 zł to trochę dużo ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie,

zakupiłem na allegro mieszek wraz z gałką zmiany biegów do passata B6..i oczywiście z z tą srebrną plastikową obwódką u podstawy mieszka. Podpowiedzcie jak można sobie samemu wymienić całość..dziś z rana otworzyłem popielniczkę i delikatnym ruchem w górę odpiąłem mieszek pozostaje jeszcze gałka i nie wiem czy ona jest tylko zakręcona na dźwinię zmiany biegów jak to miało miejsce w starszych passatach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich serdecznie,

zakupiłem na allegro mieszek wraz z gałką zmiany biegów do passata B6..i oczywiście z z tą srebrną plastikową obwódką u podstawy mieszka. Podpowiedzcie jak można sobie samemu wymienić całość..dziś z rana otworzyłem popielniczkę i delikatnym ruchem w górę odpiąłem mieszek pozostaje jeszcze gałka i nie wiem czy ona jest tylko zakręcona na dźwinię zmiany biegów jak to miało miejsce w starszych passatach?

 

Gałka jest wciskana, pod mieszkiem masz blokadę trzeba odgiąć na boki i wychodzi całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gałka jest wciskana, pod mieszkiem masz blokadę trzeba odgiąć na boki.

 

 

:hurra przyznam, że zajrzałem pod mieszek tak na szybko przed pracą ..teraz przynajmniej będę wiedział czego szukać :) wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a czy zmieniał ktoś sam meszek???jak wyciągnąć stary??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a czy zmieniał ktoś sam meszek???jak wyciągnąć stary??
w tym roku meszek mało :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

jak się okazało o czym na alledrogo nie zostałem poinformowany zakupiony towar jest uszkodzony ponieważ brakuje mu jednego zaczepu plastikowego..oznaczonego na zdjęciu..może wie ktoś jak wymienić gałkę wraz z mieszkiem bez tej plastikowej ramki??

a druga sprawa to dziwne zapięcie gałki na drążku.. kolega zielaspiotr napisał o odgięciu blokady na boki..ale nie za bardzo wiem jak to zrobić..

gałka_montaż.jpg

gałka_pęknięcie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie,

jak się okazało o czym na alledrogo nie zostałem poinformowany zakupiony towar jest uszkodzony ponieważ brakuje mu jednego zaczepu plastikowego..oznaczonego na zdjęciu..może wie ktoś jak wymienić gałkę wraz z mieszkiem bez tej plastikowej ramki??

a druga sprawa to dziwne zapięcie gałki na drążku.. kolega zielaspiotr napisał o odgięciu blokady na boki..ale nie za bardzo wiem jak to zrobić..

 

Ja normalnie odgiąłem na boki tą blaszkę. Tą chromowną ramkę można podmienić, w środku jest druga ramka na zatrzaskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok..po wygięciu podręcznego śrubokręta i blaszka się odgięła :) popołudniu spróbuję zamienić ramki plastikowe ..bo faktycznie w tej srebrnej jest na zatrzaskach (BARDZO mocnych) druga ramka do której na zszywki jest przyczepiony mieszek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności