Skocz do zawartości
bibra

Gałka zmiany biegów - demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

ok..po wygięciu podręcznego śrubokręta i blaszka się odgięła :) popołudniu spróbuję zamienić ramki plastikowe ..bo faktycznie w tej srebrnej jest na zatrzaskach (BARDZO mocnych) druga ramka do której na zszywki jest przyczepiony mieszek..

 

Da się wyjąć, ja robiłem przeszczep gałki z b7 i jeszcze musiałem odpinać z zszywek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i udało się :D teraz mam nową gałkę, nowy mieszek a rameczkę z tej starej :) trudno zdejmuje się ten metalowy pierścień, którego zdjęcie zamieściłem wcześniej. Na koniec kombinerkami go ścisnąłem i mam nadzieję, że będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na koniec kombinerkami go ścisnąłem i mam nadzieję, że będzie git

Już lepiej obcęgami. Ale jeśli dobrze zacisnąłeś to w czasie zmiany biegów gałka nie powinna w ręku zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy montażu powinien ten pierścień zaciskający być na wysokości tych ząbków ( w połowie) ? Nie zwróciłem uwagi przy demontażu i nie wiem na jakiej wysokości powinno być...

Edytowane przez biolly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli, aby wymienić samą gałkę na nową trzeba zdejmować mieszek ?

jeśli tak, jak zabrać się za jego demontaż ?

.......

Po czasie odpowiem retorycznie.

Dzisiaj zmieniałem skórę na gałce ;) @@@ jakkolwiek to brzmi ;)

Należy podważyć ramkę od strony popielniczki ( ja zrobiłem to wygiętą łyżką), przytrzymując resztę ramki tej z przyciskami ESP itp. Uwaga czynność delikatna. Po wyjęciu ramki z mieszkiem, należy wysunąć gałkę z "pręta". Po oddzieleniu, wywijamy mieszek, pod spodem jest na trzpieniu metalowa obejma, zdejmujemy ją i trudna czynność, odczepiamy platikową czarną obejmę (przy pomocy dwóch śrubokrętów). Zdejmujemy srebrną obejmę od strony właściwej. Odłaczamy gałkę od trzpienia i mieszka.

Składać w odwrotnej kolejności.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam orientuje się ktoś czy da się założyć sama gałkę z Passata b6 do b5?

Mocowanie widzę jest podobne tylko czy średnica pasuje?

Edytowane przez jacek 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się wyjąć, ja robiłem przeszczep gałki z b7 i jeszcze musiałem odpinać z zszywek.

 

Czy gałka z b7 pasuje do b6 idealnie czy trzeba coś naciągać ,mieszek naciągnąłeś na ramkę z b6 i przypiąłeś zszywkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy gałka z b7 pasuje do b6 idealnie czy trzeba coś naciągać ,mieszek naciągnąłeś na ramkę z b6 i przypiąłeś zszywkami?

 

dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta. Chciałbym założyć gałkę z mieszkiem z Passata B7 do swojego B6, powyżej kolega pisał, że rozpinał mieszek z zszywek.

Nie wystarczy tylko wypiąć tej czarnej ramki z mieszkiem i gałką ze srebrnej ramki w B7 i wpiąć do swojej srebrnej ramki od B6? wielkość mieszka jest inna w B7 niż w B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję kotleta. Chciałbym założyć gałkę z mieszkiem z Passata B7 do swojego B6, powyżej kolega pisał, że rozpinał mieszek z zszywek.

Nie wystarczy tylko wypiąć tej czarnej ramki z mieszkiem i gałką ze srebrnej ramki w B7 i wpiąć do swojej srebrnej ramki od B6? wielkość mieszka jest inna w B7 niż w B6?

 

Nie wystarczy. Ja także przekladałem z b7. Czarna ramka w b7 jest inna niż w b6. Chcąc nie chcąc będziesz musiał tak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest z tym jakiś problem na coś trzeba uważać przy przekładce? Używałeś jakichś specjalnych zszywek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u siebie przekładałem mieszek z golfa VII (albo Passata B8) po rozpięciu zszywek ciężko je wstrzelić zwykłym zszywaczem, wiec mieszek na ramkę wewnętrzną wkleiłem klejem na ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem film na YouTube z wymianą mieszka w B6 i tam koleś używał tych samych zszywek, przy demontażu delikatnie rozginajac i potem zakładał z powrotem. Ja też tak spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem film na YouTube z wymianą mieszka w B6

Pewnie ci o ten film chodziło, tylko gość potem trytytką gałkę mocuje, wystarczy włożyć płaski śrubokręt w ten ring i spróbować przekręcić, wtedy go poluźnimy i będziemy mogli ponownie użyć, przynajmniej ja tak zrobiłem i jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to ten film, opaskę poluzuje tak jak Ty, nie będę na trytytki gałki montował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak dokładnie to ten film, opaskę poluzuje tak jak Ty, nie będę na trytytki gałki montował ;)

 

Akurat ja użyłem pistoletu tapicerskiego do przeżycia mieszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności