Skocz do zawartości
Omni81

Czy mozna skopiowac chip tuning

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie mam zapytanie czy da rade skopiować mapę z innego passata o takich samych danych wręcz identycznych, rożni sie tylko tym ze to sedan ja mam kombi.

Czy sie da jeśli tak to w jaki sposób można to zrobić czy wystarczy tylko kwp 2000 czy trzeba mięć jeszcze cos innego jakim softem by to trzeba było zgrać i czy w takie sytuacji trzeba cos kombinować z immo czy obejdzie sie bez tego?????

opinie mile widziane

 

:doh

Edytowane przez Omni81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mozna skopiowca chip tuning
tak, (nie)stety często powielana operacja w naszym kraju :)

 

silnik się powinno sprawdzić, dostosować program do parametrów bla bla bla bla bla każdy robi to co woli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn

moj znajomy byl w firmie tuningowej i jak kazdy wie zaplacil worek siana ,a ja bym chcial mu troszeczke oddac tak bym to nazwal bo wiem co bede bral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz to na swoją odpowiedzialność. Ale da się wgrać do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam kilka passatów które jeżdżą na tym samym/skopiowanym programie :)

 

dodam że jeżdżą i mają się dobrze :)

 

nie ma co się oszukiwać, niektórzy tunerzy podkładają nam gotowe programy które niby są specjalnie przygotowane pod dany silnik... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2005 robilem mape w pewnej firmie w Szczecinie za jedyne 2300 zl i z tego co widzialem to chopaki pisali program przy mnie.Wymieniali przeplywke oraz wszystkie filtry. Siedzialem tam prawie caly dzien auto bylo chyba z 10 razy jak nie wiecej na hamowni duszone i o ile sie nie myle to trzy razy poprawiali program a teraz jak slysze to wgrywaja tzw gotowce i dlatego sie boje wiec wole sobie strzelic kopie od kolegi gdzie on do tej pory nie narzeka,a po tych gotowcach to slyszalem rozne obiawy sie dzieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 2005 robilem mape w pewnej firmie w Szczecinie za jedyne 2300 zl

 

ale chyba to nie było do

Samochód:

B5(3BG) 1.9TDI-PD 131KM (AVF)

Rok: 2003

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie :)

kiedys mialem tez passat 1.9tdi ale 90 bhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde auto po wyjechaniu z fabryki ma inne parametry, to, że Twój kolega ma program, który mu podnosi moc powiedzmy o 30HP wcale nie znaczy, że Tobie też podniesie o 30HP. Zatem najlepiej by było trafić na firmę która napisze program pod twoje autko. W drodze wyjątku możesz spróbować wgrać inny program i pokazać logi na tym programie, i pewnie jak jakieś wartości będą niebezpieczne to koledzy to zauważą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie to samo jak bys sobie wsadził ten Chip-box za 90zł, bo u kolegi tez działa. Moze i Tunerzy wsadzają gotowe programy ale jak przeanalizują cały wykres PRZED. Chyba ze jeżdzicie po takich "stodołach" co stetoskop do wydechu przytka i twierdzi ze to to samo co poprzednik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale jakim programem to zrobicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania:

 

Jakiego sprzętu trzeba użyć do zgrania i późniejszego

załadowania programu?

 

 

Czy to jest drogi sprzęt?

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że vag commanderem by się dało-tylko czy to nie zbyt nie pewna zabawka do tego, oto jest pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że vag commanderem

a mi się wydaje, że do tego potrzeba bardziej zaawansowanych programów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wydaje nam się-a może ktos to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Prawie to samo jak bys sobie wsadził ten Chip-box za 90zł, bo u kolegi tez działa.

 

Prosił bym kolegę o ogarniecie się,zanim kolejny raz powie ze box to to samo co zgrany program.

 

Moje auto i kolegi na tym samym programie identyfikuje się dokładnie ta sama mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał Major

Prawie to samo jak bys sobie wsadził ten Chip-box za 90zł, bo u kolegi tez działa.

 

Prosił bym kolegę o ogarniecie się,zanim kolejny raz powie ze box to to samo co zgrany program.

 

Dobre Marewel :)

 

przy cenach za program pod samochod rzedu do 1 000 pln u najlepszych tunerów znanych na forum to chyba nie ma co aż tak bardzo oszczędzać tym bardziej że sprawdzą auto pod względem technicznym i s-hamują.

Ale można też sprawdzić auto samemu, skopiować program i latać i robić logi czasami żeby wiedzieć czy się nic nie dzieje zlego z autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy cenach za program pod samochod rzedu do 1 000 pln u najlepszych tunerów znanych na forum to chyba nie ma co aż tak bardzo oszczędzać tym bardziej że sprawdzą auto pod względem technicznym i s-hamują.

Ale można też sprawdzić auto samemu, skopiować program i latać i robić logi czasami żeby wiedzieć czy się nic nie dzieje zlego z autem.

 

wydaje mi się że marewel o tym doskonale wie, w końcu ma warsztat na podwórku :rotfl:

 

od 1000zł? etam bajki opowiadasz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak... :D

ma ktoś możliwość wgrać jakiś ciekawy wsad do silnika AVB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsady wgrywa się pod numer sterownika i jego SUM a nie pod oznaczenie silnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności