Skocz do zawartości
TheBrave

[Archiwum] Pobyt w Krakowie - propozycje

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam zamiar wraz z moja przyjaciółka kanadyjką polecieć na 3,4 dni do Krakowa, chciałbym pokazać jej to piękne miasto i kawałek polski. Sam nigdy nie byłem w Krakowie więc kieruje do was prośbę o pomoc i wskazówki.

 

- gdzie warto się zatrzymać

- co warto zobaczyć

- gdzie można smacznie zjeść

- jak dostać się z lotniska do centrum

- oraz inne cenne wskazówki

 

wiem ktoś powie ze te wszystkie informacje znajdę w necie ale tam każdy ubarwia jak może aby zachęcić do wydania kasy u niego, a wy jako mieszkańcy stanowicie najlepsze źródło informacji. Nie chodzi mi aby było jak najtaniej ale rozsądnie. Nie problem polecieć przespać się w mariocie i tam zjeść zobaczyć sukiennice i wrócić.

 

dziekuje za wszelkie wskazówki :kumple

Edytowane przez Carter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

1. Gdzie warto się zatrzymać , to zależy oczywiście jaki masz budżet , ale generalnie polecam małe hotele raczej poza pierwszą obwodnicą starego miasta ( ze względu na ceny ) Mogę podać jakieś dokładniejsze namiary jeśli chcesz.

 

2. Co warto zobaczyć . Całe stare miasto , żadne meleksy , żadnych przewodników , bierz mapę i każdą ulicę wokół rynku najlepiej jest poznać na własnych nogach ( wszystko wewnątrz pierwszej obwodnicy ) . Druga sprawa , Kazimierz ( tak samo na nogach )

 

3. Omijałbym knajpki na Starym Mieście ( Wierzynek ) , ( raczej Kazimierz , duża różnorodność i okoliczności , które są równie ważne co samo jedzenie )

 

4. Są busy kursujące praktycznie co chwila , można rezerwować. Są połączenie MPK , ale z tego co wiem , drogie i raczej niewygodne . Bardzo uważać na różnego rodzaju formy przewozowe ( Sprawdź jakie firmy taksówkarskie jeżdzą po krakowie ( z prywatnych niekorporacyjnych polecam Icar )

 

Nie polecam komunikacji miejskiej w nocy ( w dzień jak najbardziej ze względu na zatłoczone ulice w środku miasta . Wieczorami o wiele lepiej taksówka ( szczególnie Icar , praktycznie dwa razy tańszy niż inne ). Knajpki odwiedzać te w mniejszych ulicach i te mniej znane. Nie kupować piwa lanego , tylko butelkowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Co warto zobaczyć . Całe stare miasto , żadne meleksy , żadnych przewodników , bierz mapę i każdą ulicę wokół rynku najlepiej jest poznać na własnych nogach ( wszystko wewnątrz pierwszej obwodnicy ) . Druga sprawa , Kazimierz ( tak samo na nogach )

 

Ja polecam jeszcze wybrać sie na kopice, czy to Kraka czy Kościuszki :) Bardzo ładnie jest w Tyńsu i niezły widok jest też ze skałek Twardowskiego :) No i podpinam sie do kolegi kazimierz i część starego podgórza po drugiej stronie Wisły :)

 

( z prywatnych niekorporacyjnych polecam Icar )

 

I tutaj podpinam sie pod kolegę :)

 

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- jak dostać się z lotniska do centrum

Najtaniej pociągiem koszt biletu 7-8 zł czas przejazdu 15 min i jestes w centrum. spacer na rynek tam gorąca czekolada lub kawa jeśli znajoma lubi "zielenine" polecam bar "chimera" zazwyczaj kobietom pasuje menu przez nich serwowane. Co do zakwatwerowania to ceny są zależne od tego czego oczekujesz, jak ma być komfortowo i na poziomie to polecam hotel na przykład Etap

Napisz kiedy ta wyprawa może pomoge ci znaleźć jakieś atrakcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow z krakowa i okolic.

poszukuje w miare taniego noclegu 12-16 listopada w krakowie.

najlepiej na trasie lotnisko - ul. Radzikowskiego ale niekoniecznie.

nie musi byc centrum bo wyjazd czsto biznesowy.

jedyny wymog to wyrko, przysznic i lodoweczka co by mozna bylo browarka schlodzic na wieczorna sjeste.

mozecie cos polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś hostel sobie wybierzesz :

http://krakow.dlastudenta.pl/informator/?act=show_search&id=85&page=1

 

Nie wiem czy Motel Krak jeszcze funkcjonuje możesz spróbować zadzwonić :

http://www.yp.pl/hotel/motel-krak/onas.html

Jest jeszcze coś takiego :

http://www.hotele.pl/krakow/astelia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hostele Dizzy Daisy, Momotown, Tutti Frutti, b, fajne miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 - jak masz ochotę na odrobinę szaleństwa polecam: http://www.crazyguides.com/pl/

Ad4. - za taryfę skasują Cię 60 zł za kurs do centrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności