Skocz do zawartości
sobek

President ML-145 Czy Midland ML-145 Którą Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

President ML-145 Czy Midland ML-145 ?

 

Którą z w/w antem wybrać bo z tego co czytałem to parametry mają podobne, czy można je zamontować na uchwycie montażowym SF-40 bo jeden koleś w sklepie z CB powiedział mi że nie poleca takiego rozwiązania ponieważ antena magnesowa ma inne parametry pracy czy coś takiego i poprostu nie powinno się jej montować ineczej tylko na megnesie.

 

Jeszcze jedno pytanie.

Porównywałem parametry tych anten i jednego nie rozumie bo jedni piszą że Midland ma 4dBi zysku a inni że 1,3dBi. Jak to faktycznie wygląda?

Edytowane przez sobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

 

President ML-145 Czy Midland ML-145 ?

 

Którą z w/w antem wybrać bo z tego co czytałem to parametry mają podobne, czy można je zamontować na uchwycie montażowym SF-40 bo jeden koleś w sklepie z CB powiedział mi że nie poleca takiego rozwiązania ponieważ antena magnesowa ma inne parametry pracy czy coś takiego i poprostu nie powinno się jej montować ineczej tylko na megnesie.

 

Pierwsze słyszę aby ta antena była przeznaczona specjalnie do magnesu:D,ale nie jestem ekspertem i mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ antena magnesowa

Zapytaj się sprzedawcy co to jest ta antena magnesowa.

ML-ki jakie wymieniłeś różnią się ceną i niczym więcej.Szkoda przepłacać za prezia, chyba że chcesz dla szpanu antenę.Tak poza tym, to ludzie montują ML-ki na uchwytach lub w otworze i nie narzekają.Sam kiedyś miałem na Inox-ie na tylnej kalpie ML-kę, i zestroiła mi się idealnie.

_7130045.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam midlanta i powiem tak, na vektrze byl na klapie na sf-40, w pasku byla na relingu, a teraz jest na magnesie, i wszystko dzialalo bez problemowo za kazdym razem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam MLke od sirio i od midlanda, jednak ta od sirio jest krotsza, ma elastyczniejsza (znacznie) sprezyne. co prawda jedna padła po pol roku, ale to widocznie mialem pecha (ale sam naprawilem:)). I sirio ma bardzo fajna podstawe-nie jest tandenta.

 

BTW president oferuje przeciez ML na uchwyt, tylko chyba MS-145 to sie nazywa.

Edytowane przez fxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna dobra rada, nie kupuj anten prezydenta, chyba że masz za dużo kaski do wydania ;)

kup midlanda albo sirio, i będziesz zadowolony. A co do montażu na uchwycie, jak sie nie da jak sie da :D

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

president-ok, alternatywa sirio a o midlandzie zapomnij. takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopłać raz 50zł i weź presidenta, mam missouri i jest bdb, brak szumów, trzasków i się dobrze na dachu trzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam siro ml-145 i nie mam z nia problemow.

co do presidenta, nie wiem jakies sa, ale zdecydowanie za drogie dla zwyklego uzytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz sirio ml-145 to wszystko robione jest na jedno kopyto...w przypadku magnesu roznicy nie zobaczysz...najwazniejsze to tylko dobrze zestroic antene i najlepiej podstawy nie ruszac z tego miejsca albo sobie naklejke nakleic w tym miejscu gdzie ma byc ktora bedzie i ochrona i oznaczeniem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sirio ml-145 dobra i sprawdzona polecam.

Edytowane przez Rafal Bialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam zakup Sirio ML-145. Nie ma żadnych problemów z zestrojeniem i dobry zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polece oryginał ML prezydenta,kupiłem za 120 na alledrogo i jestem zadowolony fajnie sie zestroiła i magnes trzyma bardzo dobrze.Tylko udereką jest jej czeste odkrecanie (za dużo amatorów cudzej własnosci na nia poluje) ale wkońcu to President

 

---------- Post added at 22:58 ---------- Previous post was at 22:57 ----------

 

azao,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sirio ml145, latała pod TTi 770 i teraz pod Uni 520 i zero problemów w dodatku ładny odbiór. Osobiście polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Midlanda ML-145. Sirio jest wychwalane na kazdym forum.Ja miaem dwie anteny sirio ML-145. teraz mam midlanda ML-145 i jestem bardzo zadowolony. Lepszy odbior mniej zaklocen.

Co do wczesniejszego posta kolegi , ktory zostawia magnes i odkreca antene LEPIEJ TEGO NIEROB. Moj znajomy tez tak robil i po ktoryms tam razie wkrecania i wykrecania spieprzyl sobie gwint.

 

Pozdro

Edytowane przez Cobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ktoryms tam razie wkrecania i wykrecania spieprzyl sobie gwint.

rzeczy mają to do siebie że używane najzwyczajniej na świecie zużywają się :D ...po którymś tam razie wkręcania i wykręcania..heh

Edytowane przez sirgreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności