Skocz do zawartości
Gość ceq

[B5] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ceq

Czesc

Podpinał moze ktos kamere cofania pod MFD v.D. Jezeli tak to jaki model kamerki i czy potrzebny jest do tego jakis adapter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłaczam się do tematu...

 

i co lepsze kamera czy czujniki?

 

jaka cena kamerki (mam adapter) i czy dobrze by to działało w sedanie?

 

 

EDIT:

 

a co taka kamera nam pokaże jak będzie bardzo ciemno (noc) ?? no niby są światła cofania, ale czy kamera da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ceq

 

jaka cena kamerki (mam adapter)

 

EDIT:

 

a co taka kamera nam pokaże jak będzie bardzo ciemno (noc) ?? no niby są światła cofania, ale czy kamera da rade?

 

Czyli aby podłączyć kamerę adapter jest potrzebny? Nie znam sie zabardzo na kamerkach ale odnośnie widoku w nocy to wydaje mi sie ze zalezy to od modelu kamerki. Mozna tez sprobowac z podswietleniem tak jak jest to robione w kamerach za pomoca diod podczerwieni takich jak np w pilocie do TV. Ale nadal nie wiem jaka kamerke kupic i jak ja podłaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tego troche na allegro... najprawdopodobniej w sobote spotkam się ze specjalistą od elektroniki/elektryki i porozmawiam z nim o tym temacie, i o instalacji kamerki do navi MFD

 

ale najlepszym rozwiązaniem były by chyba czujniki wraz z kamerą :) koszt około 400zł

 

same czujniki juz od ok 80zł

kamerka około 140zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

zastanawiam sie czy mi by sie chcialo za kazdym razem jak cofam przelaczac navi na aux???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da rady zrobić tak żeby obraz z kamery był przekazywany automatycznie na wyświetlacz navi przy wrzuceniu biegu wstecznego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest zrobione w nissanie wiec raczej jakos sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

nie da rady tak zrobic - wiem bo podlaczalismy to kilka razy i wieszosc na to narzekala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gps_sys a czemu się nie da ? Ogolnie chyba do podłączenia jest potrzebna przejściówka multimedialna a na niej jest przycisk do przełączania źródeł... jeżeli ten przycisk zmodyfikować ( dać jakiś przekaźnik zależności od sygnału wstecznego :) .... tak ja to widze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

niestety na interfejsie multimedialnym wybor zrodla nic nie daje muszisz w navi ustawic podglad na AUX. tego nie obejdziesz.

po prostu musisz za kazdym razem wybrac opcje AUX w navi recznie,no chyba ze bedziesz jezdzil na niej po miescie i ogladal na navi co sie dzieje z tylu ;]

nissan sam przelacza odrazu widok kiedy wrzucisz wtseczny bieg - tu tak nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przerobilem wlasnie temat wejscia video w MFD (http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=5708) i oto wnioski co do kamerki.

1) jesli kamerka ma wyjscie RGB nie ma problemu ;) ale takich nie spotkalem :(

2) jesli jest czarnobiala tez nie ma problemu podpinamy bez adapterka

3) jesli kolor podpinamy przez adapter composit->RGB (mozna zrobic samemu)

 

Zasilanie kamerki z swiatla cofania - odpada jej sterowanie i pobor pradu przy wylaczonej stacyjce, dodatkowo mozna zalozyc oswietlacz z diod IR (okolo 1zl szt).

 

Navi MFD ma wejscie sterujace VID-on (pin7 wtyczki MiniDin) po podaniu tu 12V (dla bezpieczenstwa przez maly rezystor) navi przelacza sie w tryb video - podajemy tu tez sygnal z swiatla cofania.

 

Przy zakupie kamery nalezy zwrocic uwage na jej kat widzenia - czym wiekszy tym wiecej bedziemy widziec zaraz za samochodem

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cidik
zastanawiam sie czy mi by sie chcialo za kazdym razem jak cofam przelaczac navi na aux???

 

 

To jest auto w wersji indywidual z 2006, ogladalem ... ale to kosztuje wiecjej jak 400 zł...

połaczono jak bmw czujke cofania z kamerka pokazuje ci ile masz do przeszkody....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navik czyli jednak sie da :D Wiec problem z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carlsberg

Witam serdecznie. Temat kamerki cofania jest niezwykle interesujący. Być może ktoś z Was już czegos takiego próbował, a więc czy któryś z kolegów jest w stanie podpowiedzieć na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze (kupnie) takiej oto kamerki. Dodam że chodzi o kamerkę do podłączenie w audi navigation Plus (praktycznie to samo co MFD VW). Na Alegro mozna taką znaleść za jakieś 140zł ale jej kont wynosi 90 stopni czy to wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy gdzie zamontujesz kamerke.

Jesli kamerka ma kat x (w tym przypadku 90 stopni) to przyjmujac szerokosc samochodu za podstawe trojkata z wzoru na wysokosc trojkata rownoramiennego (o kacie przy wierzcholku x) otrzymasz odleglosc w jakiej od samochodu zobaczysz caly obszar o szerokosci samochodu. Oczywiscie im wyzej umiescisz kamerke tym odleglosc ta bedzie sie zmniejszac.

Wiekszosc takich kamerek ma kat widzenia 90 stopni choc widzialem ze sa tez 120 stopniowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pati

Dobrze by bylo jakos to ladnie zrobic przy tylnej klapie u góry, ale zaraz znajdzie sie amator na nasz sprzt. Wczoraj mi wykrcili antenke ;| wiec na kamerke tez znajdzie sie chetny. A w sumie to gdzie to normalnie si montuje? Bo gdzie[ na zderzaku |eby widziec cala szerokosc tylko 80cm od przeszkody to nie ma sensu bo tyle to sie czuje ;). Ja wnioskuje ze chyba najlepiej na tylnej klapie ale czy ktos juz cos takiego wykonal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Vana Sharana i obmyślam od jakiegoś czasu zaistalować taką kamerkę u góry w klapie za tylną szybą, tam gdzie jest dodatkowy stop, tylko taką jak pisze navik z objektywem 120 stopni.

Bedzie bezpieczna i szybę bedzie mozna przeczyscić zwilżona tylną wycieraczką, dlatego już zamontowałem taką wiekszą co tam sięga i zamiata to własnie miejsce u samej góry.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

ja jezdze Honda Accord Combi 2005r i mam kamere w tylniej klapie a wyswietlacz w lusterku wstecznym :cwaniak: super rozwiazanie. jak wbijam wsteczny pojawia sie mi sie na lusterku obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jezdze Honda Accord Combi 2005r i mam kamere w tylniej klapie a wyswietlacz w lusterku wstecznym :cwaniak: super rozwiazanie. jak wbijam wsteczny pojawia sie mi sie na lusterku obraz

Małeś to fabrycznie czy dokładałeś, a kamerka jest bardzo widocza, czy jakoś sprytnie ukryta ? A co z zabrudzaniem objektywu, np w czasie ulewy, musisdz wyjść na deszcz i przeczyścić, jak to masz rozwiązane?

Japońcy dość czesto juz montuja seryjnie fabrycznnie takie cacka, weidziałem to w Toyocie Piknik czy jakoś tak, to był van, super sprawa.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EndriuB
2) jesli jest czarnobiala tez nie ma problemu podpinamy bez adapterka

 

Jak podłączyć kamera cofania bez adaptera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności