Skocz do zawartości
prezess7

Stukające ograniczniki drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z przednimi drzwiami w moim passacie, otóż przy otwieraniu strasznie „strzelają” te rolki ograniczające, szczególnie pasażera, u kierowcy jest trochę lepiej. Drzwi nie mają oporu, chodzą tak jak powinny, tylko ten hałas... Jak to wygląda można zobaczyć na filmiku: [ame=

]
[/ame]

Ma ktoś jakieś sugestie?? Wymiana, naprawa?? Dodam, że smarowanie nic nie pomogło...

Kiepsko to wygląda jak ktoś wsiada do paska, a tu drzwi taką wiochę robią :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam problem z przednimi drzwiami w moim passacie, otóż przy otwieraniu strasznie „strzelają” te rolki ograniczające, szczególnie pasażera, u kierowcy jest trochę lepiej. Drzwi nie mają oporu, chodzą tak jak powinny, tylko ten hałas... Jak to wygląda można zobaczyć na filmiku:

Ma ktoś jakieś sugestie?? Wymiana, naprawa?? Dodam, że smarowanie nic nie pomogło...

Kiepsko to wygląda jak ktoś wsiada do paska, a tu drzwi taką wiochę robią :/

straszna wiocha tam masz cos luznego co ci stuka probowales to wymontowac i ogladnac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mi stukały i smar wszystko uleczył .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy masz dobrze dokręcone śruby przy dolnych zawiasach. Miałem kiedyś identyczny objaw w golfie (takie samo rozwiązanie ogranicznika) i już chciałem kupować nowe zawiasy, a się okazało, że wystarczyło dokręcić śruby. Mały luz powodował, że strasznie głośno strzelały. Daj znać ajak się sprawa zakończyłą.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smar tu może nic nie dać.

Miałem kiedyś podobnie strzelające drzwi w innym samochodzie.

Problem był podobny jak u kolegi Fedwo i też wystarczyło dokręcić śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, pomogła regulacja zawiasu. Z tym smarem to ostrożnie, bo ja przesadziłem z ilością i potem wycierałem, bo wszystko sie przyczepiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo wystarczyło dokręcić śruby zawiasów, smarowanie nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, było to tak banalne że aż śmieszne ;) Śruba w prawych drzwiach była całkiem luźna... Teraz jest tak jak powinno być :fajny

 

Wielkie dzięki chłopaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnawiam temat bo mam dokładnie taki sam problem, jednak wszystkie śruby zawiasów są dokręcone prawidłowo. Smarowanie nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam ten problem. Sruby dokrecone, zwiasy nasmarowane a drzwi dalej stukaja. Ma ktos jakies inne pomysly. Napiszcie bo boje sie ze drzwi mi odpadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei musialem w moim "Passku", podczas pierwszego przegladu (-30 tys. km. /-2 Lata, miesiac temu...) dac wymienic zawiasy w drzwiach kierowcy (-gwarancja!)! Nagle zaczely sie bardzo ciezko otwierac- do tego stopnia ze krótko przed ich wymiana trzeba bylo niezle je popchnanc, zeby sie zamknely... ! -tak to wygladalo, jaky cos bylo w srodku zawiasu zatarte... !

Teraz to WSZYSCY producenci aut taki jakis syf produkuja ze az plakac sie chce... ! -byle tanio i drogo... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejne wytlumaczenie ze Passat tak ma. Mial ktos podobny przypadek z tymi drzwiami?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nogman od spodu zawiasu przy tych rolkach które się kręcą jest śruba imbusowa, nie pamiętam jakim kluczem, ale sprawdź czy na pewno masz ją dokręconą, bo ona właśnie u mnie była luźna. Wcześniej zaglądałem tam kilka razy i tej śruby nie widziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam na dole nie ma zadnego toxa jest tylko tak jakby tuleja. Zauwazylem ze dolna czesc zawiasu, tam gdzie sa roliki ma troche luzu ale sruba z gory jest na maxa dokrecona. Czy jest jakas inna mozliwosc dokrecenia tej dolnej czesci zawiasu. dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na tym filmiku widac czarny kapselek na srube. Ja w swoim zdjalem ten kapselek i okazala sie ze sruba byla odkrecana, co to moze znaczyc?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakios patent bo zaraz mi drzwi odpana bo co raz mocniej strzelaja. Wszystko podokrecane tylko tak jak pisalem ta dolna czesc zwiasu(z rolkami) ma troche luzu. Jest jakis petent aby to zlikwidowac. Dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie rolki przestały się kręcić, odrdzewiaczem je potraktowałem i nie pomogło, czy można je jakoś zdemontować domowym sposobem by moc je rozruszać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc jakie rady jak zdjąć i naprawić aby drzwi dziwnie nie skrzypiały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności