Skocz do zawartości
bobek_1987

Zdejmowanie nawigacji z B5

Rekomendowane odpowiedzi

czesc chciałem sie was spytać jak sie ściąga nawigacje, prubowałem ją ściągać ale nie chce czegoś zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobek_1987, chodzi Ci o panel? Jaka Navi, mała czy duża? Dodaj do profilu jakiego masz passata.....

Było coś o tym w warsztacie ale nie jestem pewien, popatrz i popraw błędy ortograficzne i interpunkcyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez miałem z tym problem (navi MFD) kupiłem klucze za 25 zł na allegro i nie powinno być problemu :)

 

masz tu link do kluczyków http://www.allegro.pl/item134883443_klucze_wyjmaki_do_wyjmowania_nawgacji_mfd_mcd_inne.html

 

mozna też to zrobić za pomocą nożów czy czegoś podobnego, ale ja nie chciałem niczego połamać ;/ a i można też powyciągać przyciski od esp, siedzeń, awaryjnych i jakoś to wypchać, ale tego nie próbowałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to masz navi MFD (taką jak ja) też miałem kupić zmieniare i podłączyć, ale zrezygnowałem i dodałem pare groszy i mam dvd i adapter (odtwarza mp3, filmy i inne, a nie tylko audio)

 

ja bede to podłaczał w sobote, bo teraz jestem na studiach...

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za pomocą tych kluczy wyciąga sie całą navi, czy można najpierw ściągnąć panel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to wsadzasz je po prawej i po lewej stronie navi (wyświetlacza) i jakoś to ma się wyjąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wyciągnąć tą nawigacje normalnymi blaszkami z 4 stron i nic. Navi mi się trochę odgina i widzę jak wkładam te blaszki i jak się odginają takie małe w navi i nic nie schodzi, coś czuje że jestem zmuszony kupić te specjalne klucze na allegro. Bo w inny sposób jej nie wyciągnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz pojechać do jakiegoś warsztatu gdzie zajmują się sprzętem AUDIO ?? tam powinni mieć takie klucze, może ci pożyczą na chwilę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do tego dlaczego nie moge tego ściągnąć blaszkami,ponieważ jedną blaszke w navi mam dziwnie zagiętą i tam blaszka nie dochodzi jutro jeszcze zobacze może zrobie, jak coś to napisze jak mi poszło :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja dzisiaj chciałem wyjąć navi (MFD) i nie wiem jak :wstyd:

 

POMOCY!!!

 

mam klucze, ale dokłądnie nie wiem gdzie mam je włożyć, wcisnąć? którą stroną i wogóle... trzeba zdejmować palen?? jak to zrobić?? :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co z wami, przecież to jest banał. Proszę oto schemat, jeżeli macie 4 klucze to nie powinno byc żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało ściągnąć 4 normalnymi blaszkami o grubości 4mm. Przedtem miałem problemy ponieważ, jedna z blaszek w mojej navi była dziwnie zagięta i to nie pozwoliło mi wsadzić dorabianej blaszki. Teraz zastanawiam się nad sprzedaniem navi, doszedłem do wniosku że jest mi nie potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banał, jeśli ktoś wie gdzie wsadzić te klucze :)

 

pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams ja te klucze ( blaszki ) wsadzałem po prawej i po lewej stronie, nie tak jak jest na zdjęciu które dał nam pogromca. Blaszki wsadzałem jakieś 7mm od górnej i dolnej krawędzi navi. Jeszcze jedno moje blaszki były bardzo cienkie i się trochę wyginały a, jak widze te ściągacze na allegro to mi się wydają za grubę. Spróbuj ściągnąć blaszkami tak jak ja zrobiłem. Jeszcze jedno możecie mi powiedzieć jaki jest to model nawigacji i coś mniej więcej o niej powiedzieć z góry dzienki.

http://www.allegro.pl/item137409254_nawigacja_do_vw_godna_uwagi_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno możecie mi powiedzieć jaki jest to model nawigacji i coś mniej więcej o niej powiedzieć z góry dzienki.

http://www.allegro.pl/ite...dna_uwagi_.html

Jest to nawigacja RNS model A lub B, także nie przydatna w Polsce bo nie czyta map DX. Wg mnie nie warto się nią interesowac.

 

Aha, jeszcze wracając do Twojej wypowiedzi. Ten schemat, który dałem przedstawia oryginalną procedurę wyjmowania nawigacji za pomocą oryginalnych kluczy. Klucze te trzeba wsadzic w otwory w 4 rogach nawigacji, nie ma innej możliwości, nie ma innych otworów, nie wiem gdzie Ty wsadziłeś te blaszki. Klucze sprzedawane na Allegro są dobre, takie jak oryginały i pasują idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem sprzedać tą navigację, ponieważ posiadam taką i jest mi nie potrzebna. Patrzyłem na allegro i ostatnio dwie takie same zostały sprzedane, za 900zł. Jak myślicie kto to kupuje jak one w polsce nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kupujący dowiadują się o tym gdy już zamontują navi :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

handlarze czesto kupuja takie navi zeby zwiekszysc wartosc auta - ale takie navi chodza po 500zl w tym przypadku ktos myslal ze kupuje wersje DX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności