Skocz do zawartości
rafal1234

alkantara+skóra czy sama skóra ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się jeszcze nad kupnem siedzeń albo zamontowania xenonów.

 

Jakie macie opinie na temat siedzeń alkantara+skóra albo sama skóra.

 

np http://www.allegro.pl/item1030794375_alkantara_skora_passat_b5_komplet.html

albo http://www.allegro.pl/item1029617638_fotele_skora_passat_b5_fl_01_05rok.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skóra z alką :ok:

Pamiętaj że w lato jak skóra ci się nagrzeje to nie usiądziesz,a alcantara się nie nagrzewa jak skora, tylko jak zwykła tapicera:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym alcantara się mechaci. przeciera i jest droga w naprawie. Mo i jeszcze jak coś na nią przypadkowo wylejesz, a nie daj Boże coś lepiącego, to koszmar!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alcantara, ale czarna :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu śmigałem przez półtora miesiąca Octavią, w której była skóra z alcantarą... Tapicerka czarna, w dodatku auto było czarne, okres letni (lipiec/sierpień)-nie tylko bałem się wsiadać do auta (było jak w saunie), ale jeszcze bardziej bałem się usiąść na fotelu...

Poza tym sama wentylacja tych foteli była tragedią-zawsze wysiadałem z auta z mokrymi plecami, mimo sprawnej i wydajnej klimatyzacji, dzięki której w aucie robiło się chłodniej. Plecy miałem zawsze mokre :(

Dlatego mając do wyboru xenon lub skórę, wybrałbym bez wahania xenony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob xenony i zostaw sobie materialowe siedzenia, ktore sa praktyczniejsze, przyjemniejsze i bezpieczniejsze, bo sie po nich nie slizgasz. Skora w samochodzie to pomylka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś gotowy na wymianę to proponuję całą skórę.

Musisz ją pokochać z wszystkimi jej wadami,

ale skóra wygląda dużo lepiej...

 

Alkantara jak się zmechaci wygląda jak mokra szmata do podłogi :(

Przy poźniejszej zmianie auta, zobaczysz jak taki widok wpływa na klienta...

 

Co do praktyczności skóry, to ja więcej nie kupię auta ze skórą

mimo, że robi wrażenie jak się otwiera drzwi... tylko co potem - ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połączenie skóry z alcantarą robi wrażenie,rzeczywiście po jakimś czasie się mechaci-o plamach nawet nie wspomnę,bo ciężko je czymkolwiek wywabić.Ale taki zestaw jest i tak piękny ;) Jeżeli chodzi o skórę latem-fakt,nawet przy wydajnej klimie plecy lubią się spocić,no ale coś za coś.Każdy ma swój gust,dlatego wybierzesz Rafał to co dla Ciebie będzie odpowiednie.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra tylko to 2 to nie jest skóra tylko skaj, fotele z taxówki ;) dla tego taka cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w samochodzie całą skórę, w zeszłym roku obszywałem siedzenia. I powiem Ci szczerze tak: wygląda w aucie pięknie, w lecie takiej ogromnej tragedii nie ma, przy sprawnie działającej klimie, choć wiadomo nie jest to materiał, ale za to w zimie siadać na takie fotele to mordęga, dopóki nie zaczną grzac :)

Wybierz i xenon i skórę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że tyle osób się wypowiedziało, teraz już wiem co i jak :)

 

Tylko jeszcze jedno pytanie czy takie fotele są o wiele wygodniejsze od zwykłych foteli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki że tyle osób się wypowiedziało, teraz już wiem co i jak :)

 

Tylko jeszcze jedno pytanie czy takie fotele są o wiele wygodniejsze od zwykłych foteli ?

 

To praktycznie ten sam fotel inaczej obszyty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jeszcze jedno pytanie czy takie fotele są o wiele wygodniejsze od zwykłych foteli ?

w pasku miałem fotele standard(bez regulacji lędzwi)

comfort(regulacja lędzwi)

comfort sport jakos tak(dłuższe siedzisko i bardziej wyprofilowane)

 

ja miałem seryjnie fotele comfort, teraz przesiadłem się na sporty z alcantarą wewnątrz, nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłych foteli, czuję ze siedzisko jest za krótkie.

 

ogółem bierz te z alcantarą, jak będziesz dbać to nie będzie wyglądac jak ta "pomyja"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dopóki nie zaczną grzac

grzej jajka, grzej, a potem będzie latanie po lekarzach i płacz, ze nie możesz mieć dzieci...

 

co do tematu, to każdy ma swoje upodobania... wszystko ma swoje plusy i minusy. owszem, skóra bardziej się nagrzewa, ale nie mechaci się i nie ma plam. a jak już mam porównywać to zdecydowanie pełna skóra, może i na skórze poci się d..., ale jak d... Ci się spoci na alkantarze (a to też się zdarza) to potem będzie akcja pt."ale plama". no i, jeśli masz dzieci to zdecydowanie pełna skóra jest praktyczniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzej jajka, grzej, a potem będzie latanie po lekarzach i płacz, ze nie możesz mieć dzieci...

Zadziwię Cię ale ja nie mam grzanych foteli bo nie miałem w swoich oryginalnych mat. W zimię podkładam sobie fajną podusie, specjalnie uszytą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a termoforek do podusi masz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko jeszcze jedno pytanie czy takie fotele są o wiele wygodniejsze od zwykłych foteli ?

Ja u siebie mam takie fotele, jak w tym ogłoszeniu: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12975766

Uważam, że są bardzo wygodne i w ogóle nie widać po nich śladów zużycia. Jeździłem jeszcze kiedyś golfem w wersji Comfortline, tam była welurowa tapicerka-szybciej się niszczyła, ale najważniejsze-była niewygodna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pełną skórę i nie żałuję.Po pierwsze mam dziecko 5 lat i wiadomo jak to dzieci tu kopnie tam kopnie tu rozleje tam rozleje na skórze nie mam najmniejszych problemów z utrzymaniem czystości.Po drugie jeżdżę nim już rok i nie zauważyłem żeby w zimie było zimno w plecy zresztą ogrzewanie siedzeń to podstawa.Po trzecie w lecie parzy w plecy? jakoś nie zauważyłem .Zresztą tak jak przede mną ktoś pisał klimatyzacja to podstawa a wątpię żebyś jeżdził nago w samochodzie?Oczywiście mówimy o skórze nie skóropodobnych wynalazkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po trzecie w lecie parzy w plecy? jakoś nie zauważyłem

Nie parzy, tylko wentylacji nie ma... Parzy w tyłek przy wsiadaniu... I to nie pełna skóra, żaden wynalazek z taxi, tylko skóra+alcantara w Octavii w wersji Laurin&Klement :P

Ogólnie podsumuję swoje doświadczenia-nie kupiłbym w żadnym wypadku skóry do Passata chyba, że wyjątkowo tanio trafiłaby się skórka Recaro ;) Skórę dopuszczę tylko wówczas, kiedy będę mieć autko, w którym nie montowano innej tapicerki, jak skórzana.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności