Skocz do zawartości
polop_76

Chiński kabel VAG + commander 1.4 full - jego możliwości

Rekomendowane odpowiedzi

wyłącz antywirusa i dopiero wtedy odpal program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antywirusa nawet odinstalowałem i dalej się nie łączy :(

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze zainstaluj od nowa commandera na wyłączonym antywirusie, tez miałem problem z tym programem i całe zamieszanie robił antywirus. Program masz spakowany? jesli tak to rozpakowuj rowniez na wył antywirusie. Jesli nie pojdzie to daj maila to wysle ci moj na 100% działający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że po kliknięciu open chanel po chwili się wiesza? Opcje portu zmieniałeś czy są domyślne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcji portu nie zmieniałem, są domyślne. Z kombi się łączy ale z motorem pokazuje że nie odpowiada i tak w kółko a jak chcę coś wtedy kliknąć to się wiesza nawet przy próbie wyłączenia :(

Co trzeba zmienić z portem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w menadżerze urządzen czy port przypisany do twojego kabla jest taki sam jak w programie, jesli nie to pozmieniaj na takie same. Jak nie bedziesz wiedział jak zmienic to sciagnij sobie jakas instrukcje vag commandera i tam powinna byc opisana zmiana portu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby port był inny to by się chyba w ogóle nie łączył... Ale ok, sprawdzę na wszelki wypadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby port był inny to by się chyba w ogóle nie łączył...

Oczywiście, że tak. ;) Podeślij mi maila na PW to Ci coś wyślę bo nie chce mi się pisać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabla nie instalowałem w ogóle, system go widział od razu może dlatego że mam zainstalowane sterowniki do KKL.

Z instrukcji wynika że jak się połączę z 1-kombi to są to zegary? Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
system go widział od razu może dlatego że mam zainstalowane sterowniki do KKL.

Sterowniki KKL nie mają na commandera wpływu.

1-kombi to są to zegary? Tak?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czy są tp te same sterowniki do interfejsu?

W odometer po zczytaniu eepromu w kombi mam zero a skoro to zegary to chyba powinno być to co na liczniku, czy źle myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale czy są tp te same sterowniki do interfejsu?

W odometer po zczytaniu eepromu w kombi mam zero a skoro to zegary to chyba powinno być to co na liczniku, czy źle myślę?

To znaczy że licznika też ci nie odczytuje poprawnie.

Jeśli masz dobrze ustawiony typ licznika,to albo kabelek ,albo wina softu (1.4 china )lubi się wieszać i nie czytać poprawnie.

Poszukaj sprawdzonej wersji 2.5 ,chłopaki tu na forum mają.

Chodzi bez zarzutu z kablem 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poszukam 2,5 jutro i sprawdzę. Mam jeszcze od jednego z kkolegów stabilnego 1,4 to sprawdzę na nim.

A może ma ktoś dobrą wersję 2,5 żeby mi wysłać na maila?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się nie chce tak łączyć ze sterownikiem bo program się wiesza. Nie klikaj open chanel. Spróbuj tak: wybierz Connection Type - K-Line, w Special function będziesz miał aktywne dwa przyciski Instrument/Immobilizer (zegary) i Engine Control Unit (sterownik silnika). Jak klikniesz któraś funkcję wybierasz odpowiedni typ i powinieneś się połączyć. Czyli robisz wszystko tak samo tylko nie klikasz open chanel.

Edytowane przez lancer83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wiesza jak wybieram 1-motor i pokazuje że sterownik nie odpowiada. Przy połączeniu kombi w engine Control unit mogę wejść ale i tu i w instrument pokazuje 0 w odometer.

Edytowane przez Kajtek82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,4 commander nie nadaje się do czytania wsadów poniżej 2000roku. Musisz mieć farta aby to sczytać w starszych autach. Po 2000 się udaje pobrać pin i ustawić przebieg. Ogólnie program jest uzupełnieniem do innych urządzeń, które nie są wstanie ustawiać przebiegów, czytać pinu czy kaować wpisu crash w poduszkach. Małe zastosowanie tego dziadostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !Jestem świeżym posiadaczem interfejsu VAG K-CAN COMMANDER 3.6.Oczywiście ,aby poduczyć sie trochę obsługi sprawdzałem go na swoim drugim aucie (A3 2002 rok).Perwszą rzeczą jaka przyszło mi do głowy to sprawdzenie czy mam prawdziwy przebieg itp.Lecz napotkałem pewien problem z wyborem licznika w celu odczytania Eeprom.... .Po prostu niewiem który licznik (Change choice IPC) wybrać .Z rozwiniętej listy było ich tam może z 10 ...moja praca na tym etapie zakończyła się .Czy możecie napisać jak sprawdzić bądź po czym poznać jaki mam wybrać właściwy "swój"licznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat kabelka VAG dash CAN 5.17 ? Używa ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Perwszą rzeczą jaka przyszło mi do głowy to sprawdzenie czy mam prawdziwy przebieg itp.Lecz napotkałem pewien problem z wyborem licznika w celu odczytania Eeprom....

A co Ty chcwesz sprawdzać oryginalny przebieg w liczniku??

Przecież taki Ci pokarze jak na blacie.:rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co Ty chcwesz sprawdzać oryginalny przebieg w liczniku??

Przecież taki Ci pokarze jak na blacie.:rumieniec

 

No ok to niech pokaze jak na blacie :lol,ale tu chodzi o to jaki wybrać licznik ?Jak sprawdzic który mam wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności