Skocz do zawartości
lukasfenix

Oryginalna sportowa sprężyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio pękła mi sprężyna w tylnym zawieszeniu mojego sedana. Myślałem, że to nie problem dostać, ale na szrotach zawsze pokazywali mi inne niż mam. Sprawdziłem naklejkę w bagażniku i z kodów wyposażenia wyszło mi, że mam sportowe springi. 1/3 sprężyny od góry jest ciaśniej nawinięta od reszty i zwoje te otulone są gumowym oplotem. I teraz pytanie: jaki numer mają takie springi, dodam że w ETCE nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem naklejkę w bagażniku i z kodów wyposażenia wyszło mi, że mam sportowe springi.

Możesz podać ten kod? Bo jeszcze nie spotkałem B4-ki ze sportowym zawiasem w oryginale.

 

---------- Post added at 12:38 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

 

A najlepiej fotkę wlepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki co jestem poza domem i nie mam możliwości zrobienia tej fotki. Za ok 2 tyg uda mi się ją wkleić...

Ponawiam swoje pytanie: Czy ktokolwiek wie jaki numer ma taka sprężyna??

 

Jeżeli nie uda mi się znaleźć nowej, to czy mogę ją zespawać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Puki co jestem poza domem i nie mam możliwości zrobienia tej fotki. Za ok 2 tyg uda mi się ją wkleić...

Ponawiam swoje pytanie: Czy ktokolwiek wie jaki numer ma taka sprężyna??

 

Jeżeli nie uda mi się znaleźć nowej, to czy mogę ją zespawać??

spawac to sobie mozesz po imprezce ale nie zawieszenie kolego najprosciej bedzie jak kupisz dwie nowe bo pewnie niedlugo peknie ta druga wszystko kiedys sie konczy tylko nie probuj jej spawac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli nie uda mi się znaleźć nowej, to czy mogę ją zespawać??

 

Żartujesz, prawda :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadne spawanie, wybij sobie to z głowy! Masz założone sprężyny obniżające, na sprężynie musi być napisany kod tej sprężyny i po tym kodzie znajdziesz nową, ewentualnie policz krótkie zwoje i długie zwoje i dobierz sprężynę po tym, ale to nie daje 100% pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwole sobie zadać pytanie, odnośnie sprężyn w wersji GT.

U mnie z przodu są oznaczone 2xzielony i 2xróżowy ale etka nie podaje dokładnie modelu - także zakładam że to "normalne" sprężyny. Chciałbym założyć u siebie właśnie te z modeli GT, które są(?) obniżone o 20mm.

Wiecie może jakich szukać? Od kr, 9a, 2e z oznaczeniami jak w etce?

 

P.S. Gdyby ktoś mógłby mi odpowiedzieć również w tym temacie: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=10944 to będe wdzięczny... chyba działy pomyliłem z postem z tego tematu :dupablada. Thx.

Edytowane przez pawelfre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś zapodał do sklepu tuningowego lub do kogoś z neta i poprosił o dobranie sprężyn do twojego auta o 20 mm niższe od standardowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sprzezny od silnika 2e nie sa az tak obnizone jak w vrach. sam wiem po sobie.bo np u mnie to musiałem kupic opony o rozmiarach 205/45 inne nie wchodza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej sprężynie masz kolorowe oznaczenia-kropki, podaj je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności