Skocz do zawartości
max_4

Climatic problem z Chłodzeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ponieważ w moim Passacie z 2006r. jest zamontowana klimatyzacja w wersji "CLIMATIC" i nie zawsze chłodzi po obniżeniu stopni C. Jaka może być tego przyczyna ????

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak czynnika w ukladzie. Podjedz gdzies gdzie robia przeglady niech sprawdza. Moze Ci freonek gdzie uciekl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Klimatyzacja (dual)w moim passacie b6 2.0 fsi zamiast chłodzić bucha gorącym powietrzem.Próbowałam poczekać parę minut ale bez zmian .Kiedy podkręcam na 26st nadmuch jakby "przygasał".Czy ktoś może mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym freonem mam nadzieję Kolega żartuje?

 

A Kolego Max czy wywala Ci jakieś błędy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

 

Klimatyzacja (dual)w moim passacie b6 2.0 fsi zamiast chłodzić bucha gorącym powietrzem.Próbowałam poczekać parę minut ale bez zmian .Kiedy podkręcam na 26st nadmuch jakby "przygasał".Czy ktoś może mi pomóc?

Podłącz pod kompa i sprawdź błędy , jak jest czynnik i kompresor chodzi to pewnie klapy się zacięły od regulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopie stary temat.

 

Z gory uprzedze ze nie bardzo znam sie na samochodach wiec tlumaczcie wszystko jak totalnemu laikowi.

Ojciec kupil passata B6 2009r 2.0 CR ze skrzynia DSG jest zadowolony ze wszystkiego procz klimatyzacji.

Niestety nie mamy w pasku climatronic'a tylko climatic.

 

Po kupnie klima zostala odgrzybiona, nabita i zostal wymieniony filtr, stopien w jakim to jednak chlodzi jest mowiac kolokwialnie mizerny w starym B5 ( climatronic ) po wlaczeniu klimy za chwile robi sie lodowka, w nowym dmucha chlodnym ale nie zimnym powietrzem, ( przy ustawieniu na najnizsza temperature ), czasami ta temperatura jest jeszcze wyzsza, jakis czas temu zrobilismy 1600km w trasie podczas gdy slonce smolilo za oknem i w srodku byla umieralnia.

 

Oba wiatraki chodza, napiecie jest, co moze byc na rzeczy? Zadnych bledow na komputerze tez nie wywala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelna klima, zasyfiony filtr przeciwpyłkowy. A w ogóle to w b6 klima jest słabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z chłodzeniem w swoim Paszczaku.Po nabiciu klimy było chłodno ,ale nie zimno i dodatkowo 3 tygodnie i po czynniku.

Następne napełnienie już z kontrastem i co się okazało??? Chłodnica klimy rozszczelniła się i dlatego tak szybko pozbywałem się chłodzenia:P

Wymiana chłodnicy i zaworów załatwiła temat:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm rozumiem, w takim razie trzeba bedzie ta szczelnosc sprawdzic, ten komentarz, ze klima w b6 jest slabawa troche mnie zmartwil, no ale jakos trzeba bedzie sie z tym uporac, dziekuje za odpowiedzi, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm rozumiem, w takim razie trzeba bedzie ta szczelnosc sprawdzic, ten komentarz, ze klima w b6 jest slabawa troche mnie zmartwil, no ale jakos trzeba bedzie sie z tym uporac, dziekuje za odpowiedzi, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 

 

Powiem tak,komu zależy jechać w kurtce z włączoną klimą to jego sprawa.

 

Dla mnie jest w sam raz i nawet nie włączam minimalnej temperatury chłodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ja sam nie moge jezdzic w niskiej temperaturze, bo mam notoryczne problemy z zatokami, aczkolwiek to co teaz mamy, tak jak pisalem mozna porownac do przeciagu na korytarzu a nie klimatyzacji :) raz jeszcze dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności