Skocz do zawartości
kamol

Wymiana przedniego błotnika

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

a możesz podpowiedzieć jak ściągnąć listwę progową w B5 FL?

pytam ponieważ za tydzień czeka mnie również wymiana - malowanie błotnika.

po otwarciu drzwi na całej jej długości jest listwa maskująca (taka długa zaślepka) która zasłania wkręty. Reszta wkrętów nie jest osłonięta i wszystko widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po otwarciu drzwi na całej jej długości jest listwa maskująca (taka długa zaślepka) która zasłania wkręty. Reszta wkrętów nie jest osłonięta i wszystko widać.

 

Oki dzięki za informacje -dziś to sprawdzę.

Sam błotnik wiem jak zdjąć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy montując nowy (używany) oryginalny błotnik, trzeba go jeszcze specjalnie dopasowywać, czy po protsu wszystko powiino się samo ładnie spasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy montując nowy (używany) oryginalny błotnik, trzeba go jeszcze specjalnie dopasowywać, czy po protsu wszystko powiino się samo ładnie spasować?

 

Z oryginalnym-czyli z demontażu, lub nowym z ASO nie powinno być kłopotu, ale oczywiste jest że trzeba go dobrze ustawić, żeby nie było za dużych rónic w szczelinach przy drzwiach masce itp. Sprawa taka, pochytasz najpierw sobie każdą śrubę i zobaczysz jak leży, potem tylko podociągasz i sprawa zakończona.proste jak budowa cepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i błotnik wymieniony nie trzeba ściągać przedniego zderzaka wszystko fajnie schodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i błotnik wymieniony nie trzeba ściągać przedniego zderzaka wszystko fajnie schodzi .

 

Danyo1 - faktycznie udało ci sie wymienic błotnik bez ściagania zdrzaka w Pasku B5 po lifcie ?

 

Mógłbyś podać jakieś szczegóły - co po koleji odkręcałeś. Mnie w najbliższym czasie czeka taka sama operacja - z tym że będę dawał zamiennik. Te błotniki które są na aledrogo albo maja korozję w tym samym miejscu co mój albo kilogram szpachli na sobie (sam się na taki naciąłem). Mam wersję błotnika bez kierunkowskazu a więc trudniej dostępną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danyo1 - faktycznie udało ci sie wymienic błotnik bez ściagania zdrzaka w Pasku B5 po lifcie ?

 

Mógłbyś podać jakieś szczegóły - co po koleji odkręcałeś. Mnie w najbliższym czasie czeka taka sama operacja - z tym że będę dawał zamiennik. Te błotniki które są na aledrogo albo maja korozję w tym samym miejscu co mój albo kilogram szpachli na sobie (sam się na taki naciąłem). Mam wersję błotnika bez kierunkowskazu a więc trudniej dostępną.

 

po co się meczyc skoro zdjęcie zderzaka to max 15 min roboty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zrobić na polu jak jest pogoda popuszczasz otwierasz drzwi i ściągasz listwę maskującą plastik na progu pod listwą znajdują się wkręty od tego czarnego plastiku następnie odkręcasz wszystkie dostępne wkręty na osłonie nadkola i podnosisz samochód do góry ściągasz koło i resztę wkrętów odkręcasz i wyciągasz plastiki ze środka. otwierasz maskę i odkręcasz śruby trzymające błotnik z góry i jedna śruba jest widoczna jak otworzysz drzwi i 2 śruby na dole pod wcześniej zdjętym czarnym plastikiem. Błotnik jest już prawie na wierzchu pozostaje jeszcze śruba trzymająca się przy ślizgu zderzaka jak wsadzisz głowę i poświecisz odkręcasz ją i ciągniesz błotnik który zjeżdża ze ślizga i po robocie zakładasz nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Chciałbym Was zapytać czy miał ktoś z Was do czynienia z nowymi, lakierowanymi błotnikami z alledrogo? Np coś takiego... http://allegro.pl/vw-passat-b5-04-05-prawy-blotnik-srebrny-met-la7w-i4580428995.html

 

Potrzebuję kupić, wyjdzie taniej niż malowanie starego...

 

Wie ktoś...coś...?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno te nowe lakierowane mają kilo szpachli i wyglądają jak nowe teraz to już trudno trafić na dobrą oryginalną używkę zawsze coś jest podpicowane i ta cena 200 zł to jest zamiennik napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest zamiennik. Chodzi mi o to, że nie wiem jakiej jakości są te zamienniki jak z podanej aukcji. Wiadomo, że wolałbym ori , ale znaleźć taki do polifta bez migacza bez tej cholernej rdzy na rancie graniczy z cudem. A co do zamiennika jeśli jest dobrze spasowany, kolor ten sam i wytrzyma ze 4 lata to warto, no ale jeśli po roku miała by ruda wyłazić albo co gorsza blacha była by źle spasowana to ja dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki błotnik (co prawda inny sprzedający) ale jestem jescze przed jego montarzem. Na razie chroniczny brak czasu - choroba naszych czasów :). Co do jakości lakierowania z zewnątrz nie mam zastrzeżeń. Wewnętrzna strona błotnika wymaga jednak samodzielnego zabezpieczenia przed korozją (szczególnie okolice rantów) do "fabrycznie" jest tam napylona mgła podkładowa. Widać prześwitujący metal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strohs daj proszę znać jak już założysz błotnik jak z jego dopasowaniem. Ciekawi mnie też kolor... jest jakaś różnica w odcieniu czy nie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno ale dopiero 2 dni wcześniej wymieniłem błotnik. Odnośnie odcienia to dobrany był prawidłowo - w każdym razie ja różnicy nie widzę. Znacznie gorzej jeżeli chodzi o dokokładność wykonania tego błotnika - musiałem się sporo nameczyć by bo dopasowac a i tak efekt jest mocno dyskusyjny. Myślę że jak będę miał wymieniać drugi (a to mnie czeka) to raczej kupię orginał w ASO i dam do lakiernika. Do mojego paska czyli B5 FL bez kierunkowskazów w błotniku raczej nie dostanę dobrej używki. Jest to efekt gąbek wygłuszjących i plastikowych nadkoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy możecie sprawdzić z Etki nr katalogowy błotnika z kierunkowskazem lewy przód. Niestety czas na wymianę. B5 FL 2003r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to samo.. masz inne wcięcia na ierunkowskaz z przodu miedzy b5 a b5fl.

Biorąc zamiennik zwróć też uwagę czy jest z otwotem na kierunek boczny czy bez;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak z dopasowanie

Są różne opinie.... kumpel kupował do golfa V i mówił że wszystko ładnie pasowało, a znowu znajomy lakiernik opwiadał że miał do czynienia zamiennikami i napocili sie żeby zamienniki dobrze spasowac.

Ja nie miałem doświadczenia z takimi jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odcień zamiennika zapewne będzie się różnił mimo tego samego koloru

przy lakierowaniu nie ma to znaczenia, jedno i drugie zarówno można spier@#$% jak i zrobić porządnie, ale jeżeli bierzesz pod uwagę zamienniki pod kolor z lakierowaniem na odległość to raczej bym odpuścił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem kupić surowe, zabezpieczyć i pomalować pod kolor.

to jeden i drugi maluje się tak samo, chyba że liczysz na to że wyrwiesz igłę ori w kolorze, ale to trudna sprawa w FL'u - wiem bo przechodziłem przez to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie warto trochę posiedzieć przed kompem można znaleźć ori w moim przypadku się to udało ale potrzebowałem na to 2tyg kolor dopasowany i udało się troche kasy zaoszczędzić zamienniki nie pasują jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności