Skocz do zawartości
kamol

Wymiana przedniego błotnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak wymontowac blotnik z passata b5 fl? Jestem zielony nie chce niczego polamac. Czy trzeba demontowac prog jeslo tak jak to zrobic bo odkrecilem sroby i nie chce zejsc :\

 

Tak trzeba.:jasne

Przez całą listwę idzie maskownica wkrętów(wkładana na wcisk).Ściągasz ją - wykręcasz wkręty i listwa schodzi.(u mnie w kombi są dodatkowe zakończenia przy przednim i tylnym kole które w pierwszej kolejności się odkręca osobno -od spodu i strony koła) pozniej maskownice wkrętów całej listwy progowej.

Edytowane przez dariusz198012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem, ale co się okazało na końcu.. troche krzywo przy swiatlach :( takiej dużej różnicy nie widać ale bedzie mnie raziło :D Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez Xride Zobacz posta

Witam,

Czy moglby mi ktos wytlumaczyc jak wymontowac blotnik z passata b5 fl? Jestem zielony nie chce niczego polamac. Czy trzeba demontowac prog jeslo tak jak to zrobic bo odkrecilem sroby i nie chce zejsc :\

Tak trzeba.

Przez całą listwę idzie maskownica wkrętów(wkładana na wcisk).Ściągasz ją - wykręcasz wkręty i listwa schodzi.(u mnie w kombi są dodatkowe zakończenia przy przednim i tylnym kole które w pierwszej kolejności się odkręca osobno -od spodu i strony koła) pozniej maskownice wkrętów całej listwy progowej.

 

NIE nie trzeba, wymieniałem oba błotniki 2 dni temu i wystarczy odchylić kawałek progu (plastikowa osłona) tam są zaczepy w kształcie litery "H" na błotniku i jest dostęp do 2 śrub.

zaczepy rwą się podczas odciągania ale można je za grosze wymienić na nowe.

 

Zamontowałem, ale co się okazało na końcu.. troche krzywo przy swiatlach takiej dużej różnicy nie widać ale bedzie mnie raziło Dzięki za pomoc.

 

poluzuj śruby i popraw ile się da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE nie trzeba, wymieniałem oba błotniki 2 dni temu i wystarczy odchylić kawałek progu (plastikowa osłona) tam są zaczepy w kształcie litery "H" na błotniku i jest dostęp do 2 śrub.

zaczepy rwą się podczas odciągania ale można je za grosze wymienić na nowe.

 

 

 

poluzuj śruby i popraw ile się da...

Tak tez zrobie dzisiaj, bo jednak bedzie mnie to za mocno razilo :) a co do progow to ja odkrecilem tylko wkrety pod ta zaslepka po calej dlugosci progu i tej zaslepki nie trzeba bylo juz odginac.

 

Wysłane z mojego LENNY przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak odkręcić tę śrubę?

śruba błotnika kopiaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontujesz nadkole -> demontujesz gródz + gąbki wyciszające pionowe = masz dostęp do śruby :)

Gródz plastikowa na 1-2 śrubki już nie pamiętam :)http://static.nanodatex.com/media/d824c2e3ef9826b0134df2a71fd42c9b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobione, dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panewki.

 

Muszę zamontować zaślepkę-wygłuszenie bo się po latach zorientowałem, że jednak nie powinienem mieć otwartego widoku na błotnik od środka.

 

Ta część to nr9

 

dafota.2.gqu1440934857d.JPG.b%C5%82otnikFL.JPG

 

Jest jakaś opcja, żeby sięgnąć czymkolwiek i to zamontować bez demontażu błotnika? Wymontować samo nadkole i wsadzić tam łapy, przedłużki cokolwiek, da radę czy jednak trzeba ściągać bok ? Ktoś może przerabiał temat ?

 

 

Przy okazji czy ktoś wygłuszał sobie nadkola ? Jak tam będę grzebał to może by to uzbroił matami i pianką albo inną taśmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymienialem blotbik w moim 3b i dasz rade wsadzic jak wymontujesz nadkole ale trzeba sie troszke nameczyc

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio wymienialem blotnik w moim 3b i dasz rade wsadzic jak wymontujesz nadkole ale trzeba sie troszke nameczyc

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie :)

 

Jutro skończę montować PDC i za niedługo zabieram się za wygłuszanie nadkoli.

Maty i gąbki już czekają na montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności