Skocz do zawartości
MrWho

[B5 98] Centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :)

 

Dzisiaj mialem jakieś dziwne doświadczenie.... zdenerwowałem sie wrecz... mam pytanie czy moze wiecie co to jest albo moze sie z tym spotkalismy... no ale do rzeczy :

 

Od rana jeĽdziłem paskiem normalnie zamykałem i otwierałem drzwi kilka krotnie... ale ktoregos razu otworzyłem wsiadam przekrecam kluczyk w pozycję zapłonu ( bez uruchamiania silnika ) i qrde cos mi centralny jeczy w drzwiach tylnich od strony kierowcy... odpalilem i sobie pojechałem... potem wysiadłem pod garazem zamykać paska i drzwi mi sie nie zamykaja :| qrde mysle co jest troche po manipulowałem kilka razy centralnym ruszyłem i jakos sie zamkna... ( pomogło otworzenie i odrazu zamkniecie ) ... potem pojechałem do girl... i qrde tez miałem problemy z zamknieciem ale tylko tych jednych drzwi... poszedłem do niej i qrde sie zastanawiałem co moze być :/ wrociłem do cara kilka razy przekreciłem kluczyk w stacyjce i słyszałem ciagle ten dzwiek :/ mimo ze wszystkie drzwi były otwarte... to w tym tak burczało jak by chcial je otworzyć... tak jak by komp zgłupiał i myslal ze sa zamkniete ( pasek ma taka funkcje ze nawet jak sie zamkniemy od srodka i przekrecimy na zapłon to on otwiera wszystkie drzwi... ) troszke poruszałem wewnetrznym przyciskiem zamykania :/ kilka razy recznie wcisnełem ten "pypec" i wkońcu jak by pomogło... narazie 2x zamykałem i zamkna prawidłowo...

 

i teraz moze mi ktoś powiedzieć co do chu... mogło być ?? Komp sie zamotał ?? Co w takich przypadkach robić ?? Czy nie wiem np klemy zdjac z aku??? Czy co ? Czy to moze centralny zaczyna sie pier... warto zainwestować w kabel i zobaczyć czy nie ma jakis bledow centralnego ?? doradzcie cos :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty masz pneumatyczny centralny zamek? Tak jak bylo w paskach B3? Bo mi akie objawy zaczely sie ujawniac jak "sprezarka" do centralnego ktora jest w bagazniku sie "konczyla"... Moze po prostu kabl gdzies nie lacza? Cos czuje ze ciezko Ci bedzie dojsc co i jak..

Moze jakies kabel juz "niedomaga... Nie masz jakiegos znajomego elektryka zeby podskoczyc i zoabczyc? Moze on wie, ktory kabel zawinil, a Ty bedziesz go szukal tygodniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 centralny jest elektryczny.

I mógł popsuć się czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale czujnik czego ?? Już jak by działa OK... to jest tak że jak go otworzy... to jak by car myślał że on jest zamkniety i jak przekrecam kluczyk w stacyjce to on go probuje otworzyć... a jak chcem zamknać to car widzi że jest zamkniety i go po prostu nie domykał...

 

Jedruś - elektryczny bo szybko zamyka ( pneumatyk wolno?? ) warto zdejmowac tapicerke?? i patrzeć co i jak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie zagladal :) skoro sie naprawilo po co grzebac :D jak jeszcze raz bedziesz mial problem to wtedy bym sie dobral do tego. pneumatyk zamykal dosc wolno, ale z klasa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho napisał

Jedruś - elektryczny bo szybko zamyka ( pneumatyk wolno?? ) warto zdejmowac tapicerke?? i patrzeć co i jak ???

 

Zdjęcie tapicerki nic Ci nie pomoże bo wszystko jest obudowane.

 

MrWho napisał

No ale czujnik czego ?? Już jak by działa OK... to jest tak że jak go otworzy... to jak by car myślał że on jest zamkniety i jak przekrecam kluczyk w stacyjce to on go probuje otworzyć... a jak chcem zamknać to car widzi że jest zamkniety i go po prostu nie domykał...

 

Czujnik zamka - wysyła informacje czy drzwi są zamknięte czy otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bohdan - no ale u ciebie jak sie zjeb... to tak kaplica ?? Czy też tak działa raz ok raz nie ?? Dzisiaj zamykałem/otwierałem z 20x i za każdym razem ok... tak jak by sie naprawił :| co było przyczyna tego nie wie nikt :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to nie wiem bo przez pewien okres żona nim jezdila, jak to zobaczyłem to juz wogóle nie zamykał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i panowie dzisiaj tak siedziałem wsamochodzie :) I wcisłem przycisk ten w drzwiach do zamykania :) Qrde i sa jaja :D Bo zamyka mi wszystkie po czym otwiera tylnie te ktore szwankowały :| Z kluczyka zamyka wszystko elegancko... Czyżby jakies błędy w kompie?? Słyszałem że to w vw czeste i kabelkiem mozna sie podpiąc i te błedy wywalić naprawić itd?? Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic na ten temat nie wiem.

Myślę, że nie wywaliłem kasy na darmo, kupując nowy zamek :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące Zamka a raczej jego trybu pracy mianowicie

 

Jak zrobić aby z pilota otwierały się tylko drzwi kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie :) bo impuls daje ogólny znak otwarcia do centralki ktora jest chyba pod fotelem kierowcy... a on rozsyła to do zamków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie jestem pewien czy się nie da , bo ostatnio oglądałem B6 któr akurat tak miało tzn

z pilota drzwi kierowcy, a reszta za pomocą kluczyka w zamku, lub z panelu w drzwiach kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gulson

mam taki sam problem jak MrWho

byłbym zoobowiązany gdyby ktoś napisał jak ten problem rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

mozna kompem zmienic zamykanie w ten spoosb ze:

 

zamyka wsie na raz

zamyka wsie na 2 razy ze jakos najpierw kierowcy a pzoniej reszta

 

czy sie da inaczej to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak patrzylem ostatnio przy M. Komfortu to zobaczylem trzy zlaczki miedziane ktore lacza czerwono-czarne szare i niebieskie (chyba niebieskie ) przewody ktore jak wziolem do reki i szarpnolem to wysypal sie z otuliny zielony pylek i tyle widzialem zlaczke . Wilgoc daje o sobie znac, niewiem czy to wam pomoze ale ja je wszystkie wymienilem i jest git. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gulson poszukaj tematu ostatniego.. jakis czas temu pisałem co u mnie było z tylnimi drzwiami i sa tam fotki jak to u mnie wyglada .. tragedia miałem popekane wiazki.. ale jeszcze jest coś nie tak ( mozeliwe ze wilgoć w słupku... ) bo czesto jest tak ze jak otwieram to mi sie te drzwi 2x otwieraja.. słychać 2x zamek.. tak sie dzieje raz na jakieś 50x :) wiec cos jeszcze jest nie tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności