Skocz do zawartości
edward.iskra

problem z uruchomieniem zimnego silnika 1.8T AWT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdzie jest czujnik g42 w pasku 1.8t awt2001 vag ciagle go wywala i niema ssania jak zimny

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dam sobie ręki uciąć, ale w AWT nie ma osobnego czujnika temperatury zasysanego powietrza... jest za to przepływka (G70) i to ona m.in. podaje temperaturę powietrza zasysanego... Ale mogę się mylić. Może spróbuj kolegów z Etką podpytać w tym temacie, pokażą lokalizację na schemacie.

 

---------- Post added at 12:08 ---------- Previous post was at 12:05 ----------

 

oszukałem, jest G42, znajduje się w kolektorze ssącym, za przepustnicą:

http://www.urs4faq.info/intake-air-temperature-sensor-iat-g42-location-function-and-testing/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten za przepustnica podmieniłem i to samo podobno jest razem z przeplywka i co ma wplyw w na ssanie?

Edytowane przez edward.iskra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej. tego co kojarzę,to czujnik masy powietrza i czyjnik temperatury zasysanego powietrza jest zespolony(jako przepływomierz)

Należy przy doborze zwrócić uwagę,gdyż do lipca 2001 wkładali inne modele przepływomierza w AWT.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na vagu w gr 4 pokazuje 140 st i tak zrobiłem mały test odpinając kolejno czujniki temp powietrza kolo przepustnicy i przeplywki i dalej miałem w okienku te same wartości co jest grane przeplywki innej na razie nie mam inne fora to lakoniczne odp. i co odpowiada za ssanie ktorego nie mam i kręcę na zimnym 3 razy dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edward.iskra, pytanie nr 1.: czy masz LPG?

 

za ssanie odpowiada czujnik temperatury cieczy i przepływomierz. Czujnik temperatury powietrza nie ma nic do powiedzenia, bo równie dobrze można mieć rozgrzany samochód i jeździć przy temperaturach rzędu -25 stopni.

 

Blok 004 to kolejno:

 

RPM| Voltage | Cooling temperature | Intake air temperature

 

 

^ które z tych pokazuje 140 st.C ? Jeśli cooling, to czujnik temperatury cieczy w bloku silnika, jeśli Intake Air Temp, to czujnik, który pokazałem Ci wyżej. Podmieniałeś na nowe, czy używane? Czy działały w samochodzie, z którego podmieniałeś poprawnie? czy po odpięciu czujnika w samochodzie dawcy efekt był taki, jak u Ciebie ? (tzn. pojawiało się 140 st.C w bloku pomiarowym?).

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem na zimnym jest to 4 okienko intake air temp 143 st odpinałem kilka czujników i to samo tylko jeszcze cieczy nie a gaz mam sekw stag 4 ale na benzynie było i jest to samo nie mam jeszcze przeplywki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edward.iskra, zobacz ten temat:

 

1.8 T trzęsie i nierównomiernie pracuje na benzynie na ssaniu w pierwszej fazie.

 

odpowiedź jest jedna: problem ze ssaniem to instalacja LPG -> ulatniający się gaz w cylindrze + "oszukiwanie" przez instalację czujników samochodu. KAŻDA INSTALACJA LPG Z CZASEM TAK MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo się z tym zgodzę przed LPG było to samo rano zapalił i zgasł brak podwyższonych obrotów na zimnym inst ma 2 mies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to po kolei: jaki błąd zgłasza komputer, bo napisałeś:

Witam gdzie jest czujnik g42 w pasku 1.8t awt2001 vag ciagle go wywala i niema ssania jak zimny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wali zawsze g42 jak skasuje zaraz powróci [ dodam przebieg nieznany czasem puści dymek ale to już inna bajka]ciekawi mnie jeszcze dlaczego po odpięciu kolejno[ przeplywka, czujnik kolo przepustnicy [według znalezionych inf to jest g42 wstawiłem nowy] a w okienku intake było zawsze to samo czyli 143st [ przed kasowałem] oczywiście vag pokazał zaraz przerwę lub zwarcie skąd taka inf skoro czujnik wisi czyż wtedy nie powinno być wskazania 0st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście vag pokazał zaraz przerwę lub zwarcie skąd taka inf skoro czujnik wisi czyż wtedy nie powinno być wskazania 0st

Zwróciłbym uwagę na to "zwarcie" które pokazał VAG.

No i dalej nie podałeś kodu błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz jak odpiąłem czujnik temperatury płynu (z tyłu silnika przy grodzi,zielony) to też nie miał ssania jak go podpiłem to ssanie wróciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wali zawsze g42 jak skasuje zaraz powróci [ dodam przebieg nieznany czasem puści dymek ale to już inna bajka]ciekawi mnie jeszcze dlaczego po odpięciu kolejno[ przeplywka, czujnik kolo przepustnicy [według znalezionych inf to jest g42 wstawiłem nowy] a w okienku intake było zawsze to samo czyli 143st [ przed kasowałem] oczywiście vag pokazał zaraz przerwę lub zwarcie skąd taka inf skoro czujnik wisi czyż wtedy nie powinno być wskazania 0st

 

stawiam cały czas na LPG, bo nie jedna robi tak, że sieje na szynie OBD taki szum, że sterownik nie jest w stanie własnych czujników słyszeć...

 

---------- Post added at 10:50 ---------- Previous post was at 10:49 ----------

 

ale może jak słusznie koledzy radzą - warto przyjrzeć się też czujnikowi temperatury cieczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz daje 16496 czujnik zasysanego powietrza G42 za niski sygnał P0112-3500 [wskazania temp cieczy są ok nz zimnym i cieplym czytam vag comem]

Edytowane przez edward.iskra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazania wskazaniami, ale może do komputera podaje błędne wartości!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten czujnik cieczy to jest 4 pinowy jak w tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz daje 16496 czujnik zasysanego powietrza G42 za niski sygnał P0112-3500 [wskazania temp cieczy są ok nz zimnym i cieplym czytam vag comem]

 

==================================================

16496/P0112 - Intake Air Temperature (IAT) Sensor 1 Circuit (G42): Low Input

 

Possible Symptoms

unknown [nawet wiki nie wskazuje powiązania pomiędzy tym czujnikiem, a brakiem ssania]

 

Possible Causes

Grounded circuit in harness

Improper harness connection

G42 faulty

Control Module faulty

 

Possible Solutions

Check wiring and connections

Check / Replace G42

Check / Replace Controle Module

=================================================

 

okablowanie? wtyczka? czujnik po raz 2 walnięty? (nie chcę po raz 3 wskazywać palcem instalacji LPG podłączonej do magistrali OBD :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zerknij przy okazji jakiego koloru masz, bo może być czarny, zielony i chyba niebieski, ale nie wiem jaki był montowany w AWT. Ja swój czujnik również VAG-iem sprawdziłem i pokazuje dobre wartości, ale nie wiem czy on nie podaje jedej wartości na wskaźnik a drugiej do kompa. Jeśli się mylę proszę o poprawkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie wiem czy on nie podaje jedej wartości na wskaźnik a drugiej do kompa. Jeśli się mylę proszę o poprawkę...

__________________

Dokładnie tak jest, ten czujnik ma 2 obwody. Jeden do kompa i jeden do licznika. To ze wskaźnik pokazuje poprawnie wcale nie znaczy ze sterownik silnika dostaje poprawne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności