Skocz do zawartości
wicekpl

Blokujące sie koło-ręczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Hamulec ręczny na jednym kole nie odpuszcza-podczas jazdy zauważyłem dym,po zatrzymaniu okazało się ze koło tak się nagrzało ze aż kołpak zrobił się miękki:-/odpuścił po ochłodzeniu i po naszych "równych"drogach.Teraz tymczasowo linka od ręcznego na wszelki wypadek jest odłączona-dlaczego się blokuje?jak to naprawić?(hamulce tarczowe)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regeneracja zacisku cię czeka :) lub nowy zacisk, linka od ręcznego cała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ta dźwignia co podpięta jest linka od ręcznego odbija do końca, ja przerabiałem podobny problem wczoraj i po zaciągnięciu ręcznego nie odbijało do końca i nie szło tarczą zakręcić tylko, nie wiem czy tą dźwignię możesz wybić z gniazda i przesmarować ją w środku, ja jej nie wyjmowałem bo się bałem, że będzie problem z poskładaniem tego, ale odciągnąłem tą osłonę gumową i popsikałem WD40.

Sprawdź też czy nie masz linki za mocno naciągniętej przez co ta dźwignia nie odbija do końca tak jak było u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady-na razie temat można zamknąć-dopiero 15stego znajdę czas i wtedy użyje waszych podpowiedzi:-)po tym terminie opisze co i jak:-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jak się ma sprawa bez używania ręcznego, u mnie linki dwie ręcznego do wymiany i sie blokują w pancerzu. i miałem to samo co ty, aż tarcze z klockami musialem wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz tymczasowo linka od ręcznego na wszelki wypadek jest odłączona-dlaczego się blokuje?

U mnie też się blokowało mimo zluzowanych linek ręcznego. W sumie nie doszedłem z jakiego powodu, ale ta sytuacja doprowadziła do wycieku płynu hamulcowego na trasie, i trza było kombinować ;) Dlatego zregenerowałem zaciski, i teraz wszystko łącznie z ręcznym działa aż miło :)monter podał Ci linka do how-to zrobionego przy tej okazji ;)

nie wiem czy tą dźwignię możesz wybić z gniazda i przesmarować ją w środku

Tą dźwigienkę da się wyjąć dopiero po rozebraniu zacisku. W opisie z linka powyżej wszystko jest :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest jeszcze taki sposób na szybko , jeśli dźwignia nie stoi na mur,trzeba wsadzić pomiędzy dźwignie a uchwyt pancerza dociety kawałek sprężyny od linki ręcznego od seicento , temat przerobiony sprawdzony i działa :devil dźwignia wraca idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności