Skocz do zawartości
Gość diger

zapaliłe mi sie kontrolka EPC

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, Borę się do sprawdzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie ma powyżej takiego przypadku więc opisuje.

 

Kilka dni temu w trakcie jazdy w korku, naglę silnik zgasł. Po ponownym odpaleniu na zegarach pojawiło się EPC (tzn nie zgasła). Wkręciłem go na obroty tak do 5000 obr/min i tak jakby wolniej spadał z obrotów, natomiast wskazówka obrotomierza zatrzymuje się równo na 1100 obr/min.

Zaparkowałem, wyłączyłem silnik, auto chwile postało temperatura opadała lekko, odpaliłem i po chwili znów pojawiło się EPC tym razem w trakcie jazdy więc tylko delikatnie szarpnęło samochodem.

 

Podpiąłem komputer i oprócz starych błędów z którymi nie mogę sobie poradzić (ale się już do nich przyzwyczaiłem :) ), czyli:

 

17536 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult)

P1128 - 35-00 - System too Lean

17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add)

P1136 - 35-00 - System too Lean

 

pojawiły się dwa nowe:

 

16706 - Engine Speed Sensor (G28)

P0322 - 35-10 - No Signal - Intermittent

16396 - Bank 1: Camshaft A (Intake)

P0012 - 35-10 - Advance Setpoint not Reached (Over-Retarded) - Intermittent

 

trochę poczytałem po forum i w innych miejscach. Wszystko fajnie ale u mnie EPC zaświeca się TYLKO jak silnik się zagrzeje (dłuższy czas ma na wskaźniku temp 90 st.). Po wyłączeniu silnika i ostygnięciu wszystko działa normalnie, do momentu zagrzania.

 

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam do wymiany czujnik walu bo mi sie pali epc i raz mi zgasl i nie moglem odpalic i po 10 min odpalil na kompie pokazalo czujnik walu czekam na wymiane w piatek jak co to napisze 3c41efad50bb3c12med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich pisalem o czujniku walu bo mi auto gaslo wymienilem i wszystko ok:bry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich pisalem o czujniku walu bo mi auto gaslo wymienilem i wszystko ok:bry

 

Witam,

No właśnie mam podobne problemy, a awaria czujnika wału wyjdzie w błędach na kompie ?

Muszę to sprawdzić.

 

A tak na marginesie, wreszcie ktoś kto opisał problem, a jak rozwiązał to się tym pochwalił i napisał co pomogło. To nie częste na forach. Dzięki dudus221

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 5 latach zapaliło się epc i było to związane z czujnikiem g 28 auto długo kreciło żeby załapać. Wymiana na uzywkę i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pojazdem. Wczoraj mi na autostradzie zgasł. Świeci się ta kontrolka EPC. Przy uruchomieniu rozrusznik kręci i nie może rozkręcić silnika za pierwszym podejściem. Szarpie podczas jazdy. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności