Skocz do zawartości
luccass

1.9 TDI BXE 2007 - wycie buczenie przy zmianie biegów / pytanie o rozrząd?

Rekomendowane odpowiedzi

Olej napewno odpada, zresztą stan oleju możesz sprawdzić sam.Może jeżeli to jest rezonans blachy\tłumika to z czasem jak dochodzą luzy, może się przenosić tez przy innych obrotach. Turbiny bym chyba w to nie mieszał, ewidentnie słychać to przynajmniej u mnie z tyłu (chyba że się przenosi). Zależy jaki masz przebieg, najlepiej jakbyś wjechał na kanał i obserwował, a druga osoba regulowała by obroty silnika.

Edytowane przez stiepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem auto miało 188 tyś przebiegu, sowę miałem tylko z 2 na 3 i to nie zawsze, teraz po 15 tyś jest jakby bardziej słyszalna, nawet przy zdjęciu nogi z gazu, z tym ze na zimnym silniku nie występuje dopiero jak się nagrzeje i to po dłuższej jeździe, im dłużej jadę tym ciut głośniej. cholera wie co to,

jak coś odpadnie to będe wiedział hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam z 2 biegu na 3 i czasem z 3 na 4 ale nie jest to kwestia samych obrotów ponieważ, na luzie efekt nie występuje - ciekawe czy to nie jest cos ze sprzęgłem ponieważ efekt w sumie występuje przy wysprzęglaniu. Poczekamy aż komuś to zdechnie do końca i bedzie wiadomo, z drugiej strony jak ci sowa jeszcze żyje przy przebiegu 190tys. to nie jest źle:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sowa słyszalna jest u mnie tylko w tradzieki z kcie jazdy. Na postojue słychac jakies dzieki z okolic silnika. W trakcie jazdy słychac sowe tylko przy zamknietych oknach. wszystko zalezy od tego jak jeżdze na nierozgrzanym silniku. jezeli jeżdze delikatnie sowa jest mniej słyszalna w innym przypadku jest głośniej. U mnie pojawia sie sowa juz przy wszystkich biegach nawet z 1 na 2 czy 4 na 5, przy puszczaniu gazu równiez jest słyszalna. Jeżeli ktos ma możliwość wrowadzić samochód na kanał, podnieść samochód i sprawdzić jak dzwiek rozprowadza sie pod samochodem przy zmianie biegów, to wydaje mi sie ze problem bedzie zlokalizowany. ale czy ktos ma takiego mechanika ktory bedzie na tyle odważny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ona żyje przyjuż 206 tyś ;) 2007 rok :) trochę ma przekulane ale przynajmniej oryginał:) bo serwisowane w ASO.

myśle ze to turbina daje dzwięk na koniec wydechu,

na pewno nie rezonans.

na moje są 2 powody turbo albo wydech, wydech w środku a nie zadna blaszka...

uważam ze bez sensu wymienić turbo jak auto ciągnie, tym bardziej komplet tłumików a najlepiej z DPF :)

Edytowane przez luccass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie sowa tylko jakby ktos dmuchal w pusta butelke i zobaczcie post dziwny dzwiek po odjeciu nogi z gazu jakznacie odpowiedz moze cos z wydechem ktos mowi turbo uderza w wydech dajcie znac jak wiecie co to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest dzwięk od turbo który niesie się po tłumiku,

mam 207 tyś przelotu, oleju nie bierze nie dymi nadmiernie i przyśpiesza więc mam nalane.

Edytowane przez luccass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na początku myslalem ze to dwumasa... ale po paru miesiacach uzytkowania mysle ze to turbina i tlumik współdziałaja w tym dziwnym dzwieku... moim zdaniem nie ma sie czym przejmowac. ja co prawda mam 170 tkm ale koledzy maja po 200 i wiecej. nie sądzę aby to wplywalo na zywotnosc silnika , raczej wydaje mi sie, ze to niedopatrzenie ze strony vw przy konstruowaniu wydechu... skupili sie na 2.0 tdi a sprawdzoną jednostke zwyczajnie olali heheh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na blacie juz ponad 223.000 km i sowa jest choć wydaje mi się że w minusowych temperaturach mniej słyszalna.

nic nie robie żeby dość do tego co to tak wyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla potomnych :)230 tys na osi i sowa żyje:)

nic się nie zmienia i nic nie psuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedawno kupilem passata z 2006 z BXE no i jak sie okazalo byl to zakup z calym dobrobytem inwentarza ( jest i sowa i kukulka ) tylko czekam az sie biale myszki pojawia... :)

 

Strasznie to irytujace jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem kilka filmikow na YT w pewien sposob obrazujace ten dziwny dzwiek:

 

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=ZYjgG88FNfM[/ame]

 

Znam podobny dzwiek ze srodka auta - z tego co zrozumialem to te auta na filmach wydaja ten dzwiek po wyrzuceniu katalizatora.

 

Wiec byc moze to katalizator wytlumial ten dzwiek i skoro cos jest z nim nie tak to ten dzwiek sie wydostaje dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkonstantyn

Zacisnąć zęby, zatkać uszy i będzie dobrze... :/ tylko oczu nie zakrywać bo inaczej trafi się tu ->http://polibkama.com ( wypadki mniej lub bardziej straszne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie słychac tak jak w borze ale słysze to dość wyraźnie i zaczyna to drażnić. na zimnym nic na ciepłym wyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mój pasek 2.0tdi sport 2006 angol.ja mam podobne objawy tyle,że sowa huczy(wierci mi dziurę w głowie)w okolicach 80/110km/h.niby nie głośno ale wkurzająco.i TYLKO I WYŁĄCZNIE kiedy REDUKUJE z 6 na 5 bieg.poszperałem troszku i na 70% stawiam na łożysko oporowe.rozrząd odpada bo niedawno zmieniałem.turbina inaczej świszczy,co mi jeszcze przychodzi na myśl to któreś łożysk w kołach,lecz nie mam jak się wsłuchac...chyba że pojadę na rowerze za paskiem 80km/h haha.tak,czy inaczej dołączam do klubu:)

 

---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

 

ta bora to prawdziwy czołg:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy ktoś z was tą sowę zlokalizował?

u mnie sie dzieje tak że przy zmianie biegów wyje ale i przy gwałtownym zdjęciu nogi z gazu.

macie jakieś pomysły ? żeby ubić puchacza?

tłumiki? turbo ? gdzies ten gwizd się generuje, u mnie najbardziej słychac z tyłu.

nawe musze przyznać ze to podobnie brzmi jak w borze ale nie tak intensywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest sowa.Przebieg ok 250tyś.Sprzęgło wymieniane w tym roku.Turbina w roku ubiegłym.Dwumas też ok.Serwis mówi że to cecha a nie wada.Trochę mnie to wk.....wia ale przestałem już na to zwracać uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje ucho to chyba coś z tłumikami, ale nie wiem czy całość wymienię żeby się przekonać. faktem jest ze dziwny to dzwięk i wku.. ale z drugiej strony jak mam wydać siano i to bedzie to też się wku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Ktoś już zlokalizował konkretnie tą sowę?? Pytam bo mam to samo i mnie to troszkę wku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalku

Podpinam się pod post kolegi wyżej. Udało się komuś coś zrobić z tą sową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności