Skocz do zawartości
luccass

1.9 TDI BXE 2007 - wycie buczenie przy zmianie biegów / pytanie o rozrząd?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam passata 2007r. BXE z skrzynią JCX 5 biegową.

zastanawia mnie trochę dziwny dzwięk dochodzący jakby z tłumików z tyłu auta ale równie dobrze moze być dołem przenoszony.

PRzy przyspieszaniu 1 na 2 jest cisza ale z 2 na 3 bieg przy naciśnięciu sprzegła i zmianie biegu pojawia sie takei dość śmiesznie brzmiące 1 sekundowe łuuu łuu przy zmianie z 3 na 4 też ale już z 4 na 5 raczej nie,

różnie to się nasila, czasami w ogóle nie słyszalne.

wcześniej na to tak nie zwracałem uwagi ale wczoraj miałem okazję jechac z tyłu jako pasażer i było to chyba bardziej słyszalne.

Jakby zająknięcie turbiny, dziwne łuuuu :)

miał ktoś coś takiego?

co to może być?

 

moje drugie pytanie przy okazji.

wg książki miałem zmieniany pasek rozrzadu przy 145 tyś mam teraz 193 tyś. czy zmieniać już cay rozrząd na nowy łacznie z pompą? wg serwisu niby przy 250 tyś.

Jak zmieniać to jakich cześci używać? czy contitech jako pasek a reszta na SKF jest ok? mam jeszcze na uwadze pompę HEPU i ewentualnie klamoty INA. co lepiej wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do pytania. Mam ten sam objaw w dwóch samochodach - golfie z bxe oraz passacie 3c 1.8 TSI rocznik 2010. NIestety przy wizytach w serwisie jest to nie do wykrycia, mechanicy rozkładają ręce tłumacząc, że to pewnie turbina. Ja mam podejrzenia co do koła dwumasowego, bo dźwięk powstaje przy wysprzęglaniu - zobacz, cos się stanie, jeżeli przy ok. 2500 obrotów wciśniesz sprzęgło, nie puszczając gazu, tak jak przy szybkiej zmianie biegu. Może w kupie będzie raźniej coś wymyślić?

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje to nie dwumasa,

moze jakieś łożysko związane ze sprzęgłem?

kombinowałem jak się da,

czasami to jest ciut głośniejsze, czasami wcale.

i wczoraj wyłapałem ze to się na tył niesie,

brzmi jak zdechła turbina :)

z tym ze co ciekawe, jadąc z otwartą szybą gdzieś ten dźwięk się gubi czyli na zewnętrznej raczej nie słyszalny, niesie się po tunelu.

dziwne to ale widze że sam nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam paska TDI 2.0 i co rano, jak samochód jest zimny po całej nocy, przy zmianie biegów słyszę charakterystyczne "łuuuuuu" przy wciskaniu sprzęgła - normalnie jakbym miał sowę w okolicy pedału sprzęgła:zeco. Jak silnik się rozgrzeje, "sowa" odlatuje i wraca ponownie rano :512::) Czy wiecie, co to może być :blink? Samochód zachowuje się cały czas poprawnie, tzn. biegi wchodzą lekko, nie szarpie silnikiem, jazda jest płynna. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to byc poczatek zacierania sie lozyska oporowego

czy slychac to tylko po wcisnieciu pedalu

 

---------- Post added at 19:48 ---------- Previous post was at 19:46 ----------

 

czy dzwiek cichnie po wcisnieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to słychać tylko w momencie wciskania sprzegła, nie zawsze i nie jest to jakoś wielce słyszalne, ale jaby jednak dźwięk związany z samą zmianą biegów.

przy redukcjach raczej nie. .. generlanie nie zależy to od temperatury pracy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to słyszę tylko jak wciskam pedał sprzęgła. Tak do 15 min, później ten dźwięk zanika. Stawiałbym na docisk lub łożysko oporowe, ale przecież jeśli któryś element byłby zużyty, to byłoby go słychać cały czas :zeco, a nie tylko na zimnym silniku!!! Mam rację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zimnym silniku to samu wycie przy zmianie biegów. Dwumasę wykluczam bo jakieś 10kkm temu wymieniłem cały komplet razem z dociskiem na Sachsa. Dziwna sprawa. Może to turbina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo mi się wydaje że ten świst czy jak to nazwać słychać bardziej z tyłu i raczej przy zmianie na prostym a pod górę lub przy obciążeniu jak by się nie pojawiało. W piątek jechałem kilka set kilometrów i podobny dźwięk pojawiał się na sekundę w momencie gdy odpuszczałem gaz i samochód już nie ciągnął a jeszcze nie hamował silnikiem raz było to bardziej słyszalne a raz prawie wcale ale też część drogi w ogóle się nie pojawiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też to bardziej słyszę z tyłu,

jedno jest pewne sam nie jestem heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę nas tu jest. Rozumiem, że serwisanci są bezradni i nie mogą odtworzyć dźwięku?

 

Dziwne jest dla mnie to, że objaw mam zarówno w dieslu 1.9 jak i benzynie 1.8. Czy pakują do tych silników te same sprzęgła?

 

Spróbuję skołować mikrofon i ponagrywać w różnych miejscach, może uda się zidentyfikować, z którego miejsca to pochodzi.

 

Raczej wykluczam turbinę, bo ta się w benzynie załącza w okolicach 2.500 obrotów. A 'sowa' jest też w niższym zakresie.

 

K.

 

---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:14 ----------

 

Aha, jeszcze jedno: wycie brzmi troszkę tak, jakby coś bezwładnością swoją wyhamowywało z wyższych obrotów. Faktycznie sowa...

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji mam pytanko, jak to jest z rozrządem w BXE?

wg ASO - 150 tyś pasek, 300 tyś całość?

w polskim ASOniby przy 250 tyś całość.

mam na blacie 193 tyś. pasek zmieniony był przy 150 tyś.

chce zmienić komplet + pompa wody,

myśle o zestawie na SKF + contitech + pompa HEPU.

jakie Wy macie w tym temacie doświadczenia.

o rozrządzie na forum jest sporo, ale teorii też nie mało.

a trochę mnie zastanawia na jakiej podstawie serwis wydłużył interwały z 120 tyś.

i co to za w ogóle pomysł zmieniać tylko pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to poprostu jakaś pierdoła, a my się przejmujemy:fajny. Turbina odpada - słyszę to też przy 1000 - 1200 obr, a ona przecież wtedy nie działa. Mysłałem, że to sprzęgło lub docisk, ale dziś rano na rozgrzanym silniku i wyłączonej kontroli trakcji ruszyłem z piskiem opon. Więc wszystko wydaje sie być ok. Co więc generuje ten dźwięk? Łożysko oporowe? Kolejny, nikomu nie potrzebny prezent od koncernu...:wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pietia-gce

Heh u was to sowa a u mnie moja znajoma określiła to jako wycie karetki gdzieś w oddali ;] też bym wykluczył turbinę to słychać nawet przy 1500 obrotach ;] w moim BKC 105 PD szczególnie słychać ten dziwny odgłos na zimnym silniku z rana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Proszę! Nie jestem sam :glaszcze. Kolejna 'sowa' na zimnym silniku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe normalnie serial Kapitan Sowa,

u mnie to czasami bardzo słabo słychać,

mam na to rozwiązanie, radio głośniej, nic wtedy nie słyszę.:kciuki:kciuki:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podpinam się pod temat, bo mam to samo w 1,9 TDI BKC. Świst przy zmianie biegów. Jeden z serwisantów powiedział, że może to być dzwięk rozpędzonej turbiny podczas zmiany biegów.

Szkoda, że brakuje odpowiedzi w tym temacie:)

 

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

mam passata 2007r. BXE z skrzynią JCX 5 biegową.

zastanawia mnie trochę dziwny dzwięk dochodzący jakby z tłumików z tyłu auta ale równie dobrze moze być dołem przenoszony.

PRzy przyspieszaniu 1 na 2 jest cisza ale z 2 na 3 bieg przy naciśnięciu sprzegła i zmianie biegu pojawia sie takei dość śmiesznie brzmiące 1 sekundowe łuuu łuu przy zmianie z 3 na 4 też ale już z 4 na 5 raczej nie,

różnie to się nasila, czasami w ogóle nie słyszalne.

wcześniej na to tak nie zwracałem uwagi ale wczoraj miałem okazję jechac z tyłu jako pasażer i było to chyba bardziej słyszalne.

Jakby zająknięcie turbiny, dziwne łuuuu :)

miał ktoś coś takiego?

co to może być?

 

moje drugie pytanie przy okazji.

wg książki miałem zmieniany pasek rozrzadu przy 145 tyś mam teraz 193 tyś. czy zmieniać już cay rozrząd na nowy łacznie z pompą? wg serwisu niby przy 250 tyś.

Jak zmieniać to jakich cześci używać? czy contitech jako pasek a reszta na SKF jest ok? mam jeszcze na uwadze pompę HEPU i ewentualnie klamoty INA. co lepiej wybrać?

rozrzad jeszcze pochula zostaw go :) podobno paski od ktoregos tam rocznika maja wzmacniane paski rozrzadu i wydluzony czas od wymiany do wymiany :) co do buczenia lozysko oporowe do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym linku mowa jest o tłumiku, własnie tak mi się wydaje jadąc z tyłu jako pasażer ze to dźwięk z tej cześci auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności