Skocz do zawartości
luccass

1.9 TDI BXE 2007 - wycie buczenie przy zmianie biegów / pytanie o rozrząd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w klubie.

Mam paska B7 DSG-7 od 9 miechów i sowę również.

Gdy automat zmienia z 2 na 3 i z 3 na 4 potem znika.

Jak jest zminy słychać bardziej natomiast jak się rozgrzeje duzo mniej.

Na jałowym nie ma żadnego wycia. I na moje oko (wrażenie) to coś musi wyć w skrzyni biegów - może jak koledzy podpowiadają któreś łożysko.

Ale żeby w działo sie to w nowym samochodzie po 13 tys. km????

 

Moim zdaniem powinieneś pojechać do serwisu na sprawdzenie DSG. Możliwe, że to błachostka, którą trzeba sprawdzić bądź usunąć. Polecam VW Chylińscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w klubie.

Mam paska B7 DSG-7 od 9 miechów i sowę również.

Gdy automat zmienia z 2 na 3 i z 3 na 4 potem znika.

[...]

 

A zauważyłeś może czy masz to od samego początku po zakupie, czy może sowa pojawiła się np. po dwóch miesiącach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to wątek dotyczy sowy czy buczenia bo dla mnie to dwie różne rzeczy.

 

Sowa na 100% żyje w układzie wydechowym a buczenie to buczenie np jak łożysko się rozp......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że i u mnie niedawno się sowa pojawiła. Tj. na pewno słychać ja z tyłu i na pewno i tylko i wyłącznie jak gwałtownie puszczę gaz (tj. podczas szybszego przyspieszania na 1, 2, 3 biegu jak puszczę gaz gwałtownie to słyszę jednorazowy dźwięk sowy z wydechu). Wydaje mi się też że gdy auto jest zimne to tego nie ma, chociaż chyba też nie zawsze jest jak auto jest ciepłe. Po prostu czasem mam okazję to usłyszeć, ale jak usłyszę to jest to powtarzalne (nawet żona usłyszała jak zapytałem co to za ptak jedzie z nami w bagażniku;) ). To jak to w końcu jest, turbo coś przepuszcza stąd dźwięk w wydechu czy to wydech? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak to w końcu jest, turbo coś przepuszcza stąd dźwięk w wydechu czy to wydech?

 

Ja trzymam się dalej mojej wersji,że sowa żyje w układzie wydechowym. Muszą się tam robić gdzieś zawirowania powietrza i dlatego takie dzwieki powstają ( może gdzieś coś się wypaliło).

 

Ale sowa zazwyczaj ujawniała się przy mocniejszym deptaniuw cieplejsze dni.

Jak zimno to u mnie śpi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj w klubie, ja sprawdziłem szczelność wydechu, szczelność rur intercoolera i dalej zawywa sową. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To objaw wracającego powietrza z turbiny. Należy dać to przeczyszczenia łopatek w turbinie i po problemie. Koszt naprawy ok. 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to sie kolega po dwoch latach przebudzil z kotletem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotlet nie kotlet ale ktoś wreszcie doszedł od czego to jest ? Ja mam podobnie, najbardziej słyszalne przy zmianie biegów z 2 na 3 ;) Silnik....BXE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności