Skocz do zawartości
toom

Ustawienie ksenonów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

passat pierwsza jazda w nocy, lampy biksenonowe

 

Wg mnie świecą zdecydowanie za nisko. Na drogowych jest ok.

Wszelkie doświetlania zakrętów, skręt reflektorów na łukach w porządku.

 

Na mijania jednak wolałbym aby światła były wyżej ustawione.

 

Jak rozumiem udaję się z takim czymś do ASO?

bo samemu chyba nic nie można dotknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Były za nisko ustawione , w serwisie przy okazji serwisu ustawili mi światła i świecą biksenony malina! Podjedź 10min - zapłacisz im ze 20zł jak to w serwisie i Ci wyregulują. Możesz również na własną rękę podwyższyć ,ale nie rób tego , bo dasz za wysoko i będziesz oślepiał innych. Możesz to zrobić takim wejściem jakby na śrubokręt (po otwarciu maski , jak patrzysz z góry na reflektor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można samemu ale w serwisie mają chyba określoną wysokość, na którą mają świecić xenony żeby dobrze oświetlały droge i nie oślepiały kierowców.więc nie warto samemu się w to bawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samemu tak ale jeśli masz kabel (vcds-a) bo bez niego mimo ustawienia to wrócą do starej pozycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki cvds reflektory ustawia się manualnie kluczem imbusowym patrząc z góry na lampę takie białe pokrętło.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że chyba za nisko świecą, ale dzięki temu wyłapuję większość dziur :D, więc na razie zostawiam jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie samemu przestawic poziom swiecenia bez vas-a tylko ze przy ustawianiu musi byc odpalony silnik no i oczywiscie wlaczone swiatla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki cvds reflektory ustawia się manualnie kluczem imbusowym patrząc z góry na lampę takie białe pokrętło.

 

Pozdrawiam!

 

Ale żeby odpowiednio ustawić reflektory, należy wcześniej wprowadzić sterownik poziomowania (adres 55) w tryb serwisowy, a tego bez VASa/VCDSa/VCP lub innego sprzętu diagnostycznego nie zrobisz. Panowie - jak ustawiać Xenony, to porządnie (po co mają cierpieć inni użytkownicy dróg :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samemu tak ale jeśli masz kabel (vcds-a) bo bez niego mimo ustawienia to wrócą do starej pozycji...
Ale żeby odpowiednio ustawić reflektory, należy wcześniej wprowadzić sterownik poziomowania (adres 55) w tryb serwisowy, a tego bez VASa/VCDSa/VCP lub innego sprzętu diagnostycznego nie zrobisz. Panowie - jak ustawiać Xenony, to porządnie (po co mają cierpieć inni użytkownicy dróg .

w całej grupie vw robi się to tak samo... więcej nie napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... chyba jednak głupi jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, a moze ktoś wie gdzie w okolicy wrocławia lub we wrocławiu ustawia ktoś dobrze ksenony,swieca mi nisko a nie chce sam grzebac zeby czegoś nie zepsuc , a po drugie zeby nie oslepiac innych, a nie na kazdej stacji to potrafja zrobić o czym sam sie przekonałem, gdy mi jeden z diagnostów powiedział ze ksenon to to samo co zwykla lampa tylko ze zamiast zarówki jest żarnik i ze sie tak samo ustawia a jak spytałem o ustawianiu komputerem to powiedział ze po co komputer do swiateł węc sobie odpuscilem , fakt diagnosta jeszcze starej daty gdzie o ksenonie nikt nie słyszał ale stacja to stacja wiec powinni ustawić ,wiec szukam juz sprawdzonej gdzie mi to dobrze zrobia i nic nie zepsuja, wiec propozycje co do takich sprawdzonych stacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, a moze ktoś wie gdzie w okolicy wrocławia lub we wrocławiu ustawia ktoś dobrze ksenony,swieca mi nisko a nie chce sam grzebac zeby czegoś nie zepsuc , a po drugie zeby nie oslepiac innych, a nie na kazdej stacji to potrafja zrobić o czym sam sie przekonałem, gdy mi jeden z diagnostów powiedział ze ksenon to to samo co zwykla lampa tylko ze zamiast zarówki jest żarnik i ze sie tak samo ustawia a jak spytałem o ustawianiu komputerem to powiedział ze po co komputer do swiateł węc sobie odpuscilem , fakt diagnosta jeszcze starej daty gdzie o ksenonie nikt nie słyszał ale stacja to stacja wiec powinni ustawić ,wiec szukam juz sprawdzonej gdzie mi to dobrze zrobia i nic nie zepsuja, wiec propozycje co do takich sprawdzonych stacji

Jedź do ASO-tam ustawią za te same pieniążki, co w stacji diagnostycznej.

Chyba nie brakuje ASO VW we Wrocławiu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli świecą zbyt nisko to należy przed regulacją sprawdzić czujniki na zawieszeniu, możliwe że któryś został podgięty

 

nie naprawiałeś ostatnio zawieszenia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Odgrzeje temat a mianowicie moje światła zaczeły świecić za wysoko i okazało się że zgubiłem gdzieś łącznik który łączy czujnik poziomowania ksenonów z tylną belką zawieszenia.

Mam do was wielką prośbę czy zmierzył by mi ktoś z was jaka jest długość tego łącznika bo chcę sobie dorobić taki łącznik samego nie dokupię tylko z czujnikiem w komplecie są dostępne a ja mam sprawny czujnik chodzi mi o tylny łącznik Passat B6

Z góry dziękuje i Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz VCDS, dokup jakikolwiek i zrób adaptację na płaskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie czy od innego vw podejdzie czujnik szukam kompletnej używki wraz z cięgłem łączącym belke z czujnikiem może ktoś ma sam łącznik lub komplet szukam na allegro ale same szroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od a3 8p pasuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia od jakiego może pasować dlatego pytam

14 godzin temu, MucikV napisał:

Od a3 8p pasuje ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam każde auto ma dedykowane "ramie" czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności